המפגין המפתיע נגד ממשלת נתניהו

הרב יובל שרלו הצהיר כי הוא מתכוון לנאום בעצרת הקרובה נגד השלטון, "אפשר שחלק מנצלים את בואי ליצירת תדמית מסוימת. בין הבאים להפגנות אלה יש רוב מוחלט של אנשים טובים שמסוגלים להתעלות מעל השבטיות. אני מבקש לחבור אליהם". אלדד יניב: "שתפו בכל הכח"

משה ויסטוך
כה בכסלו התשעח
,
13 בדצמבר, 2017 16:17
הרב יובל שרלו

הרב יובל שרלוצילום: יחצ

ההפגנות נגד ממשלת נתניהו, שמזוהות בעיקר עם השמאל, יקבלו חיזוק מפתיע בדמות אחד מראשי ארגון 'צהר' הרב יובל שרלו, שהצהיר היום (ד') כי הוא מתכוון לנאום בעצרת המתוכננת במוצאי השבת הקרובה.

"למה אני מתכוון ללכת להפגנה במוצאי שבת?", כתב הרב בדף הפייסבוק שלו וציין כי הוא מודע לכך "שיש מאחורי הפגנות אלה עולם מלא של אינטרסים פוליטיים".

לדבריו, אפשר שחלק מנצלים את בואי ליצירת תדמית מסוימת; כי אכן היושרה של חלק מהמארגנים מוטלת בספק, בעיקר כאשר מדובר על מאבק בשחיתות משמאל".

עם זאת הוא הדגיש כי "אחרי כל החשבונות ולפני כל החישובים – זו זכות לומר בנקיות את מה שאני חושב, בלי המניפולציות, בלי הניצול, בלי השיקולים הפוליטיים, ואיני רוצה להתכחש לזכות הפשוטה בשחיתות היא מאבק בלתי מתפשר, הרואה את הנושאים האלה כבסיס החברה".

הרב שרלו המשיך להסביר וכתב כי הוא "רואה בתהליכים שעיקרם מאבק של שלטון המחזיק את הכוח בידו כנגד מגביליו ומאזניו – המשטרה, בית המשפט, התקשורת (שאף אחד מהם אינו צדיק, וחובה גם לבקרו) – היא מסוכנת מאוד, ומנוגדת לעיקרון האוסר על ריכוז הכוח; אני רואה במשפטיזציה של המוסר סכנה גדולה, וסובר כי התנהלות יכולה להיות מושחתת מבחינה ציבורית גם כאשר אינה פלילית וכדו'. כל אלה הם בסיס אמונתי האתית, ואת אלה אני מבקש להשמיע ללא הבדל, בכל חברה, בכל הקשר ובכל מקום".

https://www.facebook.com/RabbiCherlow/photos/a.299104153484393.71541.223200974408045/1621092764618852/?type=3&theater

אחד מראשי צהר ציין כי לא תמיד יש עניין לקטלג דעה של אחר לפי עמדתו הפוליטית הבסיסית, "המגרות שלאורן אנו פועלים באופן אוטומטי, ודי לומר שזה שייך ל"ימין" כדי להרחיק את הבוחרים בעמדות שמאל, וכן להפך – הן תכונה שאני מבקש להיגאל ממנה כבר שנים רבות. לכל אחד מאתנו יש ריבוי זהויות, ונכון לחבור לאלה בנושאים מסוימים, ולאחרים בנושאים אחרים".

לשיטתו, "לא זו בלבד, אלא שהמגרות האלה מעצימות את הקרע, את הבוז, את הפילוג, את שלילת הלגיטימיות, את ראיית ה"אחר" כבוגד. בשעה שאנו מזהים עולם של עמדות אוטומטיות, או מצבים שהטיעון "הוא מהשבט האחר" כטיעון המצדיק התנכרות וחוסר שיתוף פעולה – ראוי לנו לפעול בדיוק בדרך ההפוכה, ולחצות קווים, ולשבור את הדיכוטומיה הקורעת אותנו ומפלגת אותנו".

לסיום חזר הרב על דבריו כאילו אין לו "כל ספק שחלק ממניעי הפגנות אלה אינו טהור. ברם, אני מעריך כי בין הבאים להפגנות אלה יש רוב מוחלט של אנשים טובים שמסוגלים להתעלות מעל השבטיות, ועל אף שלרובם יש עמדות שונות באופן מהותי מאלה שלי וחברי – הם מוכנים לפעול לפי כללי החברה הדמוקרטית בעלת תרבות המחלוקת היהודית, ובאים בכנות כדי להפגין נגד ההיבטים הבעייתיים שמתגלים יום יום בעוצמות השלטון. אני מבקש לחבור אליהם ולהיות חלק בלתי נפרד מאנשים נפלאים אלה המסורים לעם ישראל, למדינת ישראל ולטובת כל האנשים הגרים בכברת הארץ המיוחדת הזו".

אחד ממארגני ההפגנות ומובילי המאבק נגד השלטון הנוכחי, אלדד יניבף צייץ על כך בטוויטר ואמר: "הרב יובל שרלו, ממנהיגי הציונות הדתית: נואם מרכזי במוצ״ש ברוטשילד נגד השחיתות. שתפו בכל הכח".

13.12.2017

1. סוף סוף איזה מאן דהוא מציל את המצב ומאשר את שאמר הנביא : שריך סוררים וחברי גנבים אהבי שוחד ורודפי שלמונים יתום לא ישפטו וריב אלמנה לא יבא אליהם ! (יהודה)

שחיתות שלטונית ≠ דרך התורה !

דווח על תגובה לא ראויה
13.12.2017

2. איפה היה הרב שרלו בהפגנות של תושבי דרום תל אביב? ואיפה היית כשנעשה עוול לשרה נתניהו? (ידידיה שילה)

עוול משווע לא מודדים לפי מי שהתקשורת בעדו.
כבר היו חקירות של נתניהו שהמשטרה עשתה כותרות והמליצה להעמיד לדין, ולא יצא מהם כלום.
להגיד שהפרקליטות המשטרה ובית המשפט הם המגן מפני השחיתות, זו התעלמות מכוונת מהמציאות.
ראינו את זה היטב בסגירת התיקים של שרון תמורת העושק של תושבי גוש קטיף.
ומה עם העוול שנעשה לתושבים של נתיב האבות?

דווח על תגובה לא ראויה
13.12.2017

3. יישר כוח לרב שרלו (שמוליק)

שמח שהרב שרלו מצליח להתעלות מעל השבטיות ולדבר על מהות. המהות היא שיש בסיס אתי למדינה והוא היושר. אף מדיניות , לא של השמאל ולא של הימין תצליח כאשר מנהיגיה מושחתים.
מי שחרד לעתידו של העם שלנו, חייב להילחם על שלטון החוק ועל מנגונני האכיפה. חשוב שבהפנגנות הללו יהיו גם דתיים שיזעקו את זעקת הנביאים.

דווח על תגובה לא ראויה
14.12.2017

4. בהפגנה הזו בלי ספק יש רוב מוחלט לאנשים שאינם מסוגלים להתעלות מעל לשבטיות (רוני)

איפה הם היו בתקופת שרון? איפה הם היו בתקופת אולמרט? ושם לא היה מדובר בבקבוקים למחזור או בעוזרת בית שנעלבה.
איפה הם היו אז? למה הם אתרגו?
אלא שאין דבר וחצי דבר בין רוב המפגינים ובין המלחמה האמתית בשחיתות.
הם פשוט לא היו מסוגלים לעכל שהם הפסידו בבחירות והחליט להפיל את הממשלה שלא באמצעות הקלפי במסע רדיפה בלתי פוסק.

דווח על תגובה לא ראויה
14.12.2017

5. לא סתם הוא חבר של אילנה דיין (שימי)

חבל דווקא החזקתי מהרב שרלו ואני אוהב את החכמה שלו , חבל שהוא נגרר אחרי שמאל קיצוני שהמטרה שלו היא להפיל את הממשלה שנבחרה ברוב עם בבחירות דמוקרטיות .

דווח על תגובה לא ראויה
14.12.2017

6. מצויין כך צריך לנהוג בגלות לרקוד מה יפית לפני הפריץ (גלותי)

דווח על תגובה לא ראויה
14.12.2017

7. כבוד הרב לא זו הדרך (יעקב גולדשטיין)

הרב יובל שרלו הוא אדם ערכי וישר דרך שבאמת מעוניין ביצירת שיח עם חלקי העם השונים
אך כאן הוא הולך צעד אחד קדימה והולך לאירוע מחאתי לא מדובר בהידברות
אלא במעשה שיש בו הזדהות עם מחלוקת לשם מחלוקת חבל שהרצון לאחדות
העם גורם לא קצת להרחיק לכת למקומות לא רצויים

דווח על תגובה לא ראויה
14.12.2017

8. הרב שרלו צודק - נלחם נגד השחיתות ולא בעד השמאל (עליזה)

יש מספיק ימנים בהפגנות נגד השחיתת ו ל א להחלפת השלטון אלא ליושר
וצדק מה שחסר לממשלה הרופסת .

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אריאל. צילום: פלאש 90. אורן נחשון

המדינה דורשת מבג"ץ: דחה את העתירה נגד הענקת פרס ישראל לרב אריאל

קרא עוד