עד מתי נאמין לשקרי הפוליטיקאים?

"לא ניתן להתחייב מראש כי "לא נשב עם...", תהא ההתחייבות אשר תהיה, ובד בבד להתחייב כי "בחירות רביעיות לא תהיינה כי הן קטסטרופה למדינה" | הרב יובל שרלו על מניפולציות פוליטיות - ועל הקריאה לעצמנו להקשיב

הרב יובל שרלו
כא בשבט התשפ
,
16 בפברואר, 2020 8:46
הרב יובל שרלו

הרב יובל שרלוצילום: ללא קרדיט

עד מתי המערכת הפוליטית תסבור כי אם היא מרמה את הציבור – הדבר מסייע בעדה?

הדבר תלוי בנו בציבור. ללא קשר למפלגה מסוימת.
זה מעבר לחלוקה המפלגתית. זה צריך להיות עיקרון יסור של הקיום     

אי אפשר לרבע את המעגל.
לא ניתן להתחייב מראש כי "לא נשב עם...", תהא ההתחייבות אשר תהיה, ובד בבד להתחייב כי "בחירות רביעיות לא תהיינה כי הן קטסטרופה למדינה".

זוהי סתירה מהותית ושקרית, שתהיה חייבת להיות מופרת.
ואף על פי כן – היא נאמרת.

היא נאמרת כי אנו כציבור מוכנים להשתמש בה בצורה מניפולטיבית – לתקוף עמדות אחרות שחס ושלום יפעלו בדרך מסוימת, ולהתעלם מכך שמי שאנו תומכים בו ייאלץ לעשות את אותו הדבר.

זו קריאה לעצמנו. להקשיב לדברי אמת. לא לשקרים. לא לאלות שווא. ולא להסכים לטיעון ש"כולם יודעים שבפוליטיקה משקרים".

הרב יובל שרלו מפעיל רשת של קבוצות ווטסאפ, ערוץ טלגרם ועמוד פייסבוק, בשם 'זיקים', בהם הוא שולח מדי יום התייחסות קצרה במבט תורני על שלל נושאים. להצטרפות לקבוצות הווטסאפ לחצו כאן

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
16.02.2020

1. לעורכי האתר אנא הקפידו על כבודו של הרב (מרא דאתרא)

בכל כמה ימים ובתדירות גבוהה הרבה יותר מכל פובליציסט בעל טור אתם מפרסמים את דברי הרב שרלו. אינני מתכוון כלל לתוכן הדברים שמתפרסמים אלא לתדירות, למינון ולהבלטה שלהם. עצם הפרסום הכל כך תדיר באתר עיתונאי גורם לזילות מעמדו של הרב. ואעל פי שאין אני נמנה בין מעריצי הרב צריך לזכור שמדובר בראש ישיבה ותלמיד חכם ומדובר בכבוד התורה. רב איננו עיתונאי ואתם בפרסום שלכם גורמים שייראה ככזה. אנא פרסמו את דבריו פעם בשבועיים שלשה לא יותר מזה. זה פשוט לא מכובד.

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2020

2. מכל הנשמה נא לישמור על כבודו! (באמת רב )

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2020

3. גנץ מגמגם בכל ראיון או נאום שלו, הוא מאמי אבל צריך לנהל מכולת ולא מדינה. רוב חברי כחול לבן הם אנשי שמאל, אתם מוזמנים לבדוק בטוויטר שלהם ובוויקיפדיה. ל (מיה)

גנץ לא יודע אפילו להתראיין איך ידבר עם פוטין וטראמפ?? ("דפנה" במקום "דנה", "שמי טוב", מתארגן התארגנו נתארגן מתארגנים", רק בתמיכת רשימת הטרוריסטים בלאגנץ יכול להקים ממשלה!!!).
הגיע הזמן אחת ולתמיד לנפץ את הקשקוש שכחול לבן היא מפלגת "ימין ממלכתי" או מכבסות מילים בסגנון, מי שמצביע להם מצביע לאנשי שמאל ושלא יתפלא אם יגרשו אותו מהבית אח"כ: להלן פירוט חלקי ע"מ לקצר: בני גנץ- אמר לידיעות אחרונות שההתנתקות היתה טובה. יאיר לפיד (בראיון לעמית סגל) "צריך לפנות 80-90 אלף מתנחלים, המפלגה הקודמת של ניסנקורן היתה מפלגת העבודה (ויקיפדיה), מיקי חיימוביץ' הייתה קצינה בצה"ל בפינוי ימית (ויקיפדיה) ואמרה ל"ויינט" שאפשר לפנות התנחלויות בהסכמים. עופר שלח "תומכים בשתי מדינות (ראיון לרינה מצליח), הכיבוש משחית (ראיון ל'הארץ'). יעל גרמן היתה חברת כנסת במרצ (ויקיפדיה) ותומכת במדינה פלסטינית (ראיון לגל"צ) והצטלמה עם אוהדת של אהד תמימי שהכתה חיילים (פייסבוק). מירב כהן הייתה מועמדת ב"תנועה" בראשות ציפי לבני (ויקיפדיה), אסף זמיר- "תפנימו, הסודאנים והאריתראים כאן כדי להישאר" (ראיון ל'הארץ'). אלעזר שטרן "ההתנתקות לא הייתה אירוע עצוב עבורי", "אנחנו תומכים בפתרון שתי המדינות" (כאן 11 'כיפה קרועה'(..

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: יוסי זמיר / פלאש 90

מתחם לבדיקת קורונה למסתננים נפתח בתל אביב

קרא עוד