ראשי הרשויות ביו"ש לראשי הסיעות הציוניות: "אל תהפכו את חיינו לכאוס"

שמונה ראשי רשויות מרכזיים ביו"ש דורשים מכל המפלגות הציוניות לחדש את חוק התקנות ביהודה ושומרון: "אי אישורו יגרום לכאוס בכל תחומי החיים ויגרום גם לביטול החובות כלפי רשות המיסים, מע"מ ביטוח לאומי ועוד"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 02/06/22 22:54 ג בסיון התשפב

ראשי הרשויות ביו"ש לראשי הסיעות הציוניות: "אל תהפכו את חיינו לכאוס"
מעלה אדומים, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לקראת ההצבעה על הארכת חוק תקנות החירום ביהודה ושומרון, קוראים ראשי המועצות ביהודה ושומרון לחברי כלל סיעות הכנסת הציונות לפעול למען העברת החוק. הקריאה מגיעה לאחר שהשבוע החוק ירד מסדר היום בשל העובדה שלא נמצא רוב בכנסת להעביר אותו, וכן לקראת ניסיון להעלות אותו מחדש בשבוע הבא.

על המכתב חתמו ראשי מועצות מכל רחבי יהודה ושומרון: ראש העיר מעלה אדומים בני כשריאל, ראש מועצת דרום הר חברון יוחאי דמרי, ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש העיר אריאל אלי שבירו, ראש מועצת אלפי מנשה שי רוזנצוויג וראש מועצת הר אדר חיים מנדל שקד.

"בימים האחרונים מתנהל השיח בכנסת על מניעה או התנגדות לכל הצעת חוק" כותבים ראשי המועצות במכתבם לסיעות הציוניות בכנסת". לדבריהם, "הדבר אפשרי כל עוד אינו פוגע בחיי היום יום של אזרחי המדינה. אנו אזרחי ישראל, משלמים מיסים כחוק, משרתים בצבא ועושים מילואים, חיים בסביבת חיים מאתגרת ופעילים בכל תחומי החיים בארצנו".

מכתב ראשי הרשויות

"אנו מבקשים ודורשים לא להפוך את חיינו לכאוס"

בהמשך המכתב מתארים ראשי הרשויות את הפגיעה החמורה שעלולה להיגרם מפקיעת החוק. "לצערנו עד להחלת החוק הישראלי ביו"ש ובדומה לרמת הגולן, אנו נדרשים לאישורו כל פעם מחדש. אי אישורו יגרום לכאוס מכל תחומי החיים, הן מבחינת הצד השיפוטי ההופך את האזרחים לנשפטים בבתי משפט צבאיים, ביטול מעצר ישראלי הנמצא ביו"ש על עברות פליליות בישראל והחשש להפיכת יו"ש לערי מקלט, ביטול זכות תושבי יו"ש לביטוח לאומי, לביטוח בריאות, ביטול האפשרות להיכלל בלשכות עו"ד , רו"ח וזכויות רבות החלים על תושבי ישראל - ומצד שני גם ביטול החובות כלפי רשות המיסים, מע"מ ביטוח לאומי ועוד" נכתב במכתב.

"אנו מבקשים ודורשים לא להפוך את חיינו לכאוס ולמנוע את הפגיעה הקשה בחיי 500 אלף תושבינו, אנו מבקשים כי חיי התושבים, שיגרת חייהם ימשכו כפי שהם היום ואנו קוראים לכל המפלגות בכנסת לתמוך בהארכת החוק", חתמו ראשי הרשויות את מכתבם.

נזכיר, כי מאז מלחמת ששת הימים החוק הישראלי חל על יהודה ושומרון על יד הוראת שעה שאותה יש לחדש מידי חמש שנים. במידה והחוק לא יעבור יהיו לכך השלכות חמורות על חייהם של תושבי יהודה ושומרון הכוללים ביטולי ביטוח בריאות, רשיונות מקצועיים, ירושה ועוד. כמו כן תושבי יו"ש ישפטו ויכלאו בכלא צבאי וכן עוד השלכות חמורות נוספות.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר