חדשות כיפה

השרה שקד: עשיתי שינוי עומק במערכת המשפט

שרת המשפטים איילת שקד אמרה בכנס השנתי של תנועת "אם תרצו": "הבית היהודי היא היחידה שמדברת נגד מדינה פלסטינית ובעד החלת ריבונות על שטחי C

השרה איילת שקד

השרה איילת שקדצילום: קובי דוברז

שרת המשפטים איילת שקד אמרה אמש (ד') בכנס השנתי של תנועת "אם תרצו" כי הבית היהודי היא היחידה שמדברת נגד מדינה פלסטינית ובעד החלת ריבונות על שטחי-C. "דווקא בתקופת טראמפ זו הזדמנות לפעול להחלת ריבונות במקומות כמו מעלה אדומים וגוש עציון בתור התחלה. הבית היהודי כמפלגה תמשיך לדחוף להחלת הריבונות. זה הפתרון הנכון".

בהתייחסות למערכת המשפט אמרה כי שר המשפטים לשעבר דן מרידור, יחד עם יו"ר ועדת החוקה דאז, אוריאל לין, חוקקו את חוקי היסוד שהובילו למהפכה החוקתית. בנוסף, מרידור התפרק מסמכויות לטובת ביהמ"ש העליון. "בסופו של דבר השופטים מפרשים את החוקים ויוצקים את תפיסת עולמם לפסקי הדין, לכן זהות השופטים זה הדבק החשוב ביותר. מרידור הוביל עם ברק את המהפכה החוקתית והתפרק מסמכויות שר המשפטים לטובת נשיא העליון"

"הבנתי בתחילת הקדנציה שכחלון ימנע שינויים מבניים בחוקי יסוד ושהדבר הכי חשוב זה זהות השופטים. לכן שמתי לי מטרה מספר אחת למנות שופטים שמרנים ואני משקיעה בכל מינוי ומינוי. אני אחראית למינוי 300 מתוך 750 שופטים. זה שינוי עמוק. אשמח אם אוכל לכהן עוד קדנציה במשרד המשפטים. בשביל זה אנחנו צריכים הרבה מנדטים".

שקד סיפרה כי בשיחות עם שרים ממדינות אירופה, "אני מבקשת לא לתרום לארגונים שפועלים נגד ישראל. לאחרונה פניתי לשר חוץ באחת המדינות הגדולות שתורמות ואמרתי להם תתרמו לארגונים חשובים שבאמת דואגים לזכויות אדם כמו 'הצל לבו של ילד', ארגון שפועל למען חיי אדם ולא רודף אחרי חיילי צה"ל. צריך להפעיל לחץ כבד מאוד על המדינות התורמות להפסיק את המימון לארגונים שפועלים נגד ישראל ולהסיט את הכסף לארגונים הומניטריים באמת. זה בהחלט משהו אפשרי מבחינה דיפלומטית".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג אמר בכנס פתיחת העשור השני של התנועה כי: "עלינו להמשיך ולהילחם על האמת. אנו נמשיך להיאבק נגד כל דגל אש"ף, סילבוס שאינו ראוי וכל מי שפועל נגד מדינת ישראל. עלינו להמשיך לעשות הכל למען המשפחות השכולות ונכי צה"ל."

עקבו אחרינו בטוויטר
11.10.2018

1. חבל שאין שום מפלגה שדוגלת בריבונות ישראלית בכל ארץ ישראל (אבי)

מי ימנע מהפלסטינים להקים מדינה בשטחי A ו- B שבנט ושקד מייעדים לאוטונומיה?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אברהם יצחק הכהן קוק צילום: בית הרב הקוק

התשובה לעופר כסיף: חוק להנצחת הרב קוק

קרא עוד