סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

בליכוד פוקדים את מאוכזבי מהימין החדש

במפלגת השלטון חוגגים על גווייתה של מפלגת הימין החדש, פוקדים את המצביעים הסרוגים שמצאו עצמם ללא בית פוליטי. פעילי 'ליכודתי', העומדים מאחורי המיזם, החלו ברשתות החברתיות ובערים הנחשבות ליברליות, ובהדרגה יעברו לקמפיין מסיבי גם ביהודה ושומרון

מירב כהן, חדשות כיפה
ט באייר התשעט
,
14 במאי, 2019 13:39
פוזל למאוכזבי הימין החדש. ראש הממשלה נתניהו

פוזל למאוכזבי הימין החדש. ראש הממשלה נתניהוצילום: פלאש 90, יונתן סינדל

לאחר הכישלון הצורם של מפלגת הימין החדש, החליטו בליכוד לפקוד את הבוחרים המאוכזבים לשורותיהם. במפלגת השלטון לא מבזבזים אף רגע, ועוד בטרם הספיקה הגווייה של המפלגה להתקרר, הם כבר מתחילים לפקוד מצביעים לליכוד. לחדשות כיפה נודע כי עשרות רבות כבר התפקדו, ולליכוד יש רשימות של אנשים שפנו למפלגה, שהחלה ביוזמתם של קבוצת 'ליכודתי'. הפעילים בשטח מגישים עשרות בקשות התפקדות במטה הליכוד במצודת זאב וצופים כי גל התפקדות גדול יגיע מהציונות הדתית.  

רבים ממצביעי הימין החדש הגיעו משורות הציונות הדתית הליברלית, לשם בדיוק מכוונים בליכוד. הם כבר החלו לפקוד בערים רעננה, כפר סבא ופתח תקווה, משם ימשיכו הלאה ליישובי יו"ש הליברלים כמו גוש עציון. 

במפלגת השלטון מבינים כי בני הציונות הדתית, שנטשו את איחוד מפלגות הימין, לא ימהרו לחזור לזרועותיה של המפלגה המגזרית, ויעדיפו למצוא עצמם במפלגה כללית יותר. לליכוד יש קבוצת פעילים הנקראת 'ליכודתי', ששמה לה למטרה להגדיל את כוחם של הדתיים במפלגה, הפועלת במרץ לפקוד את המצביעים הפוטנציאלים לשורותיה. 

תכנית הפעולה של הליכוד מתחילה ברשתות החברתיות. בשלב הראשון, ישנם מספר פעילי ליכוד מרכזיים הפועלים מול המצביעים בווטסאפ, בפייסבוק ובטוויטר. הפעילים פתחו קבוצות ווטסאפ בה חברים כמעט כל חברי הכנסת של הליכוד, וקבוצת פייסבוק שהולכת וגדלה. בהדרגה יעברו בליכוד לקמפיין פרסומי וציבורי ויעברו לאזורים בציונות הדתית הנחשבים לחרד"לים יותר. 

בליכוד ממהרים לפקוד את מאוכזבי הציונות הדתית כבר עכשיו, מפני שעל פי תקנון הליכוד, מתפקד יוכל להצביע בבחירות המקדימות של המפלגה (פריימריז) רק לאחר שחלפו שישה-עשר חודשים מאז התפקד. במידה והבחירות הבאות יוקדמו בגלל תיקי נתניהו, תהיה לליכוד רשימה גדולה של מתפקדים שיוכלו להצביע ולהשפיע בבחירות. 

בנוסף, במפלגה מנסים לתקוף את קבוצת 'הליכודניקים החדשים', ולהגדיל את רשימת המתפקדים כך להקטין את כוחם של מתפקדי הליכודניקים החדשים, שכבר במערכת הבחירות הנוכחית היו דומיננטיים ביותר. בליכוד מפחדים מהם, ומנסים לייצר כוח מונע בעזרת מצביעי הימין החדש.  

כזכור, בנט ושקד הקימו מפלגה חדשה בתחילת מערכת הבחירות, והותירו את מפלגת הבית היהודי מיותמת, וללא הנהגה. בתום ספירת הקולות, ולאחר מאבק עיקש ולמרות הפופולריות הגבוהה של השניים, נודע כי המפלגה לא עברה את אחוז החסימה בפער קטן של כ-1400 קולות. יושבי הראש של הימין החדש לא יכהנו בכנסת הבאה, ועדיין לא ידוע מה יעשו בהמשך דרכם הפוליטית או הציבורית.

14.05.2019

1. חרטוט (יעקב)

איזה חבר ימין יהיה מוכן להתפקד למפלגת החזון של שתי מדינות לשני עמים?
מי יתפקד למפלגה עם תיק לכל חבר ותיק?
מי יתפקד למפלגה שנתנה חינם את כל שרותי הדת במדינה לחרדים?

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2019

2. בנט ושקד - תרוצו בפעם הבאה ונצביע עבורכם (ניסים)

הבית שלנו הוא לא ליכוד
וגם לא מפלגת מרכז הרב הר המור

דווח על תגובה לא ראויה
15.05.2019

3. ביבי באמצעות טעויות שקד ובנט מחסל את הציונות הדתית (אריק)

זהירות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מי זה השפן? גלגלו למטה! צילום: יאיר ורדי

דוס בהסוואה הפתרון: בואו לגלות מי הוא השפן!

קרא עוד