צפו: הושקה ספינת הענק החדשה של צה"ל

חיל הים השיק במספנות בגרמניה את ספינת הטילים 'אח"י מגן', החדשה של צה"ל. הספינה הענקית, הגדולה ביותר של חיל הים, תהיה הראשונה מבין ארבע שיגיעו לארץ, ותשמש להגנה בין השאר על אסדות הגז של ישראל

יהונתן קליין, חדשות כיפה 24/05/19 10:30 יט באייר התשעט

צפו: הושקה ספינת הענק החדשה של צה"ל
הספינה החדשה בטקס ההשקה, צילום: דובר צה"ל

בחיל הים קיימו אמש (ה') את טקס ההכרזה הרשמי על ספינת המגן הראשונה מסוג סער 6, ״אח״י (אניית חיל הים) מגן״. ספינת הטילים החדשה, מסוג קורבטה, תצטרף לצי ספינות הטילים של חיל הים, המונה כיום ספינות מסוג סער 4.5 וסער 5, והיא הראשונה מתוך 4 מסוגה שיצטרפו לחיל הים בשנים הקרובות. בין השאר, תשמש הספינה להגנה על אסדות הגז שהוקמו בשנים האחרונות, המהוות יעד אסטרטגי עבור ארגוני טרור.


 
הטקס התקיים במספנות שבגרמניה בראשות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, ראש מנהל רכש במשרד הביטחון, אבי דדון, ראש מספן ציוד, תת-אלוף יוסי אשכנזי, מפקד פרויקט ספינות המגן, אלוף-משנה ארז, מפקד אח״י מגן, סגן-אלוף ברוך, מפקדים וחיילים הלוקחים חלק בפרויקט ועובדי המספנה.

השקת ה

השקת ה'אח"י מגן"צילום: דובר צה"ל

 השקת הספינה כללה שבירת בקבוק שמפניה על חרטום הספינה על ידי רעייתו של מפקד זרוע הים,  אתי שרביט, טקס מסורתי המתבצע בעת חניכת כלי שייט חדש. 
 
על פי הודעת דובר צה"ל, ספינות הסער 6, אשר אח״י מגן היא הראשונה מהן, יעניקו תוספת כוח משמעותית לשייטת ספינות הטילים וישמשו חוד החנית בהגנה על הנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל. לספינות הסער 6 אמצעים ויכולות שוברי שוויון באמצעותן יוכלו הספינות לתמוך במאמץ מבצעי התקפי במסגרת ההגנה המרחבית. 

טקס ההשקה

מפקד חיל הים בטקס ההשקהצילום: דובר צה"ל

 

טקס ההשקה

א"י מגן במספנה בגרמניהצילום: דובר צה"ל

 

טקס ההשקה

טקס ההשקהצילום: דובר צה"ל

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, אמר בטקס ההשקה: ״ביום הזה, עם מתן שם עברי לקורבטת הטילים- אח״י מגן, אנו מניחים לבנה רבת משמעות בבניינה של חומת המגן של ארצנו. בניית כלי שייט היא כמו יציאה להפלגה ארוכה ורבת שנים. צעד אחר צעד פוסעים בנתיב מורכב, רב אתגרים המחייב שיתוף פעולה הדוק עם גורמים רבים במעלה הדרך. ברצוני להודות לכל שותפינו לדרך בתוך הזרוע ומחוצה לה".

לספינות יש עיצוב מיוחד בעל חתימה נמוכה הכוללות פתרונות שהותאמו באופן בלעדי וטכנולוגיות חדשות רבות. החוזה למסירת ארבע הספינות של סער 6 נחתם במאי 2015. לאחר שלב התכנון, שלב הבנייה החל עם טקס חיתוך פלדה בפברואר 2018. תוך זמן קצר של 15 חודשים לאחר חיתוך לוחות הפלדה הראשונים הספינה הושקה, ובהמשך בכדי להגשים לוח הזמנים שאפתני מאוד. "אח"י מגן" מתוכננת להימסר באביב 2020 לאחר השלמת הבנייה ושלב הבדיקות הסופיות. שלוש הספינות האחרות יעברו לאחר מכן במרווחים של מספר חודשים.

מספנות 'טיסנקרופ מרין סיסטם', היא אחת החברות המובילות בעולם של צוללות וכלי שיט, לצד יצירת טכנולוגיות אבטחה ימית. ד"ר רולף וירץ, מנכ"ל טיסנקרופ, אמר כי "אנו גאים מאוד לתרום לביטחון ישראל. ספינות ה"סער 6" הינן הכלים המתקדמים והגדולים ביותר של חיל הים הישראלי. הרכבת המערכות הסופית תבוצע על יד התעשייה הישראלית, ולמעשה הספינות יתרמו במידה רבה לכלכלת המדינה".

אח"י מגן בעת בנייתה, במספנות טיסנקרופ בגרמניה

אח"י מגן בעת בנייתה, במספנות טיסנקרופ בגרמניהצילום: thyssenkrupp Marine Systems

אח"י מגן בעת בנייתה, במספנות טיסנקרופ בגרמניה

אח"י מגן בעת בנייתה, במספנות טיסנקרופ בגרמניהצילום: thyssenkrupp Marine Systems

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר