חדשות כיפה

הרב פרץ לכיפה: "איני מסכים על הכל עם צהר, אך הם שותפים לדרך"

ראש איחוד מפלגות הימין הצהיר כי הוא "מחוייב לקדם את שירותי הדת בישראל", ומתכוון לשתף פעולה גם עם ארגון הרבנים. השבוע, תקף חברו להנהגה, ח"כ סמוטריץ', את צהר כשטען כי נלחמו בו כדי להקים גוף מתחרה לרבנות

בניגוד לסמוטריץ, הוא מקפיד לא לתקוף את צהר

בניגוד לסמוטריץ, הוא מקפיד לא לתקוף את צהרצילום: ראובן קפוצ׳ינסקי

יו"ר הבית היהודי וראש רשימת איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, הצהיר הבוקר (ה') בשיחה עם חדשות כיפה, כי למרות שהוא חלוק במספר נושאים עם רבני צהר, הוא מתכוון לקיים עימם קשר הדוק בקדנציה הבאה. זאת על רקע המתקפה על ארגון הרבנים מצד חברו להנהגה, ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

"איחוד מפלגות הימין הוא הבית של הציונות הדתית על שלל גווניה,, אמר הרב פרץ, "זה לא הבית הפוליטי רק שלי או רק של בצלאל סמוטריץ זה הבית של כל מי שמאמין במדינת ישראל ובאלוקי ישראל".

 לדבריו, "יש כאן דיון ערכי, מהותי וחשוב מאד על עתיד הרבנות הראשית. אנחנו לא מסתפקים עם מה שיש אך גם לא מזלזלים במה שיש. אנחנו מחוייבים לקדם גם את שירותי הדת בישראל שיהיו מקצועיים יותר, נגישים יותר, מאירי פנים יותר, לכל אדם וללא כפייה. הציונות הדתית בחרה במודע שלא להפקיר את זירת הרבנות מתוך הבנה ששיש לנו מחויבות להתהלך ביחד. הציונות והיהדות אינם ערכים סותרים".

תומך בנתניהו. סמוטריץ

הוא לעומת הרב פרץ, דווקא כן תקף את צהר. סמוטריץ'צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

אתמול, פורסם כי במהלך דיון שנערך בנושא הלכה ומדינה, תקף ח"כ סמוטריץ' את ארגון צהר וטען כי חבריה נלחמו בו כשניסה "לקדם חוק שייעל את מערך הכשרות כדי להשאיר גוף גרוע ולבנות אחר כך גוף מתחרה". לצד זה, יו"ר האיחוד הלאומי לא חסך ביקורת גם מהרבנות הראשית ווציין כי "שלושים שנות שליטה חרדית ברבנות גרמו לסיאוב של הרבנות".

הרב פרץ, כאמור, השמיע הבוקר אמירות מעט שונות והבהיר כי לדרכו ולהשקפת עולמו בנושא שירותי הדת בישראל "שותפים גם רבני צהר. גם אם אנו מנהלים דיון ער, ענייני וחי על נושאים שונים בוודאי שהדיון הוא לשם שמיים. גם אם אינני מסכים עם כל צעד של רבני צהר, לציונות הדתית כולה יש רק בית אחד".

לפני כשבוע, בראיון באולפן כיפה, הצהיר הרב פרץ כי בכוונתו להקים "כוורת רבנים", שתשמש לו למטרות ייעוץ בנושאי דת ומדינה. "לכל רבני הציונות הדתית המופלאים יש מקום", אמר והוסיף, "אני לא חייב להחליט לפי מה שכל אחד יאמר, אבל ודאי שחשוב לי מגוון הדעות"

עקבו אחרינו בטוויטר
14.03.2019

1. הרב רפי אנחנו מכבדים אותך (יהודי פשוט)

אך די למרוח אותנו, די להכיל את כולם, די להיות פרווה, רוצים לשמוע אמירות ערכיות חדות. יש מה ללמוד בזה מנסיונו של סמוטריץ'. בתור תלמיד חכם - אמור כבודו להיות יותר תקיף בענייני הקדושה מסמוטריץ', אף שגם לו זכויות לא מבוטלות. אז למה כל פעם אנחנו שומעים מסר מעורפל? לגיטימציה לכל מיני דברים אנשים וארגונים שעובדים ללא לאות להילחם בתוכן האלוקי של המדינה; פניה הלוך ושוב לקהלים פלורליסטים - ליברליים; התנצלויות לאחר שסוף סוף נפלט משהו טוב. הרי אח"כ לאורך כל הקדנציה והקריירה כבודו יהיה מחויב לאלה שבחרו בו, לא כדאי לרכז את המאמץ באלה שאכן אתה רוצה להיות שליח שלהם?

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2019

2. סמוטריץ עשה את טעות חייו כשהתחבר לרפי פרץ הסמי רפורמי (טעויות של טירונים)

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2019

3. יישר כח הרב רפי פרץ (אהרון)

לא ייתכן שארגון צוהר שמייצג את המיינסטרים בציונות הדתית לא יקבל ביטוי ולא יהיה לגיטימי במפלגת האם.
אם כ"כ חשוב לבצלאל הנושא הדתי במדינה, שיצהיר שהוא יילחם על תיק הדתות.
להיות עוד פוליטקאי שמתערב במחלוקות של תלמידי חכמים בציונות ושמשמיע קולו נגד רבני הציונות הדתית, זה בדיוק כמו להיות מהחכים של יש עתיד ושמאלה.

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2019

4. מחויבים לאהבה חוץ מאת אלו שלא אוהבים.. (שמחתי לעזור)

אנשים כמו סמוטריץ' נלחמו ברב סתיו כדי שלא ימונה לרב הראשי, למרות שהוא היה נציג הציונות הדתית. זו זכותם, אבל מראה את הדו פרצופיות שלהם - אם אנחנו שולטים במפלגה - כולם חייבים להצביע טב ולהיות חלק, כל מי שהיה בבני עקיבא הוא רכוש המפלגה ומי שפונה אליו 'גונב קולות'. כשאנחנו לא שולטים - אז נפרוש ונעשה מה בא לנו, נריץ את הרב שפירא כמועמד קש שאין לו סיכוי רק כדי למנוע מהרב סתיו להיבחר ושאר תעלולים. על אנשי הר המור בכלל אין מה לדבר - ראו את אחוזי ההצבעה ביישובו של הרב פרץ בבחירות האחרונות - 75 אחוז הצביעו יחד, כלומ ר אנשי המכינה והרב פרץ בראשם לא הצביעו טב בבחירות הקודמות - זו זכותם. אבל זה אומר שאין להם זכות להלין על אחרים שלא הולכים איתם הפעם.

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2019

5. אני החלטתי להצביע יחד-אותי לא יסבנו עם דיבורים על מפלגה דתית כשמשתחווים לצוהר שהם המיינסטרים של בר אילן (חמי)

פוליאמוריה זה סטייה ומי שתומך בה לא ראוי להיקרא רב

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2019

6. אני החלטתי להצביע יחד-אותי לא יסבנו עם דיבורים על מפלגה דתית כשמשתחווים לצוהר שהם המיינסטרים של בר אילן (חמי)

פוליאמוריה זה סטייה ומי שתומך בה לא ראוי להיקרא רב

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו ומנדלבליט צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

מנדלבליט דחה את מועד השימוע של נתניהו

קרא עוד