17 מאושפזים בחודשיים: משרד הבריאות ממליץ איך להתגונן מהקדחת שהתפרצה במרכז

במשרד הבריאות מעדכנים כי בחודשיים האחרונים, הובחנו 19 בני אדם כחולים בקדחת הנילוס, 17 אף נזקקו לאשפוז. ברקע העלייה במספר החולים בימים האחרונים ממליץ המשרד על שורת המלצות להימנעות מהמחלה

חדשות כיפה חדשות כיפה 21/06/24 14:39 טו בסיון התשפד

17 מאושפזים בחודשיים: משרד הבריאות ממליץ איך להתגונן מהקדחת שהתפרצה במרכז
קדחת הנילוס | אילוסטרציה, צילום: shutterstock

‎משרד הבריאות מעדכן כי ביומיים האחרונים אובחנו מספר חולים בקדחת מערב הנילוס כך שמתחילת מאי ועד היום אובחנו 19 חולים, מתוכם 17 אושפזו בבתי חולים (שלושה מהם מונשמים). עוד מוסיף המשרד כי כלל החולים הם מאזור מרכז הארץ.

על מנת לצמצם את החשיפה ליתושים, ממליץ משרד הבריאות להשתמש בתכשירי דוחי יתושים ובאביזרים מתאימים להרחקת יתושים בחדרי המגורים, וכן להפעיל מאווררים במקום השהיה. המשרד ממשיך בניטור הנתונים ויעדכן במידת הצורך.

נפוץ בעיקר בין יוני לנובמבר

תחלואה מקדחת מערב הנילוס מוכרת בארץ שנים רבות ומתרחשת בעיקר בין החודשים יוני לנובמבר. השנה התחלואה החלה מוקדם מהרגיל וככל הנראה נובעת משינויי האקלים בישראל ובעולם, כאשר מזג האוויר הלח במרכז הארץ עשוי להוביל לרבייה ולהתפתחות של יתושים באזור זה. הסיכון לתחלואה משמעותית היא בקרב מבוגרים ואנשים עם דיכוי חיסוני.

במקרים של תחלואה בקדחת מערב הנילוס מקיים משרד הבריאות חקירה אפידמיולוגית והמידע מועבר למשרד להגנת הסביבה לצורך פעולות הדברה מקומית ע"י הרשויות. בנוסף, משרדי הבריאות והגנת הסביבה מיידעים את הציבור על אזורים בהם נלכדים יתושים נגועים בנגיף.