מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

אחרי חיסול בכיר חיזבאללה: 75 שיגורים לעבר קצרין ואצבע הגליל

לאחר שהודיע על חיסולו של בכיר במערך האווירי של הארגון, החיזבאללה שיגר 75 רקטות לעבר קצרין ואצבע הגליל - רצף של אזעקות באזור. עד כה לא דווח על נפגעים או על נזק

חדשות כיפה חיים גרבי, חדשות כיפה 17/05/24 14:42 ט באייר התשפד

אחרי חיסול בכיר חיזבאללה: 75 שיגורים לעבר קצרין ואצבע הגליל
חיסול מחבלים, אילוסטרציה, צילום: Atia Mohammed,Flash90

ההסלמה בצפון נמשכת: לאחר שבחיזבאללה אישרו את דבר חיסולו של חסין מהדי, בכיר במערך האווירי של הארגון שחוסל הבוקר בתקיפה של חיל האוויר, סמוך לשעה 14:30 שורה של אזעקות הופעלו בקצרין, דפנה, הגושרים, קיבוץ דן, שאר ישוב, שניר, מעיין ברוך וגדות. מצה"ל נמסר: "זוהו כ-75 שיגורים משטח לבנון לעבר שטח הארץ, עשרות מהם יורטו".

הסלמה בצפון - הנשק החדש שמשמש את חיזבאללה

כזכור, בתיעוד חריג שהפיץ אמש חיזבאללה נראה כטב"מ תוקף כאשר הוא משגר שני טילים לעבר לוחמים במטולה ולאחר מכן מתפוצץ על מטרה נוספת. בתקיפה החריגה, לוחם צה"ל נפצע באורח קשה ושני לוחמים נוספים נפצעו באורח קל. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו.

אזעקות בנהריה בשעת בוקר מוקדמת - חיזבאללה לקח אחריות על הירי

במקביל, סמוך לשעה 5:30 הבוקר שורה של אזעקות הופעלו בנהריה ויישובי הגליל המערבי ובהם: בן עמי, אזור תעשייה אכזיב מילואות, סער, שלומי, בצת, לימן, מצובה, ראש הנקרה, גשר הזיו, עברון, געתון, יחיעם, כברי, עין יעקב, עבדון, נווה זיו ומנות. כטב"מ אחד יורט מעל הים וכטב"מ נוסף התפוצץ במרחב געתון שבגליל המערבי. בחיזבאללה נטלו אחריות על שיגור מספר כטב"מים וטענו כי המטרה הייתה מפקדת גדוד התותחנים 411 בגעתון.