חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

פרשנות: עכשיו הזמן לענווה!

הפירוק של הבית היהודי, המהלך של פייגליין, הניצחון של איחוד מפלגות השמאל, הפוליטיקאים צריכים ללמוד שיעור חשוב בבחירות האלה כדי להשאר בחיים

השר בנט הבוקר, בכנס של הימין החדש

השר בנט הבוקר, בכנס של הימין החדשצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ב-2019 אין הררי נייר ושלטים שצריכים לנקות מהרחובות. כמעט ואין סטיקרים שצריכים לקלף מהרכבים, אבל הרחוב הישראלי מזוהם מאי פעם ועל כולנו החובה לנסות ולנקות אותו.
אם יש מושג אחד שצריכים להחזיר למרכז הבמה הפוליטית הוא ענווה. יהיו התוצאות הסופיות אשר יהיו, יש רבים מאיתנו ורבים מהמנהיגים שלנו שהסתובבו זחוחים במשך שבועות וחודשים עד להגעתן של תוצאות האמת.

משה פייגלין, לדוגמא, זלזל ביודעין בציבור הישראלי ובמושגים הקשורים לחיי כולנו. אמת, יש חלום אוטופי שנהיה בעולם שאין בו שמאל וימין ושעשן הקנאביס ירצה את כולנו. בפועל, בחיים האמיתיים זה לא עובד ככה. רבים מהקוראים כאן תושבי יו"ש או קשורים במישרין לתושבי יו"ש שעלולים להיות מגורשים מבתיהם בשל ניסויי "שלום" בחסות השמאל הישראלי. גם אם יעבור פייגלין ויגיע בחסות החיילים לארבעה מנדטים עליו לעשות חושבים מחדש על הזלזול בכל מי שחושב אחרת.

גם הפירוק של "הבית היהודי" הוא טעות עצומה שנעשתה ושכעת יש לתקנה. המחשבה שבגללה פורקה מפלגת "הבית היהודי" הייתה "כיפת זכוכית" בהשאלה מ"תקרת זכוכית" שהרגישו המנהיגים בנט ושקד שמונעת את קידומם להנהגת המדינה. התוצאות מוכיחות שזה לא נכון. פירוקה של הבית היהודי היה טעות עצומה שאני מתפלל ממש שלא נשלם עליה מחיר שיותיר את "הימין החדש" מחוץ לכנסת. הסיכוי של בנט ושקד לעבור את אחוז החסימה בקולות החיילים אמנם קיים, אך המטרה הראשונית של הפירוק הייתה סביב מספר דו ספרתי של הזוג הפוליטי הזה.
את הגילוי הנאות שלי על הקשר לבנט ושקד אעשה כעת - אני חבר של השניים, והייתי חלק משתי מערכות הבחירות הקודמות ב2012 וב2015. התנגדתי נחרצות במהלך הדרך כנגד ההחלטה לפצל כוחות - הן מול תקומה והאיחוד הלאומי, וכמובן במהלך האחרון. 
יחד עם זה אין לי ספק שתרומתם של השניים לימין הישראלי, לציונות הדתית ולעם ישראל כולו היא עצומה.
היו אלה בנט שקד ומפלגת הבית היהודי ששמרו מכל משמר על נתניהו בימין בתקופת כהונתו של ברק אובמה. הרבה ישובים בישראל חבים להם את המשך עמידתם. כך גם העובדה שבבחירות אלה לא הוזכרה כמעט כלל המילה "מדינה פלסטינית" ובמקומה הוכנס לשיח רעיון הסיפוח. רעיון שאיתו פרץ בנט ב2012 לשיח הישראלי כאשר הביא את "תוכנית ההרגעה". וכמובן השינויים העצומים במערכת המשפט שהחלה לעשות השרה איילת שקד.
כעת השאלה הגדולה היא קולות החיילים. אך את ההחלטה מה עושים כאשר יגיעו קולות אלה יש לקבל כעת. במידה ואכן יעברו את אחוז החסימה הדבר המיידי שיש לעשות הוא חיבור בין מפלגות "הימין החדש" ו"איחוד מפלגות הימין" חיבור שבשלב ראשון יהיה לצורכי משא ומתן ותפקידים בממשלת נתניהו, אך לאחריהם יש להחזיר לחיים מפלגה משותפת שיש בה עמוד שדרה דתי לאומי ושותפות עם חברים מכלל המפלגות. הרעיון הזה לא מובא כאן לראשונה, הצגתי אותו גם מול ראשי המפלגה ואני מודע לקושי העצום הקיים בשל עלבון ודם רע בין הצדדים. דווקא בגלל זה נצרכת התערבות מבחוץ של הציבור הרחב בדרישה לעשות כן.

