פרוייקט הסקי הדתי

הרב שרלו: הסגולה הטובה - לנהוג כראוי

אחרי תאונת האוטובוס הקטלנית בה נהרגו ארבעה בני אדם, ועם גל התאונות שלא נפסק, הרב יובל שרלו קורא לציבור: לנהוג כראוי - זו הסגולה הטובה ביותר להינצל

הרב יובל שרלו 23/12/19 13:35 כה בכסלו התשפ

לנהוג כראוי, צילום: shutterstock
לנהוג כראוי, צילום: shutterstock

מהן הסגולות להינצל מתאונות דרכים?

הסגולה הטובה ביותר, הנכונה ביותר, המחייבת ביותר – היא לנהוג כראוי. לנהוג בריכוז. באופן חד משמעי ובלתי מתפשר – לא לעשות שום דבר אחר בנהיגה מאשר לנהוג; לשים לב; להיות מרוכז; להיזהר; לחשוב על מה שהנהגים האחרים עלולים לעשות בכל נקודה; לעצור – כשעייפים, כשצריך;
שלפחות את התאונות שנגרמות בגלל סיבות אנושיות נדע לצמצם.

אין סגולה טובה יותר מאשר זו, והיא גם סגולה, וגם חובה מצד "לא תעמוד על דם רעך", וגם המשך של "ולא תשים דמים בביתך" (אף על פי שלא מדובר על בית), וגם דרך נכונה מצד עצמה, אף אם לא הייתה ולו מצווה אחת בתורה שעוסקת בה.

המבקש את פתיחת שערי שמיים שיסייעו במניעת התאונות – טוב לו כי ילך בדרכם של הנביאים, שלימדו אותנו שבסיס עשיית רצון ה' טמון בעשיית משפט ואהבת חסד, והסגולות שיעסוק בהן תהיינה פתיחת שערי רכבו לאחרים, וגמילות חסדים, ולקיחת אנשים הזקוקים לטרמפים, והכנסת אנשים בכביש הפנימי של הישוב, ועוד ועוד.

מתוך עשיית כל ה'סגולות' האלה – לומר תפילת הדרך בכוונה.

ולנהוג כראוי.

הרב יובל שרלו מפעיל רשת של קבוצות ווטסאפ, ערוץ טלגרם ועמוד פייסבוק, הקרויים 'זיקים', בהם הוא שולח מדי יום התייחסות קצרה במבט תורני על שלל נושאים. להצטרפות ל'זיקים' לחצו כאן.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר