נתניהו: "פועלים להכרה בינלאומית בשומרון"

ראש הממשלה באירוע 40 למועצה אזורית שומרון התייחס לתוכנית המדינית של טראמפ, והבטיח: "בשום תוכנית מדינית. לא יעקרו יישובים"

חדשות כיפה 10/07/19 22:03 ז בתמוז התשעט

צילום: רועי חדי
צילום: רועי חדי

כ-6000 בני אדם חגגו הערב באירוע 40 שנה למועצה אזורית שומרון שהתקיים באמפיתיאטרון ברבבה שבשומרון ואורגן ע"י אגף ישובים ומתנ"ס במועצה האזורית שומרון.

את האירוע כיבד בנוכחותו ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וכן:  כ- 35 שרים וח"כים משש מפלגות שונות בהן: ליכוד, איחוד מפלגות הימין, כחול לבן, ש"ס ודגל התורה. 

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון פתח את האירוע בירך את ראש הממשלה על הגעתו לשומרון ובפתח דבריו קרא לראש הממשלה להחיל ריבונות ביהודה ושומרון לא רק על הישובים אלא על כל שטחי c ואמר: "זה הזמן להחיל ריבונות! לא רק על הישובים המהווים רק 3% מהשטח אלא על כל השטח והוסיף: "אנחנו סומכים עליך ראש הממשלה, ועל כן נפעל שתבחר, שאתה תהיה כתמיד שומר נכסי צאן הברזל של העם היהודי: קבר יוסף. מזבח יהשע בן נון, ממלכת ישראל הקדומה שומרון העתיקה"

דגן התייחס לתוכנית המדינית של טראמפ ואמר: "בכל תוכנית מדינית ברור וזו דרישתנו,  שיהודה ושומרון תשאר לנצח בידי מדינת ישראל"  כמו כן הוא קרא לראש הממשלה להעביר לאחר הבחירות  (בהנחה שייבחר) את החוק לביטול חוק ההתנתקות וקרא "למחוק את אות הקין הזה מספר החוקים של מדינת ישראל". 

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו התייחס לתוכנית המדינית של טראמפ ואמר: "התחייבות - לא מוגבלת בזמן, לא ניתן לעקור אף יישוב מארץ ישראל בשום תוכנית מדינית. לא יעקרו יישובים! לא של יהודים ולא של ערבים. העובדה שאנחנו על הרכסים האלה מאפשרת לנו להגן על המדינה כולה ולהבטיח את הביטחון והיציבות באזור. אילו השומרון לא היה בידינו, כל מקום היה נתון בסכנה ברורה ומיידית.

נתניהו הוסיף: אלה העקרונות המרכזיים שלנו. זו מולדתנו וארצנו. נמשיך לפתחה ולבנותה. בכל תכנית מדינית לא אאפשר עקירה של אף יישוב ואף מתיישב. צה"ל והביטחון ימשיכו לשלוט בכל השטח מערבית לירדן בקעת הירדן. אני פועל בימים אלו להכרה בין לאומית לעקרונות הללו". 

בין השרים והח"כים שהגיעו לחגיגות: שרת התרבות והספורט חכ מירי רגב, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', השר להגנת הסביבה זאב אלקין, שר התיירות ח"כ יריב לוין, שר העלייה והקליטה חכ יואב גלנט, שר המשפטים אמיר אוחנה, שר האנרגיה יובל שטייניץ, שר המדע אופיר אקוניס, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, סגן שר הבטחון אלי בן דהן, ח"כ אבי דיכטר,ח"כ אופיר סופר, ח"כ דסטה יברקן, ח"כ יועז הנדל, ח"כ יצחק פינדרוס,  ח"כ מיכאל מלכיאלי, ח"כ מיכל שיר, ח"כ מיקי זוהר, ח"כ מרדכי מוטי יוגב, ח"כ עוזי דיין, ח"כ עומר ינקילביץ, ח"כ עידית סילמן,ח"כ צבי האוזר וח"כ שלמה קרעי.

לאחר הנאומים הופיעו בפני הקהל הרב האמנים אביתר בנאי וישי ריבו. האירוע התקיים כאמור כחלק מחגיגות 40 שנה למועצה אזורית שומרון שהוקמה לפני 40 שנה. עם פתיחת האירוע עלו לבמה ראשי המועצה האזורית שומרון מיום הקמתה, בהם: מאיר הר נוי, בני קצובר, אריה עופרי, בנצי ליברמן וגרשון מסיקה - ראש מועצה אזורית שומרון הנוכחי העניק להם תעודות כבוד על תרומתם המכרעת להקמת ההתיישבות בשומרון.

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר