גם הלכלוך לא עזר: דבר לא הופך את מפת המנדטים

המפלגות הגדולות לא עומדות בפיתוי ועסוקות בללכלך על היריבה הפוליטית, למרות שהן יודעות שזה לא יעזור להן. מי שלא רוצה את נתניהו בבלפור, יבחר בגנץ גם אם הוא ימצא חלילה אשם ברצח ארלוזרוב. ולהפך, מי שרוצה עוד עשור של שלטון נתניהו לא ייתן לשלושה כתבי אישום להפריע לו

מירב כהן, חדשות כיפה
כח בשבט התשפ
,
23 בפברואר, 2020 17:18
ראשי מפלגת כחול לבן

ראשי מפלגת כחול לבןצילום: ללא

עדיין לא ברור מה האחריות הפלילית, אם בכלל של יו"ר כחול לבן, בני גנץ על ההתנהלות החברה שעמד בראשותה - המימד החמישי, אך כבר עכשיו ניתן לקבוע כי כמו תכנית המאה או הסרת בקשת החסינות של נתניהו - זה לא יגרע מכחול לבן אפילו מנדט אחד. 

לפי שעה ניתן להגיד שהתקשרות החברה עם המשטרה היתה בעייתית מאוד בלשון המעטה. בכירי המשטרה נתנו לחברתו של גנץ 4 מיליון שקלים לטובת מכשיר פיילוט למעקב אחר עבריינים. לא די בכך שהקצאת משאבים לתכנית פיילוט הוא תקדימית ביותר, המשטרה לא פתחה את הנושא למרכז ולא איפשרה לחברות אחרות להתחרות על כך. אין ספק שמדובר כאן בשחיתות שלטונית, אולם טרם ברור עד כמה יו"ר כחול לבן נגוע בה, ואם הוא לא איך ייתכן שעניין כל כך משמעותי נסתר ממנו?

זו לא פרשת השחיתות היחידה בה מעורבים אנשי כחול לבן שעלתה לכותרות בשבועות האחרונים. פרשת הרפז, שהותירה את השר גלנט מחוץ לכס הרמטכ"לות בעקבות מסמך מזויף שיצא מלשכתו של הרמטכ"ל דאז, גבי אשכנזי, חזרה לכותרות. עד לרגע זה יש צו איסור פרסום על השיחות שהתקיימו בין הפצ"ר אביחי מנדלבליט לבין הרמטכ"ל אשכנזי. (כיום הראשון היועמ"ש לממשלה והשני בכיר בכחול לבן). אם לא די בכך יש לאשכנזי גם את הדבשת של 'חברת שמן', שעדיין רובצת על גבו, במסגרתה  פרסם הודעות כוזבות בדבר הימצאותם של סימני נפט בקידוח "ים 3", אף שידע כי הקידוח יבש. 

כחול לבן מתהדרת בניקיון כפיים, אך הליכוד מנסה בכל כוחו ללכלך את אנשיה ונראה שזה לא קשה מידי - הלכלוך נמצא בכל פינה. למרות זאת, כחול לבן מוסיפה להיות המפלגה הגדולה ביותר ומתקבעת על 35 מנדטים ברוב הסקרים

הסיבה לכך היא שהבחירות האלו הן על החלפת השלטון או שימורו. מי שלא רוצה שנתניהו ימשיך להתגורר בבלפור, ייבחר בגנץ גם אם הוא חלילה ימצא אשם ברצח ארלוזרוב. ולהפך, מי שרוצה עוד עשור של שלטון נתניהו לא ייתן לשלושה כתבי אישום להפריע לו. לכן ניסיונות הלכלוך של כל צד את היריב לא משתלמות אלקטורלית. השקעת המאמצים צריכה להיות בעידוד קהל המצביעים הקבוע. שתי המפלגות מבינות את זה ופועלות בנושא, אך הרצון לפגוע ביריב הפוליטי גדול מהכל. 

הליכוד הצליחו בעזרת שר משפטים אוחנה שנכנס לתפקידו לא מזמן, מבקר במדינה החדש מתניהו אנגלמן וממלא מקום פרקליט המדינה הטרי, עו"ד דן אלדד, למצב את סדר היום בימים האחרונים והקריטיים שלפני הבחירות בחקירות ובחשדות כלפי אנשי כחול לבן. הם לא ייפגעו במנדטים שלהם בבחירות השלישיות, אבל יפגעו בתדמית הנקייה של המפלגה לקראת בחירות רביעיות. 

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
23.02.2020

1. תראו את הפרונקל בנט שלכם (חיזקי )

תראו את הבנט שלכם. הכל רק פרסום על כל פיפס
מגיב כמו נער גבעות חולני מטומטם - בנושאי בטחון
הוא ונעריו תומכיו- זה יהדות? זה פאשיזם חולני

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

2. כשהייתי חבר ליכוד בתקופתו של מנחם בגין היתה דוגמא אישית לצניעות ערכים של יושר ואמינות הדר וכבוד וכיום הליכוד בראשות דון ביבי מסמל את השחיתות השינאה הש (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

3. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (אבנר)

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

4. בתור ביתו של ביבי אני מתביישת בו -אינו מתייחס ל-4 נכדיו כאילו שאינם קיימים אינם מכירים את סבא שלהם שיאחל להם מזל טוב ביום הולדתם עם חיבוק או מתנה קטנה (משיח)

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

5. בקרוב ישבו באותו תא בכלא -הסנדק דון ביבי -דוד ביטן -חיים כץ -מכלוף דרעי -וליצמן -חבורת עבריינים מזוהמים (טובה)

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

6. מי זה המזוהם הזה שכתב 5 פעמים בשמות בדויים (אחד העם )

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

7. כחול לבן=שחיתות להוכחה-כנסו והפיצו!!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר. מכיוון שהתקשורת לא אוהבת לעסוק בחשדות הקיימים כנגד כמה מבכירי הרשימה החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל, אך ועדת המכרזים התנגדה. בעקבות הפיילוט ביקשו במשטרה להרחיב את ההתקשרות, שוב ללא מכרז, אלא שאנשי האוצר סיכלו את התוכנית.המבקר מתח ביקורת על המשטרה בכמה עניינים, ובהם עריכת הפיילוט ללא מכרז ומסירת נתונים מטעים לוועדת הפטור, שמקורם במימד החמישי. עם זאת, הוא לא הפנה את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה, כפי שהחוק מחייב אותו לעשות כשיש חשד לפלילים.(כלכליסט)..

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ,יחד עם רפרנטית (!) ולא עם בכירי האוצר.יאיר לפיד מחק כידוע את כל פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. דבר המפגשים נחשף אמש (ו') ב"שישי עם אילה חסון", בערוץ עשר.המפגשים התכופים נערכו בביתו של איש עסקים מסביון, שגר בסמוך למוזס. לפיד ומוזס קיימו פגישות דיסקרטיות, כאשר איש העסקים, בעל הבית, לא נהג להשתתף בפגישות.לא ברור מה עלה במפגשים ומדוע היו תכופים כל כך, וגם מדוע לא נערכו במקום פומבי או בביתו של מוזס? (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל.. (להקלטות המלאות-חדשות 13").
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס).
אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11).
יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).
רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום).
עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עמיר פרץ בממשלה? צילום: תומר נויברג, פלאש 90

עמיר פרץ מפרק את העבודה-מרצ, הורוביץ: קורא לחברי העבודה לחבור אלי

קרא עוד