סגור

השגחה פרטית בתגובה לרב רימון: "לעומתו יש את הרב סתיו והרב שרלו שתומכים בנו"

בארגון טענו כי "למרות מסע ההכפשות המתוכנן נגדנו, אנחנו נמשיך". לדבריהם, אין מנוס מפירוק מערך הכשרות של הרבנות הראשית מכיוון שהיא "הוכיחה מעל לכל ספק שהיא לא מסוגלת לקיים מערך כשרות איכותי בתנאי מונופול"

משה ויסטוך
יט בחשון התשעח
,
08 בנובמבר, 2017 10:00
משגיחת כשרות בפעולה

משגיחת כשרות בפעולהצילום: ללא קרדיט

בארגון 'השגחה פרטית' לא אהבו לשמוע שהרב יוסף צבי רימון לא אוכל במקומות שבהם הם משגיחים וציינו כי בניגוד אליו חברים רבים בארגוני צהר ובית הלל דווקא תומכים בהם.

"כמה זמן עוד ניתן לעצום עיניים ולהתכחש?", שאלו בארגון שמנסה להוות אלטרנטיבה כשרותית למוסד הרבנות הראשית.

לדבריהם, "מי שפוסל תחרות בשוק הכשרות מטעמי ממלכתיות - כובל את ציבור שומרי הכשרות בישראל למציאות הזויה בה מאחורי תעודת הכשרות של הרבנות הראשית יש הרבה מאוד כשלים ואינטרסים - ומעט מדי כשרות. אין ספק שלא לזה כיוון ופילל הרב קוק זצ"ל". 

בארגון הבהירו כי הם אינם מתכוונים לעצור ולהירתע מהמתקפות נגדם, "למרות מסע ההכפשות המתוכנן נגדנו, אנחנו נמשיך - כי מפירות עמלנו נהנים כל שומרי הכשרות בישראל. אחרי עשרות שנים של התדרדרות תחת המונופול הכושל והמכשיל של הרבנות הראשית, הפעילות של 'השגחה פרטית' הביאה לשוק הכשרות בשורה של הקפדה הלכתית, פיקוח איכותי, מקצועיות ומצויינות - ואפילו גרמה לרבנות הראשית לעשות קולות של תיקון".

לא אוכל

לא אוכל 'השגחה פרטית'. הרב רימוןצילום: פלאש 90. גרשון אלינסטון

מוקדם יותר פורסם כי בשיחה שהעביר הרב רימון, שמשמש כרב שכונה באלון שבות וחבר ארגון רבני צהר, הוא התייחס לארגון 'השגחה פרטית' ואמר בין היתר כי הוא "לא אוכל מההכשר הזה. אני לא נכנס בכלל לבדוק אם הוא טוב לא".

לדבריו, "בהקשר של כשרות יש משמעות להכשר ממלכתי שיש לו ראיה של כלל ישראל. מה עם הבד"ץ? הם מצויינים כהכשר שני שמוסיף קומה ומשדרג אבל 'השגחה פרטית' מנסה להתנגח ברבנות להוות לה אלטרנטיבה. אני לא מוכן לקנות ממישהו שהמטרה שלו לנפץ את ההכשר הממלכתי".

ב'השגחה פרטית' ציינו כי מבחינתם הרב רימון לא מייצג את כלל הרבנים וארגון צהר, "אמנם הרב רימון עוד לא מכיר בכך, אבל לעומתו יש את הרב סתיו, הרב שרלו, עשרות רבני בית-הלל, ועוד רבים וטובים מהשדרה הרבנית והציבורית שבמשך שנים תמכו בנו באופן שקט, ולאחרונה כבר לא מפחדים לומר בגלוי את האמת: ניתן בהחלט לסמוך על ׳השגחה פרטית׳ ועל מערך הכשרות של הרב אורן דובדבני, ויש לפעול בהקדם לפירוק המונופול של הרבנות בתחום הכשרות".

 לסיום הם שבו ותקפו את הרבנות הראשית ואמרו כי היא "הוכיחה מעל לכל ספק שהיא לא מסוגלת לקיים מערך כשרות איכותי בתנאי מונופול, אז שתתכבד ותוותר על הבלעדיות שלה בתחום - לטובת הכשרות ולטובת הציבור כולו".

08.11.2017

1. גדולי הדור (חיים)

לא חרבה ירושלים על שהשוו בה קטון וגדול

דווח על תגובה לא ראויה
08.11.2017

2. רפורמים (נו שוין)

דווח על תגובה לא ראויה
08.11.2017

3. הרב י"צ - איש הלכה אמיתי! (אבי)

יישר כח על אמירת הדברים הברורים בקול רם - הרבנות הממלכתית היא חזונו של מרן הרב קוק ופעולתה היא מתוך אחריות לכלל ישראל, כשלב בגאולה ולקראת כינונה של הסנהדרין בב"א.

דווח על תגובה לא ראויה
08.11.2017

4. כל הכבוד לרב רימון (יאיר)

ולגבי יעקב שפירא שהזמין אותו לשיחה במרכז הרב שארגון חותם לקח אותה מערוץ היו טיוב של הישיבה. רב יעקב הזמין כנראה מומחה כשרות שיסביר לחברה את האמת

דווח על תגובה לא ראויה
08.11.2017

5. תשובת הארגון אינה ממין העניין (יעקב כהן)

ראשית- בדומה לרבנים שהם מנו, גם הרב רימון לא אמר שאי אפשר לסמוך על השגחה פרטית, אלא שמשיקולי מדיניות אין לצרוך מהשגחתם.
ולעיקר טענתם- גברא אגברא קא רמית? זו דעת הרב רימון, ומה בכך שיש הסוברים אחרת?....

דווח על תגובה לא ראויה
08.11.2017

6. תגובה של ילדים קטנים - מראה מי אתם (ציוני דתי)

הרב רימון - תחזקנה ידיך. שומר חומות הדת.

דווח על תגובה לא ראויה
08.11.2017

7. וזו עוד דוגמא למה (משהלוי)

למה אפילו בספרייה של הר המור יש את הספרים של הרב רימון ואילו של רבני צוהר לא ולא.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר החינוך יואב גלנט צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"אם נסגור את בתי הספר - הילדים ידביקו במקומות אחרים"

קרא עוד