הרב אליהו: "לסגור את המחלקה היהודית בשב"כ"

רב העיר צפת פרסם מכתב חריף לראש השב"כ, נדב ארגמן. בו הוא קורא לו להתנצל בפני תלמידי הישיבה ברחלים על המעצרים. טוען כי ההתיישבות איבדה את האמון בשב"כ וממליץ לסגור את המחלקה היהודית

חדשות כיפה
ד בשבט התשעט
,
10 בינואר, 2019 13:44
הרב שמואל אליהו

הרב שמואל אליהוצילום: פלאש 90

לאחר שחרור ארבעה מחמשת הנערים שנעצרו בפרשת רצח עאישה א-ראבי, ובעקבות הפרסומים על עינויים בחקירותיהם והעובדה כי נמנעה מהם פגישה עם עורכי דין במשך ימים ארוכים, מפרסם רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב שמואל אליהו, מכתב חריף במיוחד לראש השב"כ נדב ארגמן, וקורא לו להתנצל בפני תלמידי ורבני ישיבת 'פרי הארץ', שתלמידיה נעצרו בפרשה.

"כצפוי. שוחררו רוב הנערים שנעצרו מישיבת פרי הארץ לביתם בלי כל אשמה", כותב הרב אליהו במכתבו. "הסתבר שכל המעצר שעצרה אותם המחלקה היהודית היה לשווא. מסתבר שסתם חקרו אותם עם ידיים קשורות 12 שעות רצופות כמו פצצות מתקתקות. מסתבר שסתם הכפשתם אותם כאילו הם רוצחים מועדים. מסתבר שכל השיימניג שדוברות השב"כ עשתה לישיבה הזאת בתקשורת ובציבור היה לשווא. מי ישלם את המחיר על העוול הנורא הזה?

"סיפרתם לראשי הישיבה ולראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון כי אתם רוצים לשתף פעולה איתם לטובת המדינה. למנוע טרור יהודי. למנוע פיגועים. אני אציע לכל חברי הרבנים ולכל אישי הציבור לא להיפגש עם ראשי המחלקה היהודית של השב"כ עד שתתנצלו ותבקשו סליחה מכל ישיבת רחלים ברבים.

הורי הנערים בהפגנה נגד מעצרם

הפגנה נגד מעצרם של הנערים צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

"אדוני ראש השב"כ. כולנו מעריכים את פעולות השב"כ למניעת טרור. המחלקה היהודית שבפיקודך מקלקלת לכל הארגון שאתה עומד בראשו. אנשים במחלקה הזאת שכחו כי תפקידם הוא להגיע לחקר האמת, לא לתפור תיקים למי שלא אשם. בוודאי לא להכפיש ישיבה שלימה כאילו היא אנטי ציונית. מישהו שם צריך לדעת כי פרסום דוברות השב"כ על שריפת הדגל ועל צלב הקרס הוא שבר עומק מבחינתנו.

"הדוברות שלכם ציירה ישיבה שכולה שורפת דגלי מדינה ומבזה אותם ואין כמוכם מי שיודע כי כל זה הוא שקר גדול ביודעין. לכלכתם ביודעים ישיבה שלימה בשומרון כאילו אתם חלק מ"בצלם" או מ"שוברים שתיקה" ואם זאת ההתנהגות שלכם, אני אציע להתייחס אליכם מהיום והלאה בהתאם.

"כדאי שתדעו כי לאיבוד האמון הזה יש מחיר. לאחרונה בא אלי מישהו וסיפר לי כי הוא קיבל הצעה מהמחלקה היהודית לסייע במניעת פיגועים וטרור יהודי. אמרתי לו שאנחנו מתנגדים לפיגועים, אבל לא כדאי לו לעבוד עם המחלקה היהודית שמציירת כל גרפיטי של יהודי כאילו הוא פשע שנאה והופכת כל זריקת אבן של יהודי לניסיון רצח.

"אדוני ראש השב"כ. לא כך צריך להיות היחס בין הציבור לבין שירות הביטחון הכללי. אתה צריך לדפוק על השולחן אחרי סדרת הכשלונות שלהם ולקרוא לסדר את ראש המחלקה היהודית שלך. לדעתי, צריך לסגור את מחלקה זו או לפחות לפטר את ראשיה. עליך האחריות למקד את מטרות המחלקה ולא לתת להם לחזור לימים של אבישי רביב. אסור לאבד את אמון הציבור, אתם חייבים לתקן מה שקלקלתם". מסיים הרב אליהו.

10.01.2019

1. הציונות הדתית בתחתית המוסר בארץ (שי)

אין ספק שצריך לסגור את המחלקה היהודית בשב"כ על מנת לאפשר לכל טרוריסט ופנאט יד חופשית לרצח ופגיעה בחפים מפשע. זה הקו המוביל היום מבכירי הציונות הדתית.

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

2. מה קורה פה? (ש')

'לאחרונה בא אלי מישהו וסיפר לי כי הוא קיבל הצעה מהמחלקה היהודית לסייע במניעת פיגועים וטרור יהודי. אמרתי לו שאנחנו מתנגדים לפיגועים, אבל לא כדאי לו לעבוד עם המחלקה היהודית שמציירת כל גרפיטי של יהודי כאילו הוא פשע שנאה והופכת כל זריקת אבן של יהודי לניסיון רצח.' האם סוף סוף הולכים לחקור גם את הרב אליהו? או שהוא עומד לצאת מזה גם הפעם?
אני מבקש להזכיר שבית המשפט פסק כבר פעם שעליו לפרסם מכתב התנצלות והבהרה גם באתר זה. לאחר פרסום המכתב פרסמתי 'שאלת תם' האם הוא באמת מתכוון להתנצלותו או שהוא עושה זאת כדי לחמוק מעונש. המכתב הוסר בתוך כמה שעות מהאתר ועד היום אי אפשר למצוא אותו. למותר לציין שלצערי בית המשפט הסתפק באותה 'התנצלות' מזויפת.

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

3. למס' 2 (מאיר קליין)

ראשית לא ידעתי שהוא לימד פעם ויש לו תלמידים.
דבר נוסף גדלות לא מתבטאת באומץ, אלא בלימוד תורת ד'

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

4. הרב לא בוחן כליות ולב (הכל מלמעלה)

הרב אליהו גדול בתורה, אבל לא ניתנה לו רוח הקודש. הוא לא יודע אם הנערים אכן ביצעו את הפשע הזה. בדיוק לכן חוקרים. לא היו עוצרים את הנערים ובית המשפט לא היה מאשר הארכת מעצר אם לא היו ראיות קונקרטיות שמצביעות עליהם. לשבכ לא משעמם בחיים שהם סתם תופסים אנשים

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

5. כבוד הרב (בוחן לבבות)

צריך לדבר על אהבת ישראל ולא לצאת נגד אנשים שפועלים למען הבטחון שלו

דווח על תגובה לא ראויה
12.01.2019

6. רבנים יעסקו בהלכה ביהדות ולא יתעסקו במה שהם לא!!!! מבינים אלא רק מזיקים. (אריק)

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2019

7. צדיק יסוד עולם (יהודה)

מוות למחלקה הנאצית

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2019

8. המחלקה היהודית בשבכ שקרנים שמתפרנסים מלייצר טרור יהודי (אני)

הם מסיתים. משקרים ומתעללים ומוציאים הודאות שוא כדי לתפור תיקים ולייצר מצג שוא לפיו יש טרור יהודי כמו שיש טרור מוסלמי.
זה משרת אותם ומצדיק את קיום המחלקה היהודית, ומשרת את השמאל שרוצה לאהוב ערבים ולשנוא מתנחלים בגלל שיש להם פאות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הסכין שנתפס על המחבל צילום: דוברות המשטרה

בפעם השניה היום: סוכל פיגוע במערת המכפלה

קרא עוד