הרב שמואל אליהו: הפלה היא פרימיטיביות חשוכה ולא קידמה מוארת

ברקע פסיקת בית המשפט העליון בארצות הברית על ההפלות, הרב שמואל אליהו מסביר מתי בהיסטוריה הייתה נפוצה פרקטיקה להרג תינוקות ואיפה כיום עובר הקו בין הפלה לגיטימית לכזאת שלא

הרב שמואל אליהו 28/06/22 09:08 כט בסיון התשפב

הרב שמואל אליהו: הפלה היא פרימיטיביות חשוכה ולא קידמה מוארת
הרב שמואל אליהו, נגד הפלות, צילום: באדיבות המצלם

לפי נתוני האו"ם חסרות בעולם 120 מיליון נשים ובנות בעיקר במזרח הרחוק. מכיוון שבדרך הטבע נולדים בעולם בנים ובנות במספר כמעט שווה וחוסר לא צריך להיות, יש סיבה אנושית לחוסר והיא הפלות מכוונת של הורים שרוצים רק בנים ולא בנות. האם ההפלות הללו מוסריות בעינכם בשם הזכות הקדושה של האישה על גופה? ומה תגידו על אישה שנוטלת את החיים של העובר שלה כי היא רוצה להשלים תואר, לקנות אוטו או לנסוע לחו"ל. איפה הגבול? 

ביוון וברומא של פעם הפכו את "מדיאה" לאלילה אחרי שהיא רצחה את שני בניה בשם הזכות הקדושה של האישה לנקום בבעלה. ביוון וברומא של פעם חשבו הפילוסופים שמותר להורים לזרוק לאשפה תינוקות חיים, אי אפשר לחייב את ההורים לגדל ילדים לא רצויים. "בשם הזכות הקדושה של ההורים על ביתם ורכושם". 

במדינות ערב היו קוברים את הבנות בחיים. הם צריכים לוחמים בקרבות השבטים והבנות לא טובות לזה, חבל לגדל אותם לשווא. ביפן היו עושים את הפעולה הזו יותר בעדינות, המיילדת הייתה מניחה מטלית רטובה על האף של הילד או הילדה שאינם רצויים עד שהיו נחנקים למוות, קראו לזה בשם מכובס "דילול" כמו שקוראים לזה היום בשם מכובס "הפלה". 

יש כאלה שחושבים כי רצח של עובר הוא רצח לכל דבר גם אם תקראו לו דילול או הפלה. יש לילד ולילדה לב מרגיש ומוח חושב. יש להם ידיים ורגלים והם מזיז אותם ברצונם. יש להם זכות לחיים כמו לכל יצור חי אחר. למרות שהם לא יכולים לפתוח את פיהם, אסור להרוג אותם גם אם עושים את זה בעדינות ובחלוקים לבנים. 

"אל תיתנו לפרוגרסיבים לבלבל לכם את הערכים"

יש כאלה שאומרים כי זכות האישה על גופה קודמת לחיים של העובר וקודמת אפילו לדמוקרטיה. בית המשפט העליון בארצות הברית קבע כי על פי החוקה מותר לנבחרי הציבור בכל אחת מ-50 המדינות לקבל החלטה שאומרת כי אסור לרצוח עוברים חיים, לדעת שופטי בית המשפט העליון של ארה"ב מי שרוצה לאסור על נבחרי הציבור לייצג את דעת הציבור - הוא הדיקטטור.

לעומתם סוברים כל מיני אנשים "מתקדמים" שהדעה של השופטים הללו לא לגיטימית. כולם כאחד הביעו זעזוע מהפסיקה וסיפרו לכולם כי בית המשפט העליון של ארה"ב שייך ל"כוחות האופל" של טראמפ, הם הסבירו כי בית המשפט העליון פסק פסיקה לא לגיטימית ולקח את ארצות הברית חמישים שנה אחורה.

אל תתרשמו מכל ה"מתקדמים" הללו שחוזרים אלפיים שנה אחורה לשנות החושך של יוון ורומא, זכותכם המלאה לחשוב שחיים הם דבר קדוש. שרצח הוא דבר חשוך. זכותכם לומר בקול כי חיים יותר חשובים מטיול בארה"ב, מאוטו חדש או מתואר שני. זכותכם לחשוב שהריגת עובר היא פרימיטיביות חשוכה ולא קידמה מוארת. 

אל תיתנו לכל המתקדמים והפרוגרסיבים לבלבל לכם את הערכים. אל תתנו לכלי התקשורת להנדס לכם את התודעה, אל תתנו לשבש את הרגשות הכי בריאים שלכם. תאמינו בחיים. תאמינו בערכים. תכתבו את דעתכם בגלוי, תפרסמו את דעתכם, זו דעה הכי לגיטימית שבעולם, זו הדעה בעד החיים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר