סגור

הדרת נשים? אחוז הבנות הגבוה ביותר בארץ בלימודי מחשבים, דווקא במוסד נפרד

מנתוני המל"ג עולה כי המרכז האקדמי לב הוא המוסד המוביל בשילוב נשים לתואר במדעי המחשב, והן מהוות 53% מהסטודנטים בחוג. שרה גנוט: "מדי יום אני מקבלת פניות מחברות וגורמים בתעשייה בתחום, שמחפשים סטודנטיות נוספות שיגיעו אליהם"

חדשות כיפה
א באלול התשעז
,
23 באוגוסט, 2017 19:24
לומדות מחשבים

לומדות מחשביםצילום: יחצ

המרכז האקדמי לב הוא המוסד המוביל בשילוב נשים לתואר במדעי המחשב, והן מהוות 53% מהסטודנטים בחוג (543 סטודנטיות) — כך עולה מנתוני המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) המתפרסמים כאן לראשונה. הנתונים, שהופקו לבקשת דה-מרקר, מציגים דירוג של המוסדות המלמדים לתואר ראשון במדעי המחשב ברחבי ישראל, לפי שיעור הסטודנטיות בקרב כלל תלמידי החוג.

אחריהן ברשימה בהפרש ניכר: אוניברסטת בר אילן עם 35% נשים מתוך 420 סטודנטים סה"כ ומכללת הדסה בירושלים עם אחוז דומה מתוך 220 סטודנטים סך הכל. עוד ברשימה: מכללת ספיר (33%), אוניברסיטת בן גוריון (30%) ואוניברסיטת תל אביב עם 30% מתוך 860 סטודנטים סך הכל.

צילום:

במרכז האקדמי לב הביעו השבוע שביעות רצון מהנתונים האמורים שמתווספים לנתוני ההשמה המרשימים הנחשבים מהגבוהים בארץ העומדים על 93%, עד שנה מסיום הלימודים.

יועצת נשיא המרכז האקדמי לב לקידום נשים, שרה גנוט: "הנתונים שפורסמו מעידים שיש עוד הרבה לאן להתקדם בכל הנוגע לשילוב נשים בתחומי מדעי המחשב וההיי-טק, אבל אנו במרכז האקדמי לב עדים מזה שנים רבות לסיפורי ההצלחה של נשים דתיות המשתלבות בתחום. מדי יום אני מקבלת פניות מחברות וגורמים בתעשייה בתחום, שמחפשים סטודנטיות נוספות שיגיעו אליהם, והביקוש ללא ספק עולה על ההיצע. כיום בתעשייה קיים ביקוש גדול לעובדים רב תחומיים, הרי מה זה מובילאיי אם לא מתכנתים שיש להם רקע באלקטרוניקה? לכן, אנחנו שמים דגש על הכשרת הסטודנטיות שלנו בלימודי מדעי המחשב, ביו-אינפורמטיקה, הנדסאיות בתחום האלקטרוניקה ועוד. הן מתחילות כבר במהלך לימודיהן להקים קבוצת מחקר מתוך מטרה להפוך לחברת סטארט-אפ. אני ממליצה לכל בת שחושבת על עתידה המקצועי – להיכנס לתחום".

 נשיא המרכז האקדמי לב, פרופ' חיים סוקניק: "בשנים האחרונות אנו עדים למגמה מתגברת של נשים דתיות שבוחרות דווקא בתחומי מדעי המחשב וההנדסה, בחיפוש אחר מקצועות המציעים אופק מקצועי ופוטנציאל השתכרות טובים יותר. הנתונים אשר מתווספים לאחוזי ההשמה הגבוהים של בוגרי המרכז מדברים בעד עצמם, כאשר הסטודנטיות מצליחות מאד בלימודי התואר, משתלבות היטב בתעשייה והביקוש לנשים בתעשייה רק הולך וגדל".

 

23.08.2017

1. כשהן משתלבות בעבודה, גם אז הן מקפידות על הפרדה מגדרית כמו בלימודים? (אני רק שאלה)

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2017

2. הפכו דבר גנות לקילוסין (נתי חתוכה)

שבגלל הדרה והפרדה מגדרית יצא להם הפלא ופלא שוויון נשים, שלא הולכים גברים פתאום נראים הנתונים כך.
וראה איזה מחשב ענטיקה עלמת החן בכתבה מחייכת אליו?! גם בשוק הפשפשים אין כבר עתיקות כאלו אולי במוזאון המדע? תתקדמו יד לאפטאפ ואנטרנעט גם אתם מלמדים שם?

דווח על תגובה לא ראויה
26.08.2017

3. ירידה בהרשמה לאוניברסיטת. בן גוריון. (אבי)

עקב התחרות בשוק ההשכלה הגבוהה הנפגעת העיקרית היא אוניברסיטת הפריפרייה הדרומית בן גוריון.
נשארו ללא הרשמה של סטודנטים
ונאלצו להוריד סף קבלה כדי למלא את הבניינים.
בסוף גם למדו בבן גוריון כלל חשוב מאוד:
כשמורידים סף קבלה חייבים להוריד רמה אקדמית.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראשי ממשלת השינוי צילום: רענן כהן

תמה מלאכת הרכבת הממשלה: ימינה ויש עתיד חתמו על הסכם קואליציוני

קרא עוד