צה"ל ביום העצמאות: עצרת דיגיטלית וביקור וירטואלי בבסיסים

צה"ל מפרסם את סדר האירועים לימי הזיכרון והעצמאות, בצל מגפת הקורונה: חלוקת פרחים ונרות בימים שלפני יום הזיכרון, טקסים וירטואליים וטקסים ללא קהל. ביום העצמאות המטס המצומצם יועבר בשידור ישיר, ובסיסי צה"ל ייפתחו לביקורים וירטואליים. כל הפרטים

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כט בניסן התשפ
,
23 באפריל, 2020 19:38
בתי העלמין הצבאיים נערכים ליום הזיכרון בצל הקורונה

בתי העלמין הצבאיים נערכים ליום הזיכרון בצל הקורונהצילום: דובר צה"ל

מערך הנפגעים באגף כוח האדם בצה"ל, יחד עם אגף ההנצחה במשרד הביטחון, הודיעו הערב (ה') על אופן ביצוע ההתאמות בטקסים ובאירועים לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה השנה. כמו כן הודיעו בצה"ל על התאמת אירועי יום העצמאות ה-72, על פי הנחיות הבריאות למניעת התפשטות נגיף הקורונה

הטקסים והאירועים בצה"ל לציון יום הזיכרון בשנה זו

• החל מהיום (ה') ועד לערב יום הזיכרון (ב'), יוצבו עד שעות הערב בכניסה לכל אחד מבתי העלמין הצבאיים חיילים אשר יקבלו את פני המשפחות השכולות ויחלקו בקבוקי מים, מדבקת "יזכור" ופרחים.
• הנחת נר נשמה, פרח ודגל ישראל על ידי חיילי צה"ל בימים הקודמים ליום הזיכרון על קבריהם של כל חללי מערכות ישראל.
• "עם חזק זוכר"- משרתי צה"ל, גמלאים ואנשי מילואים ישתתפו במיזם ללמידת סיפורי הנופלים והדלקת נר דיגיטלי באתר "יזכור".
• בימים הקודמים ליום הזיכרון ישלחו לבני המשפחות השכולות מסרונים, אשר אליהם מצורף סרטון מהמפקד הרלוונטי (מפקדי החיל או החטיבה) ואיגרת מטעם ראש מערך הנפגעים באגף כוח האדם. בנוסף לקשר הטלפוני השוטף בין המפקדים וקציני הנפגעים למשפחות.
• "מתחברים וזוכרים"- מפקדי צה"ל ישתלבו במפגשי זיכרון וירטואליים, אשר יתקיימו באפליקציה ייעודית בהובלת בני משפחה וחברים.
• באשר לטקסים הממלכתיים; טקס הנחת דגלון לנופל, הטקס המרכזי ברחבת הכותל והטקס בהר הרצל - מתקיימים תחת ההתאמות הנדרשות, ללא קהל, יצולמו וישודרו באמצעי התקשורת.
מצורף נספח המפרט את הטקסים הרשמיים.
• ביום הזיכרון, יתקיים מעמד כבוד בראשות אלוף או תת-אלוף בכל אחד מבתי העלמין הצבאיים. המעמד יורכב מהקצין הבכיר, קצין נפגעים, רב צבאי, נציג משהב"ט וחיילים העומדים על משמר הנר. המפקדים יצדיעו לדגל בצפירה ובתפילה לזכר הנופלים וכן ישירו את המנון המדינה.
• בבתי עלמין שאינם צבאיים יוצב קצין צה"ל אשר יצדיע לנופלים.
• באתרי הנצחה חיליים וחטיבתיים יוצב משמר נר.

בתי העלמין הצבאיים נערכים ליום הזיכרון בצל הקורונה

בתי העלמין הצבאיים נערכים ליום הזיכרון בצל הקורונהצילום: דובר צה"ל

מצה"ל נמסר עוד כי למען שמירה על בריאות הציבור, השוויון והצביון הממלכתי, יש להקפיד על ההנחיות ולהימנע מקיום יוזמות פרטיות, לרבות הגעה לבתי עלמין, אלא אם הינך נושא תפקיד רשמי.

יום העצמאות: מטס בשידור ישיר, עצרת דיגיטלית וביקורים וירטואליים בבסיסי צה"ל

במסגרת חגיגות יום העצמאות, השנה יתקיים מעבר הצדעה של הצוות האווירובטי של חיל-האוויר, בהשתתפות ארבעה מטוסי עפרוני בין השעות 9:40-15:50. המטוסים יעברו מעל מספר בתי החולים במרכז, בצפון ובדרום הארץ לאות הצדעה והוקרה את העשייה של כלל הצוותים הרפואיים באשר הם וכלל אנשי מערכת הבריאות העוסקים בימים אלה במלחמה בנגיף הקורונה. לשמירה על בטחון הטיסה, נדגיש כי חל איסור על הטסת רחפנים.
 
על מנת לאפשר לאזרחים לצפות במטס בבתים ולא להתקהל, המטס מעל בתי החולים יועבר בשידור חי בערוצי התקשורת ובאתרי האינטרנט בין השעות 09:40-10:00. בין השעות 12:00-13:00 יועבר המטס בפלטפורמות הדיגיטל הרשמיות של צה"ל וחיל-האוויר.
 
בצה"ל מדגישים כי המעבר תוכנן מראש כחלק מתוכנית האימונים של הצוות האווירובטי לשנת 2020 ומהווה חלק משעות הטיסה הנדרשות לכשירות הטיסה של צוותי האוויר. ההבהרה מגיעה בשל הביקורת על הצורך במטס בתקופת משבר כלכלי. 

טקס הדלקת המשואות לכבוד יום העצמאות ה-72, המובל על ידי משרד התרבות, יכלול נציגות צבאית מצומצמת מהרגיל, במסגרתה ייקחו בטקס חלק 16 קצינים ונגדים מזרוע הים ומפיקוד הצפון לטקס העברת חוליית הדגל. ישנה חשיבות לקיום העברת הדגל המהווה יסוד וחלק משמעותי מטקס המשואות. טקס הדלקת המשואות יצולם מראש ללא קהל וישודר באמצעי התקשורת.
 
גם השנה יפתח צה"ל, הפעם במתכונת מקוונת, את בסיסיו לאזרחי מדינת ישראל לרגל חגיגות יום העצמאות ה-72 למדינה, באמצעות סיורים וירטואליים, כחליף לביקורים. אפשרות זו תונגש לציבור במתחם מיוחד באתר צה"ל.
 
כמו כן, השנה, על מנת לציין את יום העצמאות ה-72, הוחלט לקיים בפעם הראשונה עצרת צה"ל ייחודית במתכונת דיגיטלית, אשר תונגש לכל המשרתים ולציבור בפלטפורמות הדיגיטל הרשמיות של צה"ל וכן בערוצי התקשורת 12 ו-13, בין השעות 13:05-13:55.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

"פיגועי הפייסבוק" נגמרים: בקרוב תוכלו למחוק פוסטים ישנים ולהימנע ממבוכה פומבית

קרא עוד