סגור

דרישה מהמשטרה: פתחו בחקירה פלילית נגד הרפורמים

סערת הכותל מסרבת לגווע. מרכז ליב"ה פנה אתמול למשטרה בדרישה לפתוח בחקירה נגד המשתתפים ב-"תהלוכת הרפורמים" ואומרים כי " שתיקתם של גורמי אכיפת החוק מול ההתנהלות של מנהיגי התנועות הרפורמיות חמורה ומדאיגה"

משה ויסטוך
ו בחשון התשעז
,
07 בנובמבר, 2016 8:43
Miriam Alster, פלאש 90

Miriam Alster, פלאש 90צילום: Miriam Alster, פלאש 90

בעקבות המהומות ברחבת הכותל המערבי בשבוע שעבר, פנו היום ממרכז ליב"ה במכתב למפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי, וליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בבקשה להורות על פתיחת חקירה פלילית והעמדתם לדין של משתתפי צעדת הרפורמים.

במכתב מתואר כי במהלך התהלוכה, המשתתפים לא שעו להוראות הסדרנים במקום ואף דחפו ותקפו אותם, את המתפללים ואזרחים שונים שנכחו במקום שביקשו למחות על הפגיעה בקדושת המקום ועל הפרת החוק המתבצעת במקום לנגד עיניהם תוך פגיעה ברגשות המתפללים. עוד ציינו במרכז ליב"ה במכתב התלונה שהוגשה באמצעות עו"ד משה פולסקי כי במעשיהם גרמו הצועדים להתפתחות תגרה המונית ברחבת הכותל.

"תמוהה היא העובדה כי במשך כל תקופת ביצוע העבירות האמורה נמנעה משטרת ישראל מלבצע את תפקידה, לא אכפה את החוק והסדר במקום ואפשרה למתפרעים הרפורמים לתקוף את הסדרנים, את המתפללים והאזרחים ואפשרה להם, לפגוע בקדושת המקום וברגשות הנוכחים והמוני שלומי אמוני בית ישראל" נכתב בתלונה.

בהמשך מפרט עו"ד פולסקי את סעיפי החוק עליהם לכאורה עברו משתתפי הצעדה וכן כי מדובר בעבירות שדינם מאסר "חשוב לציין כי בהתאם לתקנות השמירה על מקומות קדושים ליהודים, תשמ"א-1981 הכותל המערבי ורחבתו, נכללים האיסורים בדבר עריכת טכס דתי שלא על פי מנהג המקום, הפוגע ברגשות ציבור המתפללים כלפי המקום. אין ספק כי עריכת טקסים רפורמיים וקונסרבטיביים כשלעצמם, ברחבת הכותל המערבי, ואף עריכת טקסים בהם מעורבים גברים ונשים ללא הפרדה בתוך עזרת הנשים אינם תואמים את מנהג המקום פוגעים ברגשות ציבור המתפללים במקום, פוגעים ברגשות כלל שלומי אמוני בית ישראל ואף עשויה להביא לפגיעה בשלום הציבור. כיוצא מכך, חילול מקום קדוש או פגיעה בו בכל דרך אחרת, דינה - מאסר שבע שנים."

במרכז ליב"ה שהגישו את התלונה אמרו כי "שתיקתם של גורמי אכיפת החוק מול ההתנהלות של מנהיגי התנועות הרפורמיות חמורה ומדאיגה. גורמים רפורמים עסוקים כבר תקופה ארוכה בלפלג את עם ישראל ומבקשים לקרוע את הכותל- לב האומה. המיעוט הקולני המגיע בליווי כלי תקשורת פוגע הן בחוקי מדינת ישראל והן ברגשות עם ישראל , אין רצונם להתפלל ולהיות חלק מקדושת המקום אלא מטרתן אחת ויחידה- ליצור פרובוקציות ולפגוע במדינת ישראל. אנו קוראים לגורמי המשטרה והיועמ"ש לנקוט בכל האמצעים הנדרשים להעמיד לדין את מי שעברו על החוק ולפעול כדי למנוע בעתיד הישנות של מקרים דומים."

בשבוע שעבר נחשף כי בראש מאבק הרפורמים עומדים אנשים המשתייכים לשמאל הקיצוני. "הרבה" עידית לב שהובילה את "התפילה השוויונית" היא מנהלת מחלקה בארגון 'רבנים לזכויות אדם' אשר היה אחד ממקורותיו של דו"ח גולדסטון על מבצע עופרת יצוקה. לב עצמה היתה ממובילות הפגנות של יהודים וערבים כנגד פעילות צה"ל ברצועת עזה בזמן מבצע צוק איתן. גם ראש התנועה הרפורמים העולמית ריק ג'ייקובס שהוביל אף הוא את התפילה, בשבוע שעבר, מחזיק בהשקפת עולם שמאל קיצונית. בביקור שערך לאחרונה בישראל השתתף בפעילות של ארגון 'רופאים לזכויות אדם', בכפר פלסטיני באזור טול כרם, ושיבח את פעילות הארגון, אשר בין השאר מלווה ומסייע בעתירות של מחבלים הכלואים בבתי הכלא בישראל. גייקובס אף חבר במועצה הבין לאומית של הקרן החדשה לישראל.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ישראל ליבמן, מנכ"ל ומייסד 'מקימי' בראיון לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מנכ"ל ומייסד עמותת 'מקימי': "הצלחה שלנו זאת הצלחה של המשפחה"

קרא עוד