התירוץ של בנט? בגלל "מסמך סודי" מבקשים לדחות את פינוי חאן אל אחמר

בתשובת המדינה לבג"ץ נכתב כי תבקש פרק זמן נוסף של חצי שנה להגשת עמדת המדינה, במהלכה יוצגו מסמך חסוי שיפרט את מכלול השיקולים העומדים בפני המדינה בעניין אכיפת צווי ההריסה במקום | ברגבים תקפו

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 05/09/21 20:53 כח באלול התשפא

התירוץ של בנט? בגלל "מסמך סודי" מבקשים לדחות את פינוי חאן אל אחמר
ראש הממשלה על רקע חאן אל אחמר, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

המדינה עונה לבג"ץ ומבקשת לקבל דחייה בת חצי שנה בפינוי חאן אל אחמר, המדינהטוענת כי ישנו מסמך חסוי שמצדיק דחייה, בתנועת רגבים מגיבים בתקיפות לתשובת המדינה בעניין חאן אל אחמר, שהוגשה הערב לבג"ץ. 

בתשובת המדינה לבג"ץ נכתב באשר לגיבוש המתווה המוסכם למימוש צווי ההריסה במתחם, כי חלה התקדמות משמעותית במלאכת גיבוש המתווה. מתווה זה כולל התייחסות למספר היבטים שונים הנדרשים לצורך היתכנות מימושם המוסכם של צווי ההריסה במתחם. המשיבים כתבו כי "מטבע הדברים, ובהינתן רגישות הסוגיה, יבקשו המשיבים כי יתאפשר בידם להגיש מסמך חסוי המפרט על אודות המתווה האמור, וזאת בדומה למהלך הדברים שנעשה במסגרת הדיון החסוי מיום".

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים מותח ביקורת חריפה על תשובת המדינה, ועל התנהלותו של ראש הממשלה, נפתלי בנט. "מיומה הראשון של הממשלה הנוכחית, אמרנו שהממשלה תיבחן במעשיה ולא בהצהרותיה", אומר דויטש. "היום אנחנו רואים שבניגוד להצהרות, הממשלה הנוכחית ממשיכה את הקו המסוכן של קודמתה, ומנהלת את מערך אכיפת החוק שלה על פי גחמות של מדינות זרות". 


(חאן אל אחמר).

"הבסיס לאנרכיה היא אכיפת חוק באופן בררני וסלקטיבי. לא ייתכן שיש קבוצת אוכלוסיה הזוכה לחסינות מאכיפת החוק בגלל לחץ בינלאומי, בשעה שהחוק נאכף מול אוכלוסיה אחרת". ברגבים מזכירים כי בעבר טענה המדינה בבג"ץ, כי תדחה את אכיפת החוק בחאן אל אחמר, מחשש שהדבר יניע הליך בבית הדין הבינלאומי בהאג. 

"בהתנהלותה זו, משדרת מדינת ישראל כי היא אורחת בשטח, כאשר למעשה היא שולטת במרחב יהודה ושומרון פרק זמן ארוך יותר משל המנדט הבריטי והכיבוש הירדני גם יחד", מציין דויטש. "הגיע הזמן לנהוג בשטח כבעלי הבית וכגורם הריבוני האחראי על אכיפת החוק במרחב, הן על פי הדין הבינלאומי, והן בהתאם לזכות ההיסטורית של מדינת ישראל על חבלי יהודה ושומרון".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר