הרב אריאל בראיון בלעדי: הרב אלון הודה בעובדות, המשפט הזה לא מעניין אותי

רגע לפני תוצאות משפטו של הרב מוטי אלון, כיפה חושפת ראיון בלעדי שקיימנו עם הרב יעקב אריאל, מבכירי פורום "תקנה", שאומר כי "חסידיו השוטים של הרב אלון מזכירים את השבתאות". צפו

חדשות כיפה חדשות כיפה 05/08/13 20:00 כט באב התשעג

הרב אריאל בראיון בלעדי: הרב אלון הודה בעובדות, המשפט הזה לא מעניין אותי

"תוצאות משפטו של הרב מוטי אלון לא יערערו כהוא זה את מעמדו של פורום 'תקנה', שכן אנחנו פעלנו במישור אחר לגמרי מזה המשפטי. אנחנו סיימנו את מלאכתנו" - כך טוען הרב יעקב אריאל, רב העיר רמת גן ומבכירי פורום 'תקנה', בראיון בלעדי שמסר לכיפה לפני כשנה, המתפרסם הערב (ב‘) לראשונה, לקראת פסק הדין במשפטו של הרב אלון אשר יימסר ביום רביעי הקרוב.

נוכח המשפט שהתנהל נגדו, הסביר הרב אריאל כי "הרב אלון פגע בתלמידיו בצורה קשה מאוד לפני שנים רבות, והם נשאו אותה שנים רבות. זה פגע בהתפתחותם האישית. המתלוננים סיפרו לנו את הסיפור והוא הודה בעובדות, סיפר שזו מעידה חד פעמית, שזה לא יקרה יותר".

[embed]http://video.jew2go.co.il/Kipa/kipa/!tempRavARiel.flv[/embed]

מראיין: משה גלילי

הרב מתאר כיצד הפורום סיכם עם הרב אלון על כך שלא יתייחד עם תלמידים צעירים. "נתנו בו אמון מסוים שמדובר במעידה מקרית. שנה לאחר מכן הגיעה עדות נוספת שגילתה לנו שבאותה תקופה שהוא הבטיח לנו שזה רק עניין מקרי ושהוא לא יתייחד עם תלמידים צעירים, הוא גרם משבר נפשי עמוק לצעיר. הוא (הנער - י.א) אדם שבור, שלא רוצה להתלונן במשטרה או ללכת לבית המשפט. הרב אלון הודה בכל המקרים, אך אמר כי מדובר במעידה. במקרה אחר הוא הודה, אך אמר שהוא עשה זאת לטובתו של הבחור ונתן הסברים. בשורה התחתונה הוא הודה בעובדות", מציין הרב אריאל.

לטענת הרב אריאל, המקרים שהובאו בכתב האישום נגד הרב אלון הינם "דגי רקק" לעומת "לוויתנים" שהובאו בפני הפורום. "הקורבנות לא רוצים לחשוף את הדברים, פצעיהם שותתים דם והם לא רוצים לעמוד בחקירה צולבת ולהיחשף. בסיפורים אחרים יש התיישנות, יש חוסר רצון של המתלוננים להגיע למשטרה, ולכן הדברים הללו נמצאים בידי פורום 'תקנה'", הוא מסביר.

שהרב אריאל מתייחס לטענות מקורביו ותלמידיו של הרב אלון, אשר הטילו ספק ודופי בקבלת ההחלטות של פורום 'תקנה'. "אתם חושדים בי, ברב ליכטנשטיין, בפורום הזה? אתם יודעים כמה נשברנו? ראינו בו אישיות בעלת השפעה עצומה, כישרון מיוחד, וחיפשנו דרך לתקן את הדבר כדי לא לשבור את המעמד שלו. אדרבה, רצינו לשמור על כבודו וכבוד התורה. ידענו שהדבר הזה עלול לגרום למשבר בציבור, כבשנו הכל בתוכנו", מתאר הרב אריאל.

"הציבור חושד באינטרסים שלנו? מי אינטרסנט פה? אנחנו אובייקטיבים, שמענו עדויות ברורות וחד משמעיות. הוא הודה בעובדות, אין ויכוח עליהם", שב והדגיש הרב אריאל במסגרת הראיון, וציין כי "שהציבור לא יודע את כל העובדות, הוא (הרב אלון - י.א) יכול להכחיש אותן. אבל יש עדויות ברורות ואנחנו מסתירים אותם מתוך דאגה לקורבנות. הוא אשם במעשיו ובכך שלא הסכים למה שאנחנו הצענו לו. עכשיו הוא מאשים אותנו?".

הוא תקף בדבריו את עמדתו של הרב אלון, שטען כי בדיוניו מול הפורום הוא עמד מול "כיתת יורים". הרב אריאל ציין כי "ישבנו ודיברנו בנחת, מה הוא פחד מאיתנו? הוא הודה. הסוללה שישבה לפניו הייתה סוללה מכובדת, אנשים בעלי שיעור קומה שהוא לא יכל להכחיש בפניהם את הנאמר. הכל טענות סרק. הוא רק רוצה להגן על עצמו ולכן הוא תוקף אחרים".

"אם אנחנו לא נעצור את המעשים, יהיו עוד קורבנות. המשפט הזה לא מעניין אותנו, לא אשמח אם הוא יחויב או אבכה או יזוכה. זה בכלל לא קשור אלינו. חשוב לנו שהוא יעשה תשובה וימצא דרך איך לשקם את קורבנותיו", הוסיף והדגיש הרב אריאל, שהביע תקווה כי הרב אלון ימצא את הדרך לשוב בתשובה: "היינו מעדיפים שהוא היה עושה תשובה, נתנו לו צ'אנס כמה שנים לפרוש מכל עבודתו הציבורית. אם הוא היה מתקן את דרכיו, הוא היה יכול לחזור לבמה הציבורית. הבעיה הייתה שהוא לא עשה את שביקשנו ממנו. הזהרנו אותו כמה פעמים, כשהבנו שהוא מתייחד עם בחורים ושיש עוד בעיות. אמרנו לו ’תפסיק עם זה, אם אתה רוצה לתקן את העוול שנעשה, פרוש כמה שנים טובות מהפעילות שלך ואח"כ תוכל לחזור‘“.

בהתייחס למעמדו של הרב אלון כיום, המליץ הרב אריאל לציבור הרחב שלא ללמוד ממנו, מתורתו או מדרכיו. "יש פה תופעה שדומה לשבתאות. גם כששבתאי צבי התאסלם, מעריציו לא האמינו לכך. אין מה לעשות עם חסידים שוטים, גם אם יגיד על יום לילה ועל לילה יום", הוא מסכם.