סגור

באישור ישראל: הרשות הפלסטינית מתחמשת במשוריינים

עשרה כלי רכב משוריינים, תרומת ארה"ב לרשות הפלסטינית, קיבלו את אישור ישראל והועברו לידי הכוחות המזוינים של אבו מאזן דרך ירדן. בעבר סירבה ישראל לאשר שימוש פלסטיני ברכבים דומים. זעם ביו"ש: "החלטה מופקרת"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
טז באייר התשעט
,
21 במאי, 2019 17:28
רכבים משוריינים. אילוסטרציה

רכבים משוריינים. אילוסטרציהצילום: shutterstock

האיחוד האירופי מחמש את אבו מאזן. ישראל אישרה העברת 10 רכבים משוריינים לרשות הפלסטינית, והם הוכנסו לשטחי יהודה ושומרון דרך ירדן. מנגנוני הביטחון הפלסטיניים קיבלו את הרכבים במתנה מארצות הברית. כך דווח באתר YNET.

בשנים האחרונות דרשה הרשות פעמים רבות מישראל לאשר הכנסה של רכבים משוריינים לשטחי הרשות ולשימוש מנגנוני הביטחון, אך בישראל דחו את הדרישה פעם אחר פעם. היום, דווקא בעיצומו של המשבר בין ישראל לרשות, על רקע העברת הכספים למשפחות המחבלים בידי הרשות, וחקיקת 'חוק הקיזוז' בכנסת, שמטרתו לקזז מהרשות את הכספים הללו. על אף כל זאת אישרה ישראל את השימוש הפלסטיני ברכבים משוריינים עבור כוחותיו של אבו מאזן.

גורמים ביטחוניים מסרו ל-ynet כי העניין אושר לבקשת ארה"ב על ידי שר הביטחון הקודם ליברמן ועל ידי ראש הממשלה, כבר לפני למעלה מתשעה חודשים, והמשוריינים סופקו לפלסטינים על ידי האמריקאים כבר לפי ארבעה חודשים.

ראשי מועצות ביהודה ושומרון תקפו בחריפות את ההחלטה, וכינו אותה "החלטה מופקרת שעלולה לעלות בחיי אדם".

21.05.2019

1. בקרוב ביבי יאשר להעביר להם טנקים ל"הפרות סדר" כמובן בשטחי הרשות, לא לצרכי אינטיפדה חלילה. (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

2. עיניני ביטחון אים מוחלטים ע"י מיפלגת המיתנחלים בעלת האג'נדה של מדינה בתוך מדינהת מערב פרועת סחיטת תקציבים וקרקעו חינם, ומניעת הסדר תוך סיבוך כל ע (תעמולת מיתנחלים)

כל גורם ביטחוני ואפילו ליברמן, יודה שהתועלת הביטחונית מחיזוק נחוץ לזרועות הביטחון הפלסטינאיות (שעובדות גם עבורינו) רבה על הסיכון המועט במיקרים קיצוניים. הסיבה שכיפה עושה מזה עיניין, ומסית, היא פשוט כי זה משרת את התעמולה של מפלגת המיתנחלים,

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

פלשתינים תקפו מתיישבים בשומרון: "ניסיון לינץ'"

קרא עוד