דווקא השמאל הוכיח הפעם שנכון להתאחד. מפלגת "כחול לבן", למרות קמפיין לא מוצלח, הביאה תוצאה מדהימה בזכות מנהיגים חזקים שהחליטו לחבור יחד. נכון שהמחבר היה בעיקרו שנאת נתניהו, אך עדיין, אפשר ללמוד רבות מהחיבור הזה וגם מהענווה של המנהיגים ששמו יומרות של שנים בצד וחברו יחד למען מטרה משותפת.

אנחנו ביום שאחרי אך התוצאות עדיין לא סופיות. ייתכן ונקום ליום חדש בו תימחק רע"מ בל"ד בקולות החיילים ויחזרו בנט שקד וזהות לזירה הפוליטית. כך או כך, עלינו לעשות המון חשבון נפש על המהלכים האחרונים, אך בשלב ראשון להשאיר את שליפת הסכינים והחרבות לאחרים. אם חפצי חיים אנחנו חובה עלינו להתנער מהתוצאות הקשות ולהתאחד ובהקדם האפשרי. אחדות של הבית היהודי, האיחוד הלאומי, הימין החדש וכוחות רבים ונוספים הנמצאים בימין הדתי, המסורתי והערכי בישראל. 
עכשיו הזמן לענווה.

 

אסף פאסי שותף ובעלים בחברת הפרסום האסטרטגיה והדיגיטל "פאסי.קראוס"

עקבו אחרינו בטוויטר
יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
10.04.2019

1. המלך אגו (רוני)

יפה שהחברות מבלבלת אותך.
הם כרו בור של גאווה לעצמם.
חבל, אבל אולי זו היתה הדרך להכיר ולהזהיר מעוצמתו של "המלך אגו".

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2019

2. כל מילה בסלע (חיים מירושלים)

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2019

3. טוב שעזבו - אין להם מקום במפלגה דתית (אודי)

"להבדיל בין הטמא ובין הטהור"

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2019

4. טעות (אליהו הנביא)

כחול לבן אולי זכתה להרבה מנדטים אבל קרוב מאוד היום שבו כל ה"מתאחדים" האלה יתפרקו אחד מהשני, כל אחד יקים לעצמו סיעה, חלק יעברו לליכוד, חלק לעבודה וגנץ יפרוש. עוד תראו. זו היתה רק דרך להכניס את כל הח"כים האלה לכנסת

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2019

5. איך אני אוהב אנשים שנותנים לאחרים שיעורים בענווה (שמחתי לעזור)

יכול מאוד להיות שהכל נכון, ובכל זאת לתת לאחרים שיעורים בענווה זה בסך הכל שמחה לאיד במסווה של צדיקות.. ההפרש הוא בסך הכל עשרים אלף קולות. האם במקרה הבהחלט סביר שזה היה יוצא הפוך היית אומר שהמפד"ל צריכים לעשות חשבון נפש? או שהיית מאשים את בנט במצב?

דווח על תגובה לא ראויה
11.04.2019

6. בדיוק הפוך (נתן)

התברר מעל כל ספק שכל הנסיון לטשטש את הזהות האמיתית של בנט ושקד היתה שקר ,לשניהם אין קשר אמיתי לציונות הדתית אלא בעיקר לחילוניות ולרפורמים ,הכל היה בחינת "השתמש וזרוק" ברגע שתהיה אלטרנטיבה טובה יותר אין כאן שום חיבור אמיתי ומעבר לכך אין כאן כלל אמת ואמון אלא אינטרסים בלבד בושה וחרפה
כלמי שרוצה לשחזר את האיחוד איתם הוא ממש בבחינת "תסמונת האישה המוכה " הם עשו הכל כדי לחסל את הבית היהודי כדי לגרוף עוד כמה מנדטים ,איך אפשר לחשוב לחבור אליהם שוב ??
נראה לי שכבוד הכותב פשוט שותף ברעיון ההשתלטות של הימין החדש על בסיס הקולות של הציונות הדתית ולא יותר ,במקומ בנט וחבריו היתי שותק על כלהעוול שעשיתם בלי קשר לשאלה כמה קולות תקבלו

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יקבלו החלטות. בנט ושקד צילום: יוסי זליגר פלאש 90

פגישה גורלית: שקד ובנט יכריעו במוצאי שבת את עתידם הפוליטי

קרא עוד