סגור

אל תכרעו ברך לפני המפגינים

הרב שמואל אליהו בטור מיוחד על ההפגנות בארצות הברית, וחושש מאהדת המפגינים האלימים שבשם נושא המחאה, מתעלמים מההשחתה שלהם. "אל תלכו שבי אחרי אנשי התוהו הללו, הניסיון של האנושות עם האנשים הללו הוא נורא"

הרב שמואל אליהו
טו בסיון התשפ
,
07 ביוני, 2020 10:05
הרב שמואל אליהו ב"לייב כיפה"

הרב שמואל אליהו ב"לייב כיפה"צילום: כיפה

שמעתי את קריאות העידוד לבוזזים ולפורעים מאנשי מרצ בישראל ומחבריהם בארה"ב. שמעתי את ראש עירית וושינגטון מעודדת אותם וכורעת להם ברך. לאנשים ששורפים חנויות ובוזזים רכוש למען פוליד. 

אם פוליד הוא באמת הסיבה, איפה כל האנשים הללו כשמפגינים שפכו בנזין על שוטר ושרפו אותו חי. איפה המפגינים כשחבריהם דרסו וירו על שוטרים אחרים למוות. איפה כל המפגינים הללו כשסוריה הורגת מאות אלפים מאזרחיה בגז חרדל. 

פוליד הוא התירוץ, האנרכיה היא המטרה. יש אנשים בעולם שיודעים להפגין ויש אנשים בעולם שיודעים לבנות. נשמות התיקון טובות בלבנות. נשמות התוהו טובות בלהפגין, להראות את העוול ולהחריב את הכל כדי לבנות עולם חדש נקי וטוב (אולי). 

אין ספק, נשמות התוהו נראות יותר יפות וצודקות. הן מוחות בעוז על עוולה של אחרים, הן מציבות אותך בעמדת התגוננות. אם אתה לא מוחה על העוול, אתה כנראה חלק ממנו. 

כך היה במהפכה הקומוניסטית, הם הצביעו על עוול במשטר הישן ואמרו. "עולם ישן עדי יסוד נחריבה", בדרך הרגו מאות אלפי יהודים, שחטו, בזזו ואנסו. הרגו מיליוני איכרים למען הצדק הגדול. למען האחווה העולמית, למען השלום העולמי, את התוצאות כולנו מכירים. 

כך עושים תלמידיהם עד היום. בארץ הם יודעים לומר למה ההתיישבות ביהודה ושומרון היא עוול. כרתו (אולי) עץ זית של פלשתיני, וכולם צריכים לכרוע ברך ולבקש סליחה מהעם הפלשתיני. בשם הסליחה הזאת הם מתייחסים בסלחנות לערבים שפולשים לאדמות. שיורים. שזורקים אבנים וזורקים בקבוקי תבערה שהורגים ושורפים אנשים חיים. 

אל תכרעו ברך. אל תלכו שבי אחרי אנשי התוהו הללו, הניסיון של האנושות עם האנשים הללו הוא נורא. אסור להיות מהם ולא ללמוד מהם. כך הסביר הרב קוק זצוק"ל את התפילה שאומרים בבוקר "שתצילני היום ובכל יום ויום מעזי פנים ומעזות פנים".  - תציל אותי מנשמות התוהו עזות הפנים, ותציל אותי מלהסחף אחרי רעיונות התוהו הנוצצים. 

אנחנו חלק מעולם התיקון. אלה מקימים משפחות ויולדים ילדים. אלא בונים בתים ומקימים ישובים. אלה יוצרים ומתקנים עוולות במעשים ולא בהפגנות הרסניות.

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
07.06.2020

1. ישכוייח לרב (יוני)

ישכוייח לרב!!!
ולהתעלם מחולה הרוח בתגובה 1.

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2020

2. למגיב 1 (אדם פשוט)

למגיב 1
כל הכבוד על התשובה המלומדת, החכמה והעיניינית

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2020

3. מחאה על ביזוי הרב מכמה מגיבים פה ! (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2020

4. לא נמאס לכם ממנו? (חיים)

חולה פרסום, איש קטן. דוחף אפו לכל מיקרופון או אתר. זה לא ציונות, בודאי לא דתית. אולי חרד תורן מהפריפריה. מה לנו הסרוגים - ולו? רחוק מאיתנו רחוק מהלב. קשקשן בנוסח בנט/שקד.

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2020

5. ישר כח כבוד הרב (אהרן לוי)

ידר כח כבוד הרב על דבריך

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2020

6. הרב צודק (משה)

כבוד הרב, אתה צודק, רואים שמוסר בלי תורה, לא שווה כלום. תבורך כבוד הרב, חיזקתני

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2020

7. חזק וברוך כבוד מורנו ורבנו הרב שמואל אליהו הי"ו (אפרים)

חזק וברוך כבוד מורנו ורבנו דליט"א, יתן לך השם יתברך כח להמשיך בעוז להאדרת התורה וקדושתה, וקירוב ישראל לריבונו של עולם, אמן

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2020

8. את זה אומר הגזען הראשי של צפת..: (אדם דתי)

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2020

9. מחלת נפש. הוא צריך עזרה. פשוט עצוב לקרוא - כמה שנאה וחוסר אמפטיה. (יאיר)

רק אדם אכול משנאה לשמאל יכול להית כזה אדיש לסבל ולרגשות של מליוני אנשים שבסך הכל רוצים מערכת הוגנת יותר לחלשים. בגלל כמוהו 40% מהנוער עוזב את הכיפה הסרוגה למקום יותר מכיל וסובלני ופחות שונא ופוגעני. פשוט חילול השם.

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2020

10. תודה רבה לכבוד הרב (שלום)

לא פשוט לקרוא בימים אלו מילים ומחשבות הגיוניות. ההגיון עזב את העולם וכבוד הרב מחזיר אותו ומשיב מים קרים על נפש עייפה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המנהרות החדשות צילום: דוברות

כביש המנהרות: נפרצה המנהרה החדשה הראשונה

קרא עוד