הותר לפרסום צפו בתיעוד: סיכול רשת הברחה ימית של ארגוני טרור ברצועת עזה

לוחמי זרוע הים בשיתוף אגף המודיעין והשב"כ, סיכלו תשתית להברחות ימיות של רכיבים לייצור אמצעי לחימה עבור ארגוני הטרור ברצועת עזה | מפקד בסיס אשדוד: "המאמץ המודיעיני בשילוב כוחות השטח ומערך השליטה בזרוע הים, הם שהביאו להצלחת הסיכול"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 11/05/22 11:31 י באייר התשפב

צפו בתיעוד: סיכול רשת הברחה ימית של ארגוני טרור ברצועת עזה
שייטת 13, ארכיון , צילום: Hadas Parush/Flash90

הותר לפרסום. במאמץ משותף של השב"כ, אגף המודיעין, פלגת הביטחון השוטף 916, שייטת 13 ומערך השליטה של זרוע הים, סוכלה רשת ההברחה במהלך אחד מניסיונות ההברחה עבור הזרוע הצבאית של חמאס.

בעקבות מידע מודיעני, נעצרו שלושה מעורבים לאחר שיצאו בליל 8 באפריל ממעגנת עזה והחלו בשיט לאורך המרחב הימי שממול לרצועת עזה, הסמוך למצרים. כשניסו לחצות את הגבול לכיוון המים הטריטוריאליים של מצרים נעצרו על ידי כוחות צה"ל. לוחמי זרוע הים השתלטו על כלי השיט, עצרו אותו ואת החשודים והעבירו אותם לחקירת השב"כ.

תיעוד של כוחות זרוע הים מסיכול רשת ההברחה:

"פגענו בציר משמעותי אשר שימש להעברת רכיבים ליצור אמצעי לחימה לארגוני הטרור ברצועת עזה", הסביר מפקד בסיס אשדוד, אל"ם אלי סוחוליצקי, "צה״ל פועל בכל עת על מנת למנוע את התעצמות ארגוני הטרור ותשתיותיו. המאמץ המודיעיני בצה"ל ובשב"כ בשילוב כוחות השטח ומערך השליטה בזרוע הים, הם שהביאו להצלחת הסיכול".

המעורבים הם שלושה: 1. מחמוד עזיז בכר אשר נעצר לפני כשנתיים לאחר ניסיון כושל של הברחת אמל״ח עבור החמאס ונכלא במשך שנה בכלא הישראלי. 2. אחמד אסמאעיל פציח. 3. מחמד נהאד סילאווי, תושבי אזור החוף בעזה, אשר לצד עיסוקם בדייג מעורבים בפעילות הברחות ימיות. 

מחקירתם של השלושה בשב"כ עלה כי היו בדרכם לבצע הברחה ימית של ציוד אסור שחלקו יועד בעבור ארגון החמאס, וזאת בתיאום מלא ובשליחות גורמי חמאס ברצועה. עוד עלה בחקירה כי מחמוד בכר היה מעורב בהברחות נוספות עבור הזרוע הצבאית של חמאס וזאת לאחר שחרורו ממאסרו האחרון.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר