צה"ל הפיל רחפן של חיזבאללה שחדר לישראל

דובר צה"ל הודיע כי צה"ל הפיל רחפן שחדר לישראל משטח לבנון, והיה שייך לארגון חיזבאללה. לא נשקפה סכנה ליישובים או לכוחות צה"ל

חדשות כיפה יהונתן קליין, חדשות כיפה 10/11/20 16:45 כג בחשון התשפא

צה"ל הפיל רחפן של חיזבאללה שחדר לישראל
תמונת ארכיון, רחפן, צילום: פלאש 90. גרשון אלינסטון

דובר צה"ל הודיע אחר הצהריים (ג') כי כוחות צה"ל הפילו לפני זמן קצר רחפן של ארגון הטרור חיזבאללה שחדר משטח לבנון לשטח ישראל. בצה"ל אומרים כי הרחפן היה במעקב הכוחות לאורך האירוע.

עוד נמסר כי "לא נשקפה סכנה לכוחות צה״ל וליישובים הסמוכים. פיקוד הצפון ממשיך לשמור על מוכנות גבוהה ולא יאפשר כל הפרה של ריבונות מדינת ישראל".

בחודש אוגוסט האחרון התפתח עימות בין צה"ל לחיזבאללה, כשכוח של ארגון הטרור פתח באש נגד כוח צה"ל בסמוך לגדר הגבול. בעקבות האירוע, הנחה צה"ל את ‏תושבי היישובים מנרה, מרגליות, מלכיה, משגב עם ויפתח לשהות בבתים ובקבלת ההתרעה להיכנס באופן מיידי למרחב מוגן כמו ממ"ד, מקלט משותף, חדר מדרגות פנימי או חדר פנימי בבית.

כעבור פחות משעה מתחילת האירוע התבשרו תושבי היישובים על חזרה לשגרה מלאה, כולל פתיחת הכבישים. התושבים עודכנו כי ייתכן וישמעו פיצוצים נוספים בהמשך הלילה. מבחינת התושבים האירוע לקראת סיומו. האירוע הביטחוני התרחש בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו ובני משפחתו שוהים בחופשה משפחתית בעיר צפת. נתניהו עודכן בפרטים וקיים שיחות ביטחוניות.

לפנות בוקר מסר דובר צה"ל כי בתגובה לירי, תקפו במהלך הלילה מסוקי קרב וכלי טיס של צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור חיזבאללה. במסגרת התקיפה הותקפו עמדות תצפית של ארגון הטרור הנמצאות במרחב הגבול. לאחר מכן, הוסרו המגבלות במרחב והתושבים הונחו לחזור לשגרה.

עוד נמסר כי צה"ל רואה בממשלת לבנון אחראית לנעשה משטחה. צה"ל רואה את האירוע בחומרה רבה. כל ניסיון הפרת ריבונותה של מדינת ישראל הנו אירוע חמור.