סגור

פוליטיקאי ענק? מעולם נתניהו לא נתן הרבה כל כך למעטים כל כך

נתניהו יצא גם הפעם עם ידו על העליונה, אך הוא הבטיח לגנץ כל כך הרבה רק כדי להישאר בשלטון לשנה וחצי הבאות, והכל בזכות פעולות מחנה השמאל שאיימו עליו. הגוש השמאלי נלחם לראשונה מזה עשור בכל הכלים, אך טעה שהלך לבג"ץ, אולם הטעות החמורה יותר שהמליך עליו אדם לא שמאלני. זה הזמן לשקם את השמאל הציוני והממלכתי - ולא, יאיר לפיד הוא לא שמאל

מירב כהן, חדשות כיפה
ב בניסן התשפ
,
27 במרץ, 2020 17:43
בחר באופציה היחידה שנותרה לו. גנץ

בחר באופציה היחידה שנותרה לו. גנץצילום: פלאש 90, גילי יערי

אתמול (ה') קרה הלא יאומן והפלונטר הפוליטי נפתר באופן שכולם ציפו - כחול לבן התפרקה. רבים ניבאו את פרוקה של מפלגת 'רק לא ביבי' בעיקר מכיוון שהמכנה המשותף בניהם קטן מידי ולא מחזיק מעמד, במיוחד לאר מול אסונות בינלאומיים כמו משבר נגיף הקורונה. הדבר הכואב מכל הוא שלשמאל היתה כמעט תקווה לחזור לשלוט, אך היא נגוזה מאחר שלא היה להם רוב לממשלה, אבל במה שהשמאל הצליח לעשות בשבועיים האחרונים זה היה הכי קרוב לאופוזיציה לוחמת שהיה לנו בשנים האחרונות. 

גנץ הצליח לאחד את ישראל ביתנו עם הרשימה המשותפת, וביחד הצליחו להפעיל את הכנסת חזרה. הבעיה התחילה שהם פנו לבג"ץ, והשופטים לא התביישו להתערב במשחק הפוליטי. התוצאה - כניסה לממשלת נתניהו השישית ופירוק הגוש, בוודאי היתה מתרחשת בכל מקרה מכיוון שיעלון ולפיד לא הסכימו לשבת תחת נתניהו, וזאת למרות שחילופי שלטון באמצע משבר זו הפקרות פוליטית. ובכל זאת, מעולם נתניהו לא נתן הרבה כל כך למעטים כל כך. זו הרשימה החלקית: ממשלה פריטטית ובעוד שנה וחצי חלופת תפקידים בראשות הממשלה, ממלא מקום ראש הממשלה, חוץ, ביטחון, משפטים, ראשות ועדת חוץ וביטחון, וכמובן - יושב ראש הכנסת. בנוסף ח"כ אורלי לוי אבקסיס תקבל משרד על חשבון מכנסת הימין. הימין נשאר עם השאריות, אך נתניהו נשאר ראש הממשלה לשנה וחצי הבאות. 

את כל זה השיג גנץ בזכות המאבק של השמאל. נתניהו נתן לו עד חצי המלכות ואף יותר מכך בגלל המהלכים של השמאל שהתחילו לאיים עליו. יו"ר כחול לבן השתמש בשמאל כדי להשיג את מבוקשו ועזב אותם עם ועדת הקורונה ביד. זהו מעשה מחפיר, אך עם כל הכבוד הראוי, לא היתה כרגע ברירה. השמאל צריך ללמוד דבר אחד חשוב - לשים איש שמאל אמתי, כריזמתי ומנהיגותי בראש המחנה. כחול לבן מעולם לא היתה המפלגה הגדולה בגוש, מכיוון שאינה שמאל, ולכן הבכי והנהי של מפלגת העבודה-מרצ מיותרים.

זה הזמן לשקם את השמאל, להבין לאן הוא הולך. ברגעים אלו מפלגת העבודה, מפלגת השמאל הציוני מראשית המדינה, מתפרקת לגורמים. יו"ר המפלגה,  ח"כ עמיר פרץ, ככל הנראה יכנס לממשלתו של נתניהו ביחד עם חוסן לישראל. ח"כ מרב מיכאלי עומדת במילתה ותצורף למרצ. ח"כ איציק שמולי עדיין לא אמר דבר, אך גם הוא כנראה יצטרף לממשלה. זו כבר לא מפלגה, אלו סתם חברי כנסת שמחפשים מקלט. 

גוש השמאל מתכוון להמליך את ח"כ יאיר לפיד ליושב ראש האופוזיציה החדש, אך זו טעות מכיוון שגם הוא איננו איש שמאל. הפתרון המדיני שלו עמום ביותר ובנושא הכלכלי הוא מאמין במדיניות  קפיטליסטית ביותר. גנץ הצליח להוריד את נתניהו על הברכיים בזכות מהליכי השמאל, עכשיו רק צריך למצוא מנהיג טוב, שלא מתבייש להגיד שיש ימין ושמאל, ופעם הבאה - חברי הכנסת של הימין יישבו באופוזיציה. 

 

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
27.03.2020

1. כאלה היינו. נוסעי זמן בנצח ההוליודי של מלך הוליווד (כאילו הכל מוצה)

צריך לסלק את כולם זאת הכהונה לסוגיה הפגנית הכנענית האלילית. לא מאמר אדמה זו. הביאו את החול והעולם כה חולה מעציב אמריקה חולה על ספת הפסיכיאטר הישתגעה. נורא עצוב טראגי. כשאוהבים כל כך זה לא כמו נפילת האימפריה הרוסית. טראגדיה יוונית לא להאמין דווקא מימנה יוצאת כל האלילות הזו. אבל תמיד אוהב את העם אחרי עמי. מתפקידנו להיות הן עם לבדד ישכון הכהונה האלילית מונעת זאת שונאת את הנבואה. קוראים לזה יהירות היתנשאות שינאה עצמית כל תסביכי הגלות. העם צריך להחלי את כולם צריך לשוב הבייתה לאלוהי ספר הנבואה התנך. מה שקורה היום כתוב בכמה פרקים בספר דניאל הנביא. כתוב שם שתקום ישות מטורללת שתיכנס אלינו ותשחית אותנו. המון המון סימהלוקה משל על הציוויליזציה האנושית על אדם ומשמעותו. זה סיום גמר מיצוי. שמונה מיליארד נשמות מיתחבטות מיכנות מבולבלות. כל כך הרבה חחח. אבל זה עידן אחרית הימים כמשל. כמה זמן אי אפשר לדעת. הכי כ שיש גב לעולם. אבא אבל זה מהסרטים הכי יפים בעולם. הוא סרט הוליוודי הוא הסופר של הסופר מלך הוליווד האחד ואין שלי. הוא ידע מה לעשות מול האדם המטורלל האלילי. אני מקווה שהעם שלנו יתעשית יבין מה טוב ויעזור לאבא. כשאנחנו למעלה אין עלינו מי יכול לנו או עלינו וכשאנחנו למטה אותו דבר הכי בעולם. שבת שלום.

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2020

2. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2020

3. אין יותר שמאל ציוני (משה)

זה מושג דמיוני ומופרך אחרי שיתוף הפעולה ההדוק עם הרשימה המשותפת בנסיון להחליף שלטון.

החלוקה עכשיו זה מסורתי-דתי-חרדי מול חילוני-ערבי-אנטישמי.

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2020

4. פחד (יוסף)

אתה מפחד ולכן מדבר ככה כנראה ששכחת או שאתה לא בדיוק יהודי

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2020

5. מי זאות האישה ההזויה שכתבה , לכי למטבח שלך (יוסף בן אליה)

.

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2020

6. הכל למראית עין (שלמה)

למגיבים ברמת ביבי - לא תהיה ממשלה ואם תהיה זה רק לכמה חודשים
גנץ יודע שעם חמישה עשר טירונים לא כובשים גבעה נטושה
הכלכלה תקרוס והימין גמר עם כל העלובים שלידו
עוד מכה בכנף וביבי גמר
עלוביאדה במלוא מערומיה- זה ממשלת ביבגאנץ

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2020

7. נמאס כבר מהכתבת הזאת (משה)

לא ברור אצל מי עובדת בכתבת הזאת
אבל ההבנה שלה בכל תחום שדברה בו עד היום היתה מהגרועות שפגשתי
עם ישראל ניצל מחוק פרסונלי נגד נתניהו ובחירות חוזרות בין כחול לבן לשברי הליכוד
כשאין שום יורש ברור
כאשר לערבים חוץ משתי וועדות גם תהיה זכות יוצרים על הממשלה הזאת ?
נתניהו וגנץ הבינו את משמעות הטרוף ולקחו החלטה רצינית מאוד
כל הכבוד .
העיקר לא להיות כל כך קטנוניים במבט

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2020

8. נמאס כבר מהכתבת הזאת (משה)

לא ברור אצל מי עובדת בכתבת הזאת
אבל ההבנה שלה בכל תחום שדברה בו עד היום היתה מהגרועות שפגשתי
עם ישראל ניצל מחוק פרסונלי נגד נתניהו ובחירות חוזרות בין כחול לבן לשברי הליכוד
כשאין שום יורש ברור
כאשר לערבים חוץ משתי וועדות גם תהיה זכות יוצרים על הממשלה הזאת ?
נתניהו וגנץ הבינו את משמעות הטרוף ולקחו החלטה רצינית מאוד
כל הכבוד .
העיקר לא להיות כל כך קטנוניים במבט

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

9. נתן הרבה תמורת מעט?! אני לא בטוח, בעוד שנה וחצי יש בחירות לנשיאות, נתניהו מכוון לשם (עדו)

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

10. למגיב 2 שמדבר כמו צודיק ויירא שומיים (ר)

חבל שאתה ככה מלכלך על אנשים טובים.

בהצלחה עם הקינאה

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2020

11. התוצאה ביטוי אמיתי ליחסי הכוחות בסך הכל טובה (יהודה)

נתניהו לא יצא פרייר כל בלי גנץ אין לו ממשלה זה לא קשור למה השמאל עשה קודם. ההצעה של הכותבת לשמאל להביא איש שמאל כריזמתי כדי להצליח אין לה קיום. כיוון שאם יביאו מישהו מזוהה עם השמאל הם לא יגיעו ל60. הם רצו כרגיל להתחפש לימין ולעשות ממשלת שמאל קיצוני. גנץ קלקל חלק מהתוכנית.

דווח על תגובה לא ראויה
30.03.2020

12. גנץ שמאלני למהדרין וכל מי שמכיר אותו יודע זאת (לא חשוב בכלל)

אלא מה? הוא יודע להיות ממלכתי כתוצאה משירותו הצבאי. אני מכיר אותו מקרוב שנים רבות ואני אומר לכם האיש שמאלני לכל דבר ועניין רק שהוא בשונה משמאלנים רבים (ובעצם מרובם ככולם) פטריוט ישראלי . גנץ מזכיר טיפוסים כמו רבין עזר ויצמן וכל הדור ההוא וגם אהוד ברק ודומים לו. אבל בדעותיו הוא איש שמאל ממש!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מליאת הכנסת צילום: פלאש 90, נעם רבקין פנטון

הצעת החוק להעלאת הקנסות למפרי תקנות הקורונה אושרה בקריאה ראשונה

קרא עוד