סגור

חקירת "המימד החמישי" תחל כבר בשבוע הבא

ממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, החליט לפתוח את פרשת "המימד החמישי" לחקירה פלילית. גנץ: "יש לי אמון רב במערכת אכיפת החוק". נתניהו: "לא חקרו את המשמעות הביטחונית של המידע שהמימד החמישי הציבור חייב לדעת את האמת"

חדשות כיפה
כה בשבט התשפ
,
20 בפברואר, 2020 22:05
בני גנץ

בני גנץצילום: פלאש 90

ממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, הודיע היום (ה'י) כי החליט לפתוח בחקירה פלילית בפרשת "הממד החמישי", זאת לאחר שקיבל את מכתבו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שהסמיך אותו לטפל בעניין. "בהמשך למכתבו של היועץ המשפטי לממשלה, החליט ממלא מקום פרקליט המדינה, לאחר שבחן את המסמכים, חוות דעת קודמות שנכתבו לפני מספר חודשים בפרקליטות, וישיבות שקיים עם גורמים בכירים בפרקליטות, להעביר את נושא החשדות בעניין חברת 'המימד החמישי' לחקירה פלילית".

מפקד יחידה להב 433 במשטרה, ניצב יגאן בן שלום, החליט להטיל את חקירת פרשת "המימד החמישי" על היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה). בן שלום יקבע את הרכב צוות החקירה. החקירה צפויה להתחיל כבר בשבוע הבא, לפני הבחירות לכנסת ה-23 שיתקיימו ב-2 במרץ. החוקרים יזמינו את החומרים שנאספו בפרשה עד כה, וככל הנראה יזמנו אנשים לעדויות. לא ברור אם עדויות אלו יימסרו לפני הבחירות. יו"ר כחול לבן בני גנץ, שעמד בראש החברה, אינו חשוד בפרשה בשלב זה.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הסמיך את ממלא מקום פרקליט המדינה, עו"ד דן אלדד, לגבש את המתווה המתאים להמשך טיפול בנושא פרשת המימד החמישי. עו"ד אלדד למד את החומרים בנושא ושמע את עמדות הגורמים הרלוונטים בפרקליטות ביחס לפרשה. "ככל שבעתיד יתעוררו חשדות שונים מאלו הקיימים היום, אשר מצדיקים את מעורבותו של היועץ המשפטי לממשלה, הדברים יובאו בפניו להנחייתו ולהכרעתו". 

המשנה לפרקליט המדינה, שלמה (מומי) למברגר, ציין מוקדם יותר היום בחוות דעתו כי יש היבטים פליליים בפרשת "המימד החמישי", שיו"ר כחול לבן בני גנץ, עמד בראשה בעבר. גנץ כרגע אינו נמצא חשוד באירוע, אך בכל זאת בליכוד דרשו  לפתוח בחקירה פלילית של תיק הממד החמישי עוד לפני הבחירות.


להורדת הקובץ   

יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב:"יש לי אמון רב במערכת אכיפת החוק ואין לי בעיה עם אף בדיקה שרוצים לעשות. אין בפרשה הזו שום אלמנט פלילי מבחינתי. מי שדוחף את זה הוא הליכוד", אמר גנץ בכנס בחירות. ב-17.3 ראש הליכוד נתניהו יושב על ספסל הנאשמים. משם מגיע הרעש. אני סמוך ובטוח שלא יהיה שום דבר וסומך על גורמי אכיפת החוק".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב: "50 מיליון שקלים מכספי הציבור, ארבעה מיליון מתוכם לא חזרו לציבור, וגנץ קיבל משכורת עתק. עד היום זה לא נחקר ולא חקרו את המשמעות הביטחונית של המידע שהמימד החמישי הוציאה לחו"ל. הציבור חייב לדעת את האמת".

20.02.2020

1. כשהייתי חבר ליכוד בתקופתו של מנחם בגין היתה דוגמא אישית לצניעות ערכים של יושר ואמינות הדר וכבוד וכיום הליכוד בראשות דון ביבי מסמל את השחיתות השינאה הש (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

2. המרצע יצא מהשק הליכוד ושס ינהלו קמפיין משותף העבריין המורשע דרעי מכלוף שישב בכלא והעבריין שבקרוב יורשע וישב בכלא דון ביביבלוף -התחברו כתאומים סיאמיים (אבנר)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

3. הסגידה של המימסד הדתי חרדי ורבניהם לדון ביבי ממש עבודת אלילים לא ייאמן שזה המוסר שיוצא כיום בבתי כנסת -זאת הסיבה שחזרתי בשאלה מה כבר יכולתי להגיד לילד (טובי)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

4. עכשיו הכל מובן (בן יהודה)

כל הזמן שאלתי את עצמי: איך העלימו את לפיד? פשוט מאוד: העבירו אותו למימד אחר! למימד החמישי...
ויש גם מפלגה שלמה שהעבירו אותה מימד: ימינה. באמת, היא מימד. מימד חמישי...

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

5. כחול לבן=שחיתות הפיצו!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019.

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר,.ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס ותמך בחוק ישראל היום. (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו (להקלטות המלאות-חדשות 13").
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה,. (גלובס).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11).

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום).

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הפגנת העובדים הסוציאלים, הבוקר בתל אביב צילום: תומר נויברג, פלאש 90

המאבק הוא לא רק של העובדים הסוציאליים | דעה

קרא עוד