סגור

הרבנות הראשית תומכת בחוק: מאגר אינטרנטי ו'שיימינג' לסרבני גט

הצעת חוק של ח"כ רווטיל סוויד (המחנ"צ) זוכה לתמיכת הרבנות הראשית ובתי הדין. על פי החוק יוקם מאגר לאומי באינטרנט של סרבני גט שיכלול את פרטיהם האישיים ותמונותיהם

חדשות כיפה
יח בתשרי התשעח
,
08 באוקטובר, 2017 12:11
בתי הדין הרבניים

בתי הדין הרבנייםצילום: פלאש 90. יוסי זמיר

על פי הצעת החוק שגיבשה ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני), בעזרת עו"ד אודליה חן, יוקם מאגר לאומי שירכז את כל פרטי סרבני הגט (וגם סרבניות הגט — שמספרן נמוך בהרבה), כולל תמונותיהם. המאגר יועלה לאינטרנט בדיוק כמו מאגר פושטי הרגל וכפי שנעשה היום במקרה של סרבן גט שברח מהארץ. כל אדם שיבצע באינטרנט חיפוש על שמו של סרבן או סרבנית גט יקבל גישה לאתר וימצא את הפרטים המדויקים שלהם. ח"כ סויד הציגה לרב הראשי האשכנזי דוד לאו את הצעת החוק, והוא החליט לאמץ אותה ולתמוך בה. כך נחשף היום על ידי עמיחי אתאלי ב'ידיעות אחרונות'.

הצעת החוק מדגישה כי פרטיו של כל סרבן או סרבנית גט אשר קיבלו פסק דין המורה להם להתגרש לא יועלו אוטומטית למאגר, והצעד יבוצע רק על פי החלטה ספציפית של בית־הדין הרבני. על פי הפרסום ב'ידיעות' ההצעה זוכה לתמיכה מהרבנות הראשית ומהנהלת בתי־הדין הרבניים.

"מסורבי הגט הם מתים־חיים המצויים מאחורי סורגים שיצרו בני זוגם", מסרה לידיעות ח"כ רויטל סויד. "הדרך למיגור התופעה עדיין ארוכה, אך הצעת החוק שהגשתי היא צעד משמעותי בחשיפת הפנים המכוערות של סרבני הגט. מעתה מרשם הסרבנים יחשוף שם ותמונה של מי שמעגן וכולא את בן זוגו בנישואים שהוא לא חפץ בהם".

רויטל סויד

רויטל סוידצילום: Hadas Parush/Flash 90

בשנתיים האחרונות עוסקים יותר ויותר חברי הכנסת בחקיקה המכוונת כנגד סרבני הגט ובתי הדין יש לציין, תומכים ברבות מההצעות. מאז שבית הדין נקט בכלי ה'שיימינג' לסרבן הגט עודד גז הועלו בכנסת הצעות רבות: ביניהן כפיית הסרבנים בכלא ללבוש מדי אסיר, שלילת אוכל בכשרות מהודרות ואת האפשרות ללמוד תורה במהלך המאסר. 

לפני כארבעה חודשים פורסם כי בתי הדין הרבניים ופרקליטות המדינה, מנסים להשית על סרבני גט קשים מעמד של עבריין פלילי. משמעות הדבר, תנאי כליאה קשים יותר ואפשרות עתידית להסגרת הגברים שברחו לחו"ל ומעמידים את נשותיהם במצב עגינות

08.10.2017

1. זה בהחלט חשוב! (abracadabra)

כעת, הגיע הזמן שהח״כית הנכבדה גם תציע מאגר ״שיימינג״ של נשים שמגישות תלונות שוא, שמונעות מגרושיהם לראות את הילדים, שפועלות כדי לבצע דה-לגיטימציה לגברים בכלל.... חשבו על כך במחנ״צ??

דווח על תגובה לא ראויה
09.10.2017

2. דמגוגיה מצערת (יהודי)

עצוב שהרבנות הראשית ובתי הדין נסחפים אחרי מהלכי רוח פופוליסטיים

הגיע הזמן לנהוג ע"פ ההלכה ורוב המקרים יכולים להגיע לשלום הבית

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר צילום: כיפה

מיקי זוהר לכיפה: "אני פועל לכך שהממשלה לא תתחייב להקמת מדינה פלשתינית"

קרא עוד