אלפים בקבר יוסף, יחד עם שר החינוך

הרב רפי פרץ הצטרף לאלפים שנכנסו לקבר יוסף בשכם, וקרא לתנופת בניה בשומרון. ראש מועצת שומרון דגן: "אוספים כוחות מיוסף הצדיק להגיע למיליון יהודים ביהודה ושומרון"

חדשות כיפה 24/09/19 08:16 כד באלול התשעט

אלפים בקבר יוסף, יחד עם שר החינוך
מתפללים בקבר יוסף, צילום: הלל מאיר

שר החינוך ח"כ הרב רפי פרץ נכנס הלילה לקבר יוסף שבשכם יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ועם אלפי מתפללים מכל רחבי הארץ. הכניסה התקיימה לרגל חודש אלול. במקום נכח גם אביו של החייל נתנאל פלבר שנפצע באורח אנוש בפיגוע בצומת גבעת אסף. השר קיים תפילה להחלמתו. 

השר פגש את מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן ואת סמח"ט חטיבת שומרון סא"ל אליק מימרן. לאחר התפילה המתפללים יחד עם דגן והשר בריקודים. הרב פרץ הדגיש במקום את חשיבות האחדות והערבות היהודית בעם ישראל: "מושג הערבות ההדדית הראשון אנחנו לומדים מיוסף, שלימד את אחיו כמה חשובה הערבות ההדדית. חלק מהערבות ההדדית שלנו זה לדאוג שיהודה ושומרון יהיו מבוססים, איתנים וחזקים גם בתשתיות גם במגורים".

עוד קרא יו"ר הבית היהודי במקום לחיזוק ההתיישבות בשומרון ולהמשך תנופת הבניה: "צריך להמשיך את תנופת הבניה בשומרון. יש להביא לכאן כמה שיותר יהודים שיגורו כאן, שיהיו פה. הארץ הזאת שלנו, היא אותה מתנה אלוקית, ונזכה להעמיק בה שורשים. וכל מי שבא לכאן, לוקח מהשורשים האלו וחוזר הביתה עם חלק מהשורשים. ובימים האלו שהיו פילוגים, נחזור עם הרוח הזו של יוסף שרוצה טוב ורוצה חיבור ואהבת ישראל, ונראה בע"ה ברכה גדולה ושנה טובה".

פרץ ודגן בקבר יוסף

פרץ ודגן בקבר יוסףצילום: הלל מאיר

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודה לשר על ההגעה וקרא לחזרה מלאה לקבר יוסף "כולנו מייחלים ליום שישיבת עוד יוסף חי תחזור לכאן ודגל ישראל יהיה מונף כאן 24 שעות ביממה. אני רוצה לברך בשם כל תושבי השומרון את השר הרב רפי פרץ חברנו היקר, הקב"ה ישלח ברכה והצלחה במעשה ידך, ותחזק מכאן מכוחו של יוסף הצדיק את ההנהגה הלאומית שלנו, שנגיע בע"ה לממשלה שתחזק את ההתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל. הגעה למיליון יהודים בשומרון, אנו מתחזקים כולנו מכוחו של יוסף הצדיק להגיע ליעד הזה, למסה גדולה מאד של מסה גדולה של יהודים בארץ התנ"ך בשומרון".
דגן הודה למפקד חטיבת שומרון, לקצין הגמ"ר רס"ן שלומי כהן, לחיילי צה"ל ומנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים על הסיוע בכניסה לקבר יוסף ובאבטחת אלפי המתפללים לאורך כל הלילה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר