מסקנות ראשונות במהלך סיכול הברחות סמים: חיילי צה"ל טעו בזיהוי - 2 שוטרי מג"ב נפצעו

שני לוחמי מג"ב נפצעו קל בשל טעות בזיהוי במהלך פעילות נגד הברחת סמים בגבול מצרים. סמג"ד חשב שהמסתערבים הם מבריחי סמים, לא ביצע בדיקה ופתח לעברם באש | ממצאי התחקיר הראשוניים

חדשות כיפה 27/01/22 10:34 כה בשבט התשפב

במהלך סיכול הברחות סמים: חיילי צה"ל טעו בזיהוי - 2 שוטרי מג"ב נפצעו
גבול מצרים | ארכיון, צילום: Moshe Shai/FLASH90

שבועיים לאחר האירוע הקטלני בחטיבת הקומנדו, ירי דו-צדדי נוסף בצה"ל. שני לוחמי מג"ב נפצעו הלילה (ה') באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה שבבאר שבע. התקרית החמורה התרחשה סמוך להר חריף שבגבול ישראל-מצרים, בשל טעות בזיהוי במהלך פעילות סיכול של הברחת סמים על ידי כוח צה"ל וימ"ס. צה"ל והמשטרה חוקרים.

ממצאים ראשוניים בתחקיר שפורסמו ב"חדשות 12", מלמדים כי לאחר שהסתיימה ההברחה והסמים נתפסו, שני רכבים של יחידת המסתערבים של מג"ב נסעו על כביש הכניסה ליישוב עזוז הסמוך. כוחות צה"ל ידעו על מיקומם ועל תנועתם במרחב, וכך תואם עם החטיבה המרחבית: שני הרכבים שוהים בסביבה כדי שבשעת הצורך יתפסו מבריחים נמלטים מאזור הגדר.

כששני הרכבים נסעו, על פניהם חלפו שני רכבים צבאיים נוספים. ברכב הראשון נסע מ"פ ובשני סמג"ד. שני הקצינים, מסיבה לא ברורה, חשדו ששני הרכבים של המסתערבים הם מבריחים. על פי התחקיר הראשוני, מבלי לבדוק, הרכב של הסמג"ד עצר, ממנו ירדