סגור

מדוע נשים רוצות להיבחן באופן רשמי לרבנות?

בארגון בית הלל מוחים על החלטת מועצת הרבנות הראשית שלא לאפשר לנשות הלכה להיבחן לרבנות. "הרחבת לימוד התורה הנשי משפיעה ישירות גם על אהבת התורה בעם ישראל בכללותו"

ארגון רבני בית הלל
כד בחשון התשפא
,
11 בנובמבר, 2020 10:24
למצולמות אין קשר לכתבה

למצולמות אין קשר לכתבהצילום: אור תורה סטון

הרב יצחק יוסף יחד עם מועצת הרבנות יצאו אתמול בקריאה נגד מבחני הסמכה לנשים לרבנות, והחליטו באופן רשמי כי לא יהיו מוכנים לבחון נשות הלכה או לשתף פעולה עם גוף שיבחן אותן. המציאות היא שנשים כבר לומדות תורה והלכה ברמה גבוהה מזה עשרות שנים. יותר ויותר נשים נבחנות במבחני הלכה המקבילים למבחני הרבנות, על ידי רבנים בכירים. ארגון בית הלל כולל בין שורותיו נשות הלכה רבות, והדיונים בבית המדרש ההלכתי שלנו מתנהלים בין נשים וגברים יחד. באתר שו"ת "משיבת נפש" מיסודו של בית הלל עונות רבניות לשאלות הלכתיות רבות ומגוונות. זה כבר כאן.

מועצת הרבנות הראשית על מבחני הסמכה לנשים: "פגיעה אנושה במסורת"

ארגון רבני ורבניות בית הלל סבור שנשים יכולות וצריכות להיות חלק משמעותי בדיון ההלכתי בימינו, לשמש בראש מדרשות ובהנהגת קהילות, להגדיל תורה ולהאדירה. 

מדוע הן רוצות להיבחן באופן רשמי? המבחן הוא אישור חיצוני אובייקטיבי לרמת הידע. ההסמכה היא אישור מתועד ובעל משמעות לרמת הידע התורני, והמסגרת של הבחינות מעודדת וממסגרת את הלימוד במסלול מובהק ומעשי.

לומדות ההלכה הן ראש הפירמידה של לימוד התורה הנשי בארץ ובעולם. ככל שיגבה ראש הפירמידה, כך יגדל ויתרחב הבסיס – וכך יגדל ויתרחב לימוד התורה הנשי בכמות הלומדות, בהיקף הלימוד ובעומק הידיעות. הרחבת לימוד התורה הנשי משפיעה ישירות גם על אהבת התורה בעם ישראל בכללותו.
בית הלל קורא למועצת הרבנות הראשית ולרבנים הראשיים לקרב ולחבק מגמה זו, לחזק את לימוד התורה של נשים ולעודד את עולם התורה כולו.

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
11.11.2020

1. הרבנות הראשית: נפוטיזם, העמקת השסע העדתי, שוחד, העדפת מקורבים (יאיר)

וכמובן שנאת נשים ויותר מכך - פחד מנשים.

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2020

2. מאד מעניין שבדורות הקודמים ידעו אמותינו לדרבן ללימוד תורה ולהאהיב את התורה מבלי שלמדו אותה (מאיר)

מדוע שזה לא ימשיך כך?

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2020

3. לא יקום ולא יהיה - רבניות בג"צ לא יתקבלו בקהל שומרי אמונים (מרא דאתרא)

הלייטים והליברלים לא צריכים סמיכה של הרבנות הראשית כדי למנות "רבניות" לקהילתם חלקם כבר עשו זאת. המטרה היא קעקוע וניגוח. ממתי הם כל כך זקוקים נואשות לרבנות? אני קורא כאן בפעם האלף להחזיר את הסמיכה האמיתית למה שהייתה בכל הדורות בעם ישראל כאשר רב סומך את תלמידו בישיבה או בבית המדרש ובג"צ שבטוח יאלץ את הרבנות לתת להן להיבחן יקיים בחינות רק ל"רבניות בג"צ "
אסור לרבנות לסמוך רבנים אמיתיים יחד עם "רבניות" שיכולות ללמוד כמה שהן רוצות אך לעולם לא תקבלנה הכרה מצד קהל שומרי אמונים גם אם יוסמכו בהרווארד בתכניות של ניאו אורתודוקסים אמריקנים'ואמריקניות, מכללות למיניהן או בבג"צ.

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2020

4. הלב כואב (ש)

אני רואה את המאמצים של אנשים יקרים לתקן והלב כואב. צריך להבין שהרבנות הראשית במתכונתה הנוכחית ובתנאים הפוליטיים שקיימים היום (ולא רק היום אלא במשך עשרות שנים) במדינת ישראל היא דבר שאין לו שום תקנה. אי אפשר לתקן כאן. זה מצער אבל זו עובדה מוצקה. תקנתה היחידה של הרבנות הראשית הוא בביטול מוחלט של מעמדה ושל סמכויותיה במדינת ישראל.זה יעשה רק טוב גם למדינה, גם לתורה וגם לעולם הרבני.

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2020

5. ללב הכואב של 4 - גם בג"ץ מסואב פוליטית וכבר פועל בניגוד לחוק. האם גם אותו תרצה לבטל? (וזה בלי לדון בכלל אם באמת הרבנות גרועה כמו שמציגים אותה)

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2020

6. גדולי תורה אמיתיים מעולם לא היו צריכים את ההכרה הרשמית. פעילות כזו הופכת את הלימוד הנשי ל"לא לשמה" באופן מובהק (וקרדום להתנגח בה... וד"ל)

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2020

7. מדוע ג'ינג'ים רוצים להיבחן באופן רשמי ברבנות? (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2020

8. יש כבר עכשיו תחרות קשה על גְ"ובים ברבנות עם משכורת יפה לכל החיים. לא צריך שגם נשים יתתחרו על הג"ובים האלה. (הסבר לעמדת הרבנות הראשית )

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2020

9. , והדיונים בבית המדרש ההלכתי שלנו מתנהלים בין נשים וגברים יחד. (ע.ד)

איזה יופי!
מה הבעיה שנשיפ ילמדו תרה , אין בעיה אבל למה לדחוף שייבחנו ?הם יהיו רבניות ערים, רבניות יישובים?

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2020

10. אתן גאותניות שמזלזלות בדורות הקודמים. לא פלא שרוב ילדיכם כבר לא דתיים (אישה פשוטה)

.

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2020

11. נראה את הילדים של אותם אמהות (יהודי )

מלאים אהבת תורה

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2020

12. פתאם הנשים מאוהבות ברבנות שהפכה להיות כל כך חשובה להן (רונית לוי)

מה קרה? לאן נעלמה ה"שחיתות" ה"ריקבון" ה"פטריארכליות" איפה העקרונות שלכן? פתאם אתן צריכות נייר מהגוף הממשלתי שאתן בועטות בו בכל יום ויום? רק אותי זה מצחיק?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר