הרב משה הגר יוצב במקום הרביעי ברשימת 'יחד' לכנסת

הרב משה הגר, אלוף משנה במילואים וראש המכינה הקדם צבאית ביתיר מצטרף באופן רשמי למפלגת 'יחד' ויוצב במקום הרביעי

חנן גרינווד, כיפה 21/01/15 10:07 א בשבט התשעה

הרב משה הגר, אלוף משנה במילואים וראש המכינה הקדם צבאית ביתר מצטרף באופן רשמי למפלגת 'יחד' של אלי ישי, ויוצב במקום הרביעי.

לפני יומיים פורסם ב'כיפה כי אחד השמות שעלו כמועמדים מתאימים למפלגה הוא הרב משה הגר לאו, ראש המכינה הקדם צבאית ביתר, שאישר בשיחה עם 'כיפה' כי מתקיימים מגעים בין הצדדים, והיום מתפרסם באופן רשמי כי הוא יצטרף לרשימת 'יחד' לכנסת במקום הרביעי.

עד עתה מדובר במעין שיטת 'ריצרצ'' כשבמקום הראשון יוצב יו"ר הרשימה אלי ישי, לאחריו חבר הבית היהודי לשעבר יוני שטבון המשמש גם ראש מערך ההסברה של 'יחד', במקום השלישי לא ידוע עדיין מי יהיה ובמקום הרביעי כאמור הרב משה הגר.

"זוהי שותפות לכתחילה", אמר הרב הגר. "מדובר, עבורי, בהתחלה של תנועה יהודית תורנית אמיתית אשר שוברת סופסוף את מחיצות האיבה בין הכיפות הסרוגות לבין הציבור החרדי. אני מודה לאלי ישי שאיפשר לי לחזור בגאווה גם לשורשים שלי בעולם התורה, תוך שמירה על ארץ ישראל. עד רגע זה, נאמני התורה מקרב הציונות הדתית ישבו על הגדר, מתוך רצון לבחון ולהבין את מהותה של המפלגה. אך לאור הצהרותיו החד-משמעיות של הגאון הרב מאזוז הן על גדולתו של הרב קוק, והן על מצוות השירות בצה"ל למי שאינו מקדיש את חייו ללימוד, הבנו כולנו שמדובר בשינוי משמעותי רוחני ואמיתי בבחינת "יחד שבטי ישראל".

ח"כ יוני שטבון מרשימת יחד בירך על הצטרפותו של הרב הגר-לאו, ואמר:"מדובר בתפנית היסטורית, שבעקבותיה ילכו אחרי אלי ישי גם רבנים וראשי ישיבות בולטים נוספים."

אלי ישי: "מי שחשב כי מפלגת יחד תהיה סוג של ש"ס-2 קיבל היום תשובה ניצחת, ורואה כי מדובר במפלגה תורנית טהורה של כל "עמך ישראל"-חרדים, דתיים, חילונים ומסורתיים. הצטרפותו של הרב הגר-לאו היא בבחינתי התגשמות של חלום האחדות והחזון שעליו נלחמתי. מפלגת יחד היא מעכשיו בית פוליטי חדש, חם ומחבק, לכל מי ששלמות התורה, העם והארץ הם נר לרגליו."

עשרות רמ"ים ואנשי הציונות הדתית התכנסו אתמול בערב (ג') במטה מפלגת יחד בירושלים והכריזו על תמיכתם במפלגה ועל התגייסותם למענה במערכת הבחירות. במהלך הערב נדון מצע המפלגה, רשימתה ודובר על הרחבת פעילות המפלגה לאחר הבחירות לתנועה תורנית עממית. עוד הוחלט על הקמתם של צוותי שטח שיערכו חריש עמוק בציונות הדתית בחודשיים שעד הבחירות.

"השטח בוער”, אמר ח”כ שטבון. "אנו עושים היסטוריה במדינת ישראל בדרך להקמת תנועה פוליטית ששמה את תורת ישראל במרכז, ימנית וחברתית ומחברת דתיים, חרדים, ומסורתיים. אני שמח שבחרתם להוביל את המפלגה יחד איתנו"

הרב אלעד מאיר מחרשה: "יחד זו לא רק מפלגה, זו תנועה. תנועה לחיזוק הזהות היהודית של המדינה, לחיזוק השכבות החלשות ולאחדות בין הציונות הדתית והציבור החרדי. יש לנו תורה אחת, ורב המשותף על המפריד - יחד כולם קדושה".

הרב דוד בן פנחס, ר"מ בישיבה הגבוהה בבת ים: "המשימה המרכזית שלנו היא ליצור את החיבור הזה. נכון, זו פוליטיקה. אבל עם הנצח לא מפחד גם מדרך קצרה. יש לנו חודשיים שהולכים להשפיע על זהותה של המדינה לטווחים ארוכים. נשקיע את כל מרצנו, החיבור הזה הוא לכתחילה והוא גורלי לעתידה של המדינה".

הרב אהרון צוהר מעצמונה: "הפסקנו לשבת על הגדר. נרים את דגל התרה והארץ בגאון. זו פע ראשונה שמפלגה אומרת בבהירות: שלמות התורה והארץ".

אל"מ במיל' יונתן ברנסקי מעלי: "חשוב מאוד שעל הדגל שאנו מניפים כאן היום יהיה כתוב באותיות גדולות שנפעל באופן נחוש לשמור על מעמדה ועצמאותה של הרבנות הראשית לישראל. זהו נושא ליבה שיקרין על סוגיות מהותיות

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר