צל"ש הרמטכ"ל הוענק למשפחת הקצין שנפל בעזה

הרמטכ"ל כוכבי הגיע לביתו של סא"ל מ', שנפל בקרב ברצועת עזה בפעולה לפני כעשרה חודשים, והעניק לאלמנתו ולמשפחתו את הציון לשבח לו זכה: "מקרה יוצא דופן של גבורה בולטת"

חדשות כיפה
כב באלול התשעט
,
22 בספטמבר, 2019 13:56
הרמטכ"ל כוכבי עם משפחתו של הקצין שנפל

הרמטכ"ל כוכבי עם משפחתו של הקצין שנפלצילום: דובר צה"ל

הבוקר (א׳) התקיים טקס הענקת צל"ש הרמטכ"ל לסא"ל מ' הי"ד על פועלו במבצע המיוחד בחאן יונס, בחודש נובמבר האחרון, בו נפל. דבר ההחלטה להעניק לסא"ל מ' צל"ש פורסמה בשבוע שעבר.
 
הטקס התקיים בביתו של סא"ל מ', ששמו ותמונתו עדיין אסורים בפרסום, בצפון הארץ, אליו הגיע ראש המטה הכללי, רא"ל אביב כוכבי, מתוך כבוד והערכה למשפחה. אל הרמטכ"ל התלוו ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן ומפקדים נוספים.

משפחתו של סא"ל מ

משפחתו של סא"ל מ' הי"ד בטקסצילום: דובר צה"ל

 במהלך הטקס הוענק לסא"ל מ', ממערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין, צל"ש הרמטכ"ל, על פעילותו במבצע בו פעל עם צוותו, בשטח אויב, בנחישות, בקור רוח ובאומץ, להגנה על חבריו מתוך יוזמה וחתירה למגע, ועל שנטל תפקיד קדמי בהשתלטות על האויב ופעל בתושייה לקידום ההשתלטות. בשמו של סא״ל מ׳ קיבלו את הצל"ש הוריו, אלמנתו וילדיו.

הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר בטקס: "זהו מקרה יוצא דופן של גבורה בולטת. אני מכיר את מ׳ עוד מהימים שהוא היה קצין צעיר בחטיבת 'הצנחנים'. לצד הכישורים הרבים שלו הוא היה איש צנוע, איש שתוכו כברו, איש של אמת, איש שידעת שמה שאתה רואה זה מה שיש. הפעילות בה נהרג היא חלק מאירוע שיכול היה להסתיים באופן הרבה יותר חמור. הוא קיבל החלטה שבעזרתה הצליח ליצור את התנאים כדי שלא נתדרדר למשבר בעל השלכות אסטרטגיות. אני מצדיע למ׳ על האופן בו פעל. רק מי שהיה בכאלה מצבים יודע אילו עוצמות, לחצים וכובד של שיקולים מונח על הכתפיים ומתרוצץ בראש בשברירי השניה הזו".

הצל"ש שהוענק לסא"ל מ

הצל"ש שהוענק לסא"ל מ' הי"דצילום: הדס פרוש, פלאש 90

עוד אמר הרמטכ"ל: "לא רק אני מלא הערכה למ׳. בשם צה״ל כולו אני אומר תודה על האופן שבו פעל ברגעים הללו. מ׳ היה קצין מיוחד וייזכר כדמות מופת. אשריו של מ׳ שזכה גם לאישה מיוחדת כזו, ואני אומר לילדים - אשריכם שיש לכם אימא כזו ומשפחה כזו. מ׳ גדל במקום שהצמיח את כל זה, ואי אפשר להחמיץ את העוצמה שיש במשפחה הזו. אני מודה לכם בשם צה״ל, זהו יום לא קל והדבר המרכזי שצריך להישאר ממנו הוא גאווה. אני מעריך מאוד את פועלו של מ׳, ומצדיע לו גם בהיעדרו".
 
בהמשך היום עתידים להתקיים טקסי הענקת צל"שים ותעודות הערכה באגף המודיעין ובחיל-האוויר.

22.09.2019

1. כואב הלב, השם ייתן לכם כוחות ונחמה, (הדסה)

דווח על תגובה לא ראויה
23.09.2019

2. מלח הארץ (אא)

רבים רבים חיים בעמימות ובצל אתם הגיבורים שלנו ותמשיכו להיות הגיבורים, מי יתן שתמיד תלכו בשלום ותחזרו בשלום אמן ,ואתם משפחות השכול של כל הנופלים השם איתכם ואתם בליבו של עם שלם ,עם ישראל חי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

סקר חדש קובע: אם יהיו בחירות - נתניהו אשם

קרא עוד