בעקבות פסיקת בג"ץ: שני מטעי זיתים וכרם נעקרו בישוב עמונה

כוחות הביטחון עקרו הבוקר שני מטעי זיתים וכרם בבעלות יהודית בישוב המפונה עמונה. בעקבות עתירה נוספת פסקו השופטים, כי על המדינה לעקור עוד מטעים ולאפשר לעותרים הערבים לעבד את חלקות האדמה

אלעד הומינר, חדשות כיפה 13/07/21 13:23 ד באב התשפא

בעקבות פסיקת בג"ץ: שני מטעי זיתים וכרם נעקרו בישוב עמונה
הרס מטעים בעמונה, צילום: ללא

כוחות משטרה ומינהל אזרחי הרסו הבוקר (ג'), שני מטעי זיתים וכרם בישוב המפונה עמונה שבבנימין. המטעים ששייכים לשלושה חקלאים תושבי עמונה, הושארו במקום לאחר פינוי המקום ולא נכללו בפסק בג"ץ על הישוב, וכך נשארה במקום נוכחות יהודית.

בעקבות עתירה נוספת לבג"ץ,  אותה הגישו ערבים מהכפר סלוואד הסמוך לעמונה, בה טענו לבעלות על הקרקע בה נמצאים המטעים, פסקו השופטים כי על המדינה להרוס את שלושת המטעים, ולאפשר לעותרים הערבים לעבד את חלקות האדמה. על פי הפסיקה מטעים וכרמים נוספים של תושבי עמונה אמורים להיהרס בתוך כחצי שנה.

צילום: ללא

תושבי עמונה ופעילי ארץ ישראל הצהירו היום כי בכוונתם להיאבק כנגד ההרס הצפוי, ובאם הכרמים אכן יפונו לשוב ולנטעם מחדש. "ניאבק בכל כוחנו על זכות העם היהודי ליישב את ארצו", אמרו.

יעקב רודיק, תושב עמונה שמטע הזיתים שבבעלותו נעקר הבוקר, סיפר: "קמנו לבוקר עצוב. מדובר בהרס חסר הגיון. מסביבנו קיימים עשרות אלפי בתים ומטעים לא חוקיים בבעלות ערבית, שהרשות הפלשתינית בונה בצורה שיטתית, ומדינת ישראל מתעלמת מהם באופן מכוון - בשעה שכלפי התיישבות יהודית, מגלה המדינה עודף מוטיבציה להגיע ולהרוס לפנות בוקר".

"לא די למדינה בכך שהרסה ופינתה 40 משפחות מבתיהן לפני כ5 שנים, וכעת הוסיפה המדינה חטא על פשע והרסה גם החלקות החקלאיות שנשארו בתור אחיזה יהודית אחרונה בהר".

לסיום אמר רודיק: "בכוונתנו להמשיך ולהיאחז בחבל הארץ הזה, גם אם יהיה קשה ומאתגר לא נוותר לרגע על זכותנו להתיישב בכל רגב ורגב משטח ארץ מולדתנו".


(פינוי עמונה, ארכיון)

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר