חדשות כיפה

הכחשת שואה?

מה שמותר לשמאלנים במדינת ישראל להגיד יום-יום, הופך משום מה ל"פרימיטביות", ול"הכחשת שואה" כשמדובר באיש ימין.

למרות שגם לי באופן אישי לא ממש ברור למה התכוון הרב מרדכי אליהו כשאמר מה שאמר על התנועה הרפורמית בגרמניה ולחלקה הישיר או העקיף בשואת יהודי אירופה (האם יש מישהו שיכול באמת ובתמים לדעת חשבונות שמיים ווד בנושא שכזה ולומר מה הייתה הסיבה לשואה?), ניחוח הצביעות העולה מדבריהם שכל אלה שנזדעקו בעקבות דבריו של הרב אליהו (הרב קריב מהתנועה ליהדות מתקדמת קבע כי דבריו של הרב הם "בגדר הוצאת שם רע והכחשת שואה", טומי לפיד הודיע כי "הרב אליהו בדבריו מעורר את האנטישמים") מזכירים שוב כי מה שמותר לשמאלנים במדינת ישראל להגיד יום-יום, הופך משום מה ל"פרימיטביות", ול "הכחשת שואה" כשמדובר באיש ימין. תזכורת מרשימה שליקטתי לפני שנתיים לקראת יום השואה:

מאי 1982. עמוס אילון צופה עתידות:

"פעולות הממשל הצבאי, המחרים ספרים בשטחים, הן רק חלק מההכנות למשטר פשיסטי. במהרה יהיה פה הכל, מחנות ריכוז ושריפת ספרים" (גרוזלם פוסט).


דצמבר 1984. שולמית אלוני מאבחנת:

"החרדים יונקים מאותם יצרים אפלים שינקה הזוועה הנאצית הפשיסטית" (דבר).


יולי 1986. יגאל תומרקין זוכה להארה:

"כשאני רואה את החרדים אני מבין את הנאצים שרצחו אותם בשואה", אומר הפסל בראיון לעיתון תל אביב. שנתיים מאוחר יותר, במאי 1988, אמר תומרקין בראיון לידיעות אחרונות: "כשרואים אותם (את החרדים) מבינים מדוע היתה שואה, מדוע לא אוהבים יהודים... ברור שברגע שרואים את השחורים האלה, שמשריצים ילדים על ימין ועל שמאל...", וכן "אני מזהה דתיים לפי הריח שלהם". ב-1998 זכה תומרקין בפרס זוסמן מטעם יד ושם על עבודותיו בנוגע לשואה, אך מתן הפרס בוטל בשל מחאה נגדו. למרות כל התבטאויותיו השנויות במחלוקת, קבל תומרקין ביום העצמאות האחרון את פרס ישראל לפיסול.


אוגוסט 1987. ישעיהו ליבוביץ ישיר כדרכו:

"חיילים ההולכים לשרת בשטחים הכבושים הם יודו-נאצים", אמר בראיון רדיו מי שהוכתר זה מכבר למצפונה המוסרי של החברה הישראלית. דבריו של פרופ ליבוביץ עוררו סערה רבתי, אך הוא סירב לחזור בו, ואף חזר על דבריו בהזדמנויות נוספות.


אפריל 1995. משה צימרמן קובע (אולי) ותובע:

ביום 28.4.95 פורסמה במקומון ירושלים של רשת ידיעות תקשורת כתבה שייחסה למשה צימרמן, פרופסור להיסטוריה גרמנית באוניברסיטה העברית המתמחה בהיסטוריה של הרייך השלישי, דברים אלה:

"הרי כבר היום, ואני מתייחס לתהליך שרק צובר תאוצה, יש מגזר שלם בחברה הישראלית, שללא היסוס אני קובע שהוא העתק של הנאצים. תראה את ילדי חברון, הם בדיוק כמו נוער היטלר. מנפחים להם מגיל אפס את השכל על ערבים רעים, על אנטישמיות, על איך כולם נגדנו. הופכים אותם לפרנואידים בני גזע עליון, בדיוק כמו נוער היטלר"..


מאי 1996. שולמית אלוני מאבחנת עוד:

"עורכי דר-שטרימר (ביטאון התעמולה של המפלגה הנאצית) היו נהנים לקרוא את הכותרות הללו של תעמולת הליכוד" (הארץ).


ספטמבר 1996. פרופ מיכאל הרסגור מגן על הדמוקרטיה:

"ראשי החרדים", כתב ההיסטוריון במאמר בעיתון הארץ, "הם אויביה של הדמוקרטיה לא פחות מהחולצות השחורות או מראשי מפלגת הפועלים הסוציאל-סוציאליסטית של גרמניה" (שמה המלא של המפלגה הנאצית).


יוני 1999. שולמית אלוני ממשיכה לאבחן:

"נתניהו הזכיר לי את מוסוליני והוא תלמיד מצטיין של גבלס (שר התעמולה הנאצי)" (ראיון למוסף הארץ)


מארס 2001. שלמה גזית משתפך:

האלוף במיל שלמה גזית מתיר את חרצובות לשונו בראיון לידיעות אחרונות, ובגנותו את סימן הכיפה המבחין בין חיילים דתיים לחיילים אחרים אומר כי החיילים הדתיים בצבא מזכירים לו חיילים נאצים. בעקבות הדברים הגיש העיתונאי יחיאל ספרא למשטרה תלונה נגד גזית בגין המרדה, שיסוי נגד קבוצה ועבירה על חוק לשון הרע. המשטרה החליטה כי אין עילה לחקירה. ספרא ערער על החלטת המשטרה בפני היועץ המשפטי לממשלה, ונענה כי לא ניתן לעשות דבר היות ואין בדברים משום עבירה פלילית. גזית התנצל לאחר מעשה וחזר בו מדבריו.


2002. עוזי בנזימן חוקר ומוצא:

"התנהגותם של אלה המכונים נוער הגבעות מקרב המתנחלים מזכירה את זו של גלוחי הראש באירופה ובארה"ב" (הארץ).דצמבר 2002. שולמית אלוני מכה שוב:

"אלי ישי פועל לפי חוקי נירנברג וסרט ההסברה של ש"ס הזכיר לי סרט תעמולה נאצי", אומרת כלת פרס ישראל ושרת החינוך לשעבר בראיון למעריב בעקבות הצעת שר הפנים ישי שלא להעניק אזרחות ישראלית לערבים-פלשתינים שנישאו ליהודי.


ינואר 2003. קדמה מפרסם:

"ניתן להכליל אמירה על המתנחלים האידיאולוגים שהם גרועים הרבה יותר מכל ניאו-נאצי באוסטריה", נכתב במאמר בביטאון השמאלי-מזרחי.

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

מתקפת טרור בסרי לנקה: אין נפגעים ישראלים

קרא עוד