סגור

רגבים עותרת נגד מירוץ הבניה של הרשות הפלשתינית בגוש עציון

הכרזת תכנית טראמפ גרמה ל'מירוץ בניה' של הרשות הפלשתינית באיזורים המיועדים להחלת ריבונות ישראלית בגוש עציון. תנועת רגבים עתרה לבית המשפט נגד משרד הביטחון והמנהל האזרחי

חדשות כיפה
יד בתמוז התשפ
,
06 ביולי, 2020 15:25

צילום: תנועת רגבים

על רקע העיסוק בסוגיית החלת הריבונות הישראלית ביו"ש, נפתח 'מירוץ בניה' פלשתיני באזורים המיועדים להחלת הריבונות הישראלית, כך עולה מעתירה חדשה שהגישה תנועת רגבים לבית המשפט המחוזי בירושלים. העתירה מתמקדת בכפר נחלין, הסמוך לראש צורים שבגוש עציון. מאז הצהרת טראמפ, החלו בכפר ב'מירוץ בניה' אינטנסיבי לתפיסת שטח מחוץ לתחומי הכפר, הכולל הקמת מבנים חדשים ועבודות תשתית נרחבות. 

בכפר, הממוקם בשטח B ותחום בערוץ נחל טבעי, החלו לפני מספר חודשים לתפוס קרקעות מחוץ לתחומי הכפר – באיזור המוגדר כשטח C הנתון לסמכות מלאה של מדינת ישראל, אולם הכרזת טראמפ הפכה את ההשתלטות הזוחלת למירוץ של ממש. במטרה לקבוע עובדות בשטח זה, המיועד להחלת הריבונות הישראלית על פי המפות שפורסמו יחד עם התכנית, נבנו בשבועות האחרונים באופן מזורז קרוב ל-20 ווילות, בתים ומבני קבע. 

בתנועת רגבים פנו למנהל האזרחי סמוך לתחילת העבודות, בדרישה לעשות שימוש ב"צו סילוק מבנים חדשים" שנחתם על ידי אלוף פיקוד המרכז לפני כשנתיים, המהווה כלי אכיפה יעיל נגד בניה לא חוקית, ואף אושר על ידי בג"ץ שדחה בשנה שעברה מספר עתירות נגד תקפות הצו.  לאור העובדה כי הבניה במקום נמשכה בפועל ללא הפרעה, עתרה תנועת רגבים לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד משרד הביטחון והמנהל האזרחי, בדרישה לאכוף את החוק באופן אפקטיבי ולמנוע את המשך הפעילות הבלתי חוקית. 

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים: "כשראשי המדינה רבים האם וכיצד תראה החלת הריבונות, הרשות הפלשתינית כבר קובעת עובדות בשטח. אם לא נתעורר, נמצא את עצמנו בעוד כמה שנים נצבים מול עובדות קיימות שלא יהיה אפשר לשנות. על כל ההשפעות הביטחונית והמדיניות הקשורות בכך".

שלמה נאמן, ראש מועצת גוש-עציון אמר: "בשטח מתרחשת סערה של ממש. עוד בתחילתה של מגפת הקורונה התרענו שהרשות הפלשתינית מבצעת השתלטות עוינת על אדמות מדינה. עכשיו, כשהריבונות מתקרבת, המרוץ הערבי לגזל אדמות בכלל מרחבי הגוש, נמשך ביתר שאת. לא ייתכן שהמדינה, לא עוצרת את הבנייה".

06.07.2020

1. המנהל האזרחי יחד עם משרד הבטחון קרעו את מדינת ישראל הכל בשביל כסף מושחתים אין ברכה רק מחלות (דני)

המנהל האזרחי ומשרד הבטחון עשו מיליארדים בעשרים השנים האחרונות קרעו את אדמת מדינת ישראל כל זה בשביל כסף, ההסטוריה והסיפורים והספרים שאנחנו נכתוב עים שמות של אנשים וכמות של כסף שקיבלו תמורת שוחד.
ההיסטוריה תספר סיפורים אמתיים ואנחנו מוכנים לתביעות.
מדינת ישראל צהל המנהל משרד הבטחון הכל מושחת רק קללות ומחלות על האנשים המעורבים.
איזה פושעים ברשות החוק במדינת ישראל........ היום שלכם יגיע בלי רחמנות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ליברמן עם לפיד צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

בנט נגד לפיד וליברמן: "הפסיקו להסית בשביל קולות"

קרא עוד