פרוייקט הסקי הדתי

מועצת יש"ע לשרים: אל תאשרו את הסדרת ההתיישבות הבדואית ללא ההתיישבות הצעירה ביו"ש

לאחר שנושא הסדרת ההתיישבות הבדואית ירד מסדר היום של הממשלה אמש, בשל התנגדות שרים, לאחר לחץ שהפעילו בהתיישבות שלא לאשר את ההסדרה לפני אישור הסדרת ההתיישבות הצעירה. היום צפוי הנושא לעלות שנית בממשלה, ובמועצת יש"ע קוראים לשרים להתנגד

יהונתן קליין, חדשות כיפה 23/12/20 14:31 ח בטבת התשפא

יישוב בדואי, ארכיון, צילום: יניב נדב/פלאש 90
יישוב בדואי, ארכיון, צילום: יניב נדב/פלאש 90

מאבק ההתיישבות הצעירה חוזר לממשלה. דקות לפני פתיחת ישיבת הממשלה, יו"ר מועצת יש"ע דויד אלחייני הוציא מכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו ולכל שרי הממשלה, המבקש מהם לא להסכים להעביר את הסדרת היישובים הבדואיים בנגב מבלי לאשר את הסדרת ההתיישבות הצעירה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. 

כזכור, בישיבת הממשלה שהתקיימה אמש (ג'), הצליחו השרים להוריד את נושא היישובים הבדואיים מסדר היום ולא התקיים דיון בנושא. היום עתיד להתרחש ניסיון נוסף, בו תעלה הצעת ההחלטה מבלי שנושא הסדרת ההתיישבות הצעירה תקודם. 

במכתבו, כותב אלחייני כי "ההתיישבות הצעירה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן מחכה כבר שנים רבות להסדרה. לממשלת ישראל ישנה מחויבות כלפי התושבים שגרים כאן למעלה מעשרים שנה ביישובים שעדיין לא הוסדרו, שיושבים על הקרקע במקומות מאושרים, ושניתנים להסדרה בהחלטת ממשלה".

בהמשך מכתבו, טוען אלחייני כי מדובר באפליה שאינה עולה על הדעת. "לא ניתן להבין אפליה כזו, בה מביאים החלטה להסדרת יישובים בדואים בנגב, ואילו ישובים ישראלים ביהודה ושומרון שמחכים שנים להסדרה – לא".

את מכתבו חותם יו"ר מועצת יש"ע דויד אלחייני, בדרישה "להעלות את הסדרת ההתיישבות הצעירה באזורינו בסדר היום של ישיבת הממשלה הקרובה".
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר