נשק וציוד לחימה לכל מתנדב: המשמר הלאומי יוצא לדרך

יוצאי צה"ל בשורות מג"ב: קמפיין גיוס להקמת חטיבות החוד הראשונות של המשמר הלאומי במג"ב יוצא לדרך | "בשורה משמעותית להתמודדות של אזרחי ישראל לאתגרים הניצבים למול החברה הישראלית בזירת הפנים", אומר מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים

חדשות כיפה 25/05/22 09:09 כד באייר התשפב

נשק וציוד לחימה לכל מתנדב: המשמר הלאומי יוצא לדרך
לוד בזמן שומר החומות, צילום: Yossi Aloni/Flash90

מגבירים את הביטחון: כחלק מההכנות לבניין כוח המשמר הלאומי שמקים בימים אלו משמר הגבול, בימים האחרונים התקיימו סדרת פגישות בין מפקד מג"ב, ניצב אמיר כהן, לבין מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים, תא"ל במיל' אמיר אביבי, לצורך הקמת חטיבות החוד של המשמר הלאומי. במסגרת זו, סוכם על קמפיין גיוס ראשוני בשיתוף תנועת הביטחוניסטים ומשמר הגבול לגיוס 1,000 לוחמים מתנדבים בגילאי 21-50 שישובצו ביחידות המילואים של מג"ב.

תנאי קבלה

הגיוס לחטיבות החוד כוללות הכשרת לוחם והסכמה מצד המתנדב לעבור ליחידות המילואים של מג"ב באופן קבוע ובמידת הצורך מעבר קבע מיחידות המילואים של צה"ל. בנוסף לכך, לצרכי ההכשרה יהיה צורך בבדיקת ביטחון מידע, אימונים והכשרה בנות עשרה מפגשים והתנדבות של כ-12 שעות חודשיות, לצד ביצוע של 14 ימי מילואים בשנה.

 

כמו כן, מתגייסי חטיבות החוד, ישמשו כחלק מהכוח למוכנות להקפצה לאירועים חריגים בשטח, ללא השתתפות באירועי פח"ע והפרות סדר, יצוידו באופן פרטי מטעם מג"ב בנשק, אפוד וקסדה מטעם משמר הגבול שיחייב את המתגייסים לזמינות עם ציוד מבצעי בבית המתנדב שישמש אותם בפעילות השוטפת של חטיבות החוד.

אמיר אביבי: "בשורה משמעותית"

מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים, תא"ל במיל' אמיר אביבי, מסר: "בימים אלו, ומתוך הבנה של המציאות האסטרטגית בשטח, החלה תנועת הביטחוניסטים בשיתוף עם משמר הגבול בקמפיין גיוס לאומי לחטיבות החוד הראשונות. מדובר בבשורה משמעותית להתמודדות של אזרחי ישראל לאתגרים הניצבים למול החברה הישראלית בזירת הפנים שנעמדה בחודשים האחרונים באירועים מצערים אשר העמידו בקנה אחד את הצורך הבלתי מתפשר בהגנה ויצירת ביטחון באמצעות שיתוף פעולה של כלל הזרועות בחברה הישראלית – משטרה, אנשי מילואים והחברה הישראלית בכללותה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר