צה"ל הודף את הטענות של המתיישבים: "מצג שקרי"

דובר צה"ל פרסם הודעה בה הוא הודף את הטענות של תושבי המאחז "עוז ציון" כי כוחות הביטחון התמהמהו בהגעתם לעימות האלים בין ישראלים לפלשתינים בבורקה, ומציין כי הן "אינן נכונות ומציגות מצג שקרי"

אביה טובי אביה טובי, חדשות כיפה 05/08/23 23:10 יח באב התשפג

צה"ל הודף את הטענות של המתיישבים: "מצג שקרי"
צילום: Photo by Flash90

עימות אלים התפתח אתמול (ו') עם כניסת שבת בין אזרחים ישראלים לפלשתינים מחוץ וסמוך לכפר בורקא שבחטיבת בנימין. במהלך העימות נפצעו מספר אזרחים ישראלים מזריקות האבנים, אחד מהם במצב קשה ופלשתיני נהרג כתוצאה מהירי. תושבי המאחז "עוז ציון" טענו כי כוחות הביטחן התהמהו בהגעתם לאירוע. בתוך כך, דובר צה"ל פרסם הודעה בו הוא הודף את הטענות של המתיישבים ומציין כי הן "אינן נכונות ומציגות מצג שקרי".

בהודעה ההבהרה, בצה"ל הציגו את השתלשלות האירועים. "מהתחקיר עולה כי ההתקהלות במרחב החלה בערב שישי באזור השעה 19:00. באזור השעה 20:07 התקבל דיווח פלשתיני ראשוני על חיכוך במרחב. כוחות צה"ל סרקו במרחב שהתקבל, ולא איתרו את החיכוך מאחר והמיקום שהתקבל היה שגוי.בשעה 20:52 התקבל לראשונה דיווח מאיש ביטחון אזרחי אודות חיכוך בין מספר פלשתינים לתושבי מאחז 'עוז ציון'. בשעה 21:09 לערך התקבל מיקום מדויק של העימות, וכוח צה"ל הגיע בשעה 21:20 למיקום האירוע, לאחר שבוצע ירי".

עקיבא נוביק על הלינץ' בבנימין: "לא הייתי ממהר להסיק מסקנות"

בעקבות האירוע בבורקא, העיתונאי הסרוג,עקיבא נוביק פרסם הערב פוסט בו הוא מציין כי הוא מכיר את הפצוע בלינץ' בבנימין ומעיד כי הוא אינו אדם אלים, בניגוד למה שדווח בכלי התקשורת. "איני יודע מה בדיוק קרה ליד עוז ציון השבת", פתח נוביק את דבריו, "אבל אני מכיר אישית את הבחור היהודי שנפצע קשה בתקרית. הוא רחוק מאד מלחפש עימותים וחיכוכים. לא הייתי ממהר להסיק מסקנות פה".

עוד הוסיף וכתב כי "הבחור חטף סלע לראש. הגולגולת שלו נשברה, והוא מנותח עכשיו. מי זרק אותו עליו? למה? האם הירי היה הגנה עצמית או תקיפה? האם האירוע התרחש בתוך הכפר או מחוץ לו? אני לתומי חשבתי שיש משמעות לחקר האמת. להטלת ספק. מה שאני יודע: הבחור הזה רחוק מהטייפ קאסט שאתם מדמיינים. אפשר גם לנשום רגע".

צילום: חופשי

לאחר שספג ביקורת מכמה גולשים, העיתונאי כתב והבהיר כי "עבדתי בארבע מערכות חדשות בעשור וחצי האחרונים. בכולן למדתי שצריך לאסוף פרטים. לברר כמה שיותר. להטיל ספק. לשאול שאלות. אני מבין שעטים עלי פה שונאי מתנחלים אוטומטיים שהשנאה מעוורת את שיקול דעתם. זה לא משנה את מה שאני יודע ומכיר".


Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368

Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368