דרישה ממפלגות הימין: "הכניסו להסכמים הקואליציונים ביטול ההתנתקות מהשומרון" 

כ-500 בני אדם בצעדה לחומש בדרישה ממפלגות הימין להכניס להסכמים הקואליציונים שלהם את ביטול ההתנתקות מצפון השומרון יוסי דגן: " הציפייה היא שבכנסת הקרובה הצעת החוק תעבור. הגיע הזמן לשוב בפועל לישובים מהם גורשנו"

חדשות כיפה 06/04/19 21:12 א בניסן התשעט

דרישה ממפלגות הימין: "הכניסו להסכמים הקואליציונים ביטול ההתנתקות מהשומרון" 
מציבים דרישה למפלגות הימין, צילום: רועי חדי

למעלה מ-500 בני אדם מכל רחבי הארץ: בת ים, רמת גן, נתניה, ירושלים ויישובי יהודה ושומרון, העפילו ביום שישי האחרון לישוב שנעקר בגירוש: חומש. זאת כחלק מהדרישה מראשי מפלגות הימין, להתחייב להכניס לדרישותיהם בהסכמים הקואליציונים, העברת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון. הצועדים יצאו מתחנת הרכבת סבסטיה, והעפילו ברגל עד לחומש. 

מי שהוביל את הצעדה היא המועצה האזורית שומרון יחד עם גרעין "חומש תחילה" וישיבת חומש בה לומדים כ-40 תלמידים, הישיבה פועלת בישוב שנעקר ושומרת על רצף נוכחות במקום מיום הגירוש ועד היום. כנושאת הדגל לחזרה לישובים שנעקרו 

הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, היא הצעת חוק שהונחה על שולחן הכנסת בשתי הכנסות האחרונות. בכנסת האחרונה עלה החוק לדיון בוועדת שרים לענייני חקיקה 13 פעמים, והוסר פעם אחר פעם משולחן הדיונים ברגע האחרון. הדרישה של מגורשי חומש והמועצה האזורית שומרון, היא שראשי מפלגות הימין יתחייבו להכנסת הצעת החוק כדרישה שלהם בהסכמים הקואליציונים. 

מציבים דרישה בחומש

מציבים דרישה בחומשצילום: רועי חדי

בעקבות הדרישה התחייב יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' להכניס לקוי היסוד של הממשלה את הדרישה. שרת המשפטים ויו"ר הימין החדש ח"כ איילת שקד התחייבה לסיים את המלאכה ולהעביר את החוק לביטול חוק ההתנתקות בכנסת הקרובה. עם זאת הליכוד טרם התחייב לכך, אם כי שרים בכירים רבים בליכוד הביעו פעם אחר פעם את התחייבותם לכך. 

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון ומגורש משאנור בעצמו אמר במקום: "יש כאן עוול גדול מאין כמוהו ואנחנו רוצים לתקן את העוול הזה, אנחנו עומדים, מול תוכניות מדיניות של טראמפ, ותוכניות מדיניות יותר גרועות של האיחוד האירופי, וכל אחד בא עם רעיונות איך לסגת מארץ ישראל, אנחנו באים ואומרים הפוך, אנחנו לא מתרכזים רק באיך למנוע, באיך להיות במגננה ולעצור את הדברים ההזויים שרוצים להביא עלינו ועל ארץ ישראל, ואנחנו מתרכזים בדבר הכי חשוב, באיך לרוץ קדימה, וקודם כל לתקן את העוול. אנחנו נבנה מחדש את חומש שאנור גנים וכדים כי האדמה הזו זועקת. כל כנסת אנחנו מגישים הצעת חוק לביטול חוק ההתנתקות, מצפון השומרון, בכנסת הקרובה נגיש שוב את הצעת החוק והפעם כדי שהיא תצליח לעבור. אנחנו עובדים מול המפלגות והרבה מהן תומכות בדרישה הזו, אולם אנחנו דורשים הפעם לראות לא רק הצהרות אלא גם תוצאות". 

צילום: ישיבת חומש

ראש ישיבת חומש,  הרב אלישמע כהן אמר: "אנחנו נמצאים בזמן בחירות. זמן לבחור בין קודש לחול. בין בניין ולחס ושלום נסיגה. בין אמונה בתיקון לבין ייאוש. ישיבת חומש המתחדשת צועדת כבני חורין בדרך התיקון והמשך הבניה. אנחנו שמחים ביהודים הרבים שמצטרפים לדרך ולוקחים חלק בצעדה החשובה הזו".

הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מציעה למעשה את החזרת חופש התנועה לישראלים וביטול ההתנתקות על כל משמעויותיה מישובי צפון השומרון שנעקרו בגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון, זאת בין השאר על רקע העובדה שהישובים נשארו בשליטה ישראלית מלאה, אולם רק התושבים גורשו מבתיהם.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר