סגור

באמצע הלילה: כוחות משטרה גדולים פרצו לבית ביצהר

הכוחות חיפשו אחר העצור המנהלי נריה זארוג, שכלל לא היה בבית, העירו את כל דיירי הבית כולל התינוקות וביצעו חיפוש ארוך. עו"ד עדי קידר: "עליית מדרגה בפגיעה בזכויות האזרחים"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
י בחשון התשפ
,
08 בנובמבר, 2019 10:00
הבלשים ביצהר, הלילה

הבלשים ביצהר, הלילהצילום: הותר לשימוש

בלשי היחידה המרכזית של מחוז יהודה ושומרון במשטרה, מלווים בכוח יס"מ, פרצו הלילה (ו') לבית משפחה ביישוב יצהר. על פי התושבים, השוטרים שברו באמצעות ציוד הידראולי את דלת הבית והחלו לחפש בכל חדרי הבית, לאחר דקות ארוכות בהם לא היה ברור למשפחה מדוע פרצו לביתם הציגו השוטרים למשפחה צו מעצר על שמו של המורחק המנהלי נריה זארוג וטענו כי חשבו שנריה זארוג נמצא בביתם.

עוד סיפרו ביצהר כי המשפחה ביקשה מהשוטרים לצאת, ואמרה כי נריה זארוג לא מתגורר במקום ולא נמצא בביתם אך השוטרים המשיכו זמן ארוך בחיפוש תוך שהם מעירים את כל ילדי המשפחה כולל את התינוקות בבית.

הכוחות ביצהר, הלילה

הכוחות ביצהר, הלילהצילום: הותר לשימוש

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו תקף את התנהלות המשטרה: "שוב עליית מדרגה בפגיעה בזכויות האזרחים. מדובר בחיפוש שעל פניו אינו חוקי. כניסה לבית משפחה בשעת לילה מאוחרת מחייבת זהירות רבה מצד המשטרה, ומידע מוצק שהאדם אותו מחפשים נמצא במקום, מה שלא התקיים כאן, השימוש שהמשטרה עשתה בצו מעצר של אחר ובאמצעותו לפרוץ דלת של משפחה הוא פסול ומטריד."

נזכיר כי נריה זארוג קיבל צו הרחקה מנהלי, אשר חתום בידי אלוף פיקוד מרכז נדב פדן, לפני כחודשיים, אך הוא מסרב לעזוב את יצהר ואינו נשמע לצו.

השבוע, שעות ספורות לאחר ששוטרים ניסו לעצור אותו בביתו פרסם זארוג סרטון בו הוא קורא לשים סוף לצווים המנהליים: "ב"ה אנחנו פה חודשיים אחרי הצו. נשאר לנו עוד חודש, נישאר פה ביצהר. הצטערתי לשמוע שהיום הגיעה משטרה לבית שלי, חבל שהם ככה באים בכוח. אנחנו נשארי פה למרות הצו, בדף לא יגרשו יהודי מהבית. אנחנו נשארים פה לתמיד, צריך לשים סוף לצווים המנהליים".

08.11.2019

1. חראות (אדם תקין)

כל חייל שם חרא של בן אדם שיסבלו לא מזיז לי

דווח על תגובה לא ראויה
08.11.2019

2. לא פלא, ובצדק (אנה)

בהתחשב באוסף החלאות המסוכנות שמתגוררות שם!

דווח על תגובה לא ראויה
09.11.2019

3. למה לא מראים את זה בכל הערוצים??? (שאול)

איפה זכויות הפרט?
איפה כבוד האדם וחרותו?
איפה כל הרבנים וכל המנהיגים של
הציונות הדתית???

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר יעקב אביטן במערת המכפלה  צילום: דוברות המשרד לשירותי דת

החל לעבוד: השר לשירותי דת ביקר בעיר חברון והבטיח לחזק את המקום

קרא עוד