נתניהו בצפון: "לא מציע למישהו לנסות את צה"ל - נחושים להגן על עצמנו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הבוקר הערכת מצב ביטחונית בפיקוד הצפון בהשתתפות הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, מפקד פיקוד הצפון, ראש אמ"ן, ראש אמ"ץ ובכירים נוספים וכן שמע סקירות ביטחוניות."ישראל ערוכה לכל תרחיש", אמר נתניהו

חדשות כיפה חדשות כיפה 28/07/20 13:17 ז באב התשפ

נתניהו בצפון: "לא מציע למישהו לנסות את צה"ל -  נחושים להגן על עצמנו"
ראש הממשלה בהערכת מצב בצפון, צילום: קובי גדעון /לע"מ

על רקע המתח עם חיזבאללה בגבול הצפון ובעקבות האירוע אתמול בגזרת הר דב, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הבוקר (ג') הערכת מצב ביטחונית בפיקוד הצפון בהשתתפות הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, מפקד פיקוד הצפון, ראש אמ"ן, ראש אמ"ץ ובכירים נוספים וכן שמע סקירות ביטחוניות.

ראש הממשלה והרמטכ"ל

ראש הממשלה והרמטכ"לצילום: קובי גדעון /לע"מ

ראש הממשלה נתניהו: "הפעולה אתמול הייתה חשובה, היא מנעה חדירה לשטחנו. כל מה שמתרחש כרגע זו תוצאה של ניסיון להתבסס צבאית באזורנו על ידי איראן וגרורותיה בלבנון. נסראללה משרת את האינטרס האיראני הזה על חשבון מדינת לבנון. אני לא מציע למישהו לנסות את צה"ל או את מדינת ישראל. אנחנו נחושים להגן על עצמנו".

עוד אמר ראש הממשלה בתום הערכת המצב: "אני מתרשם שצה"ל ערוך היטב לקראת כל תרחיש אפשרי. אנחנו ממשיכים לפעול כדי לסכל את ההתבססות הצבאית האיראנית באזורנו. אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להגן על עצמנו, ואני מציע לחיזבאללה לקחת בחשבון את העובדה הפשוטה הזאת. ישראל ערוכה לכל תרחיש".

חיזבאללה: "לא היו חילופי אש, התגובה שלנו עוד תגיע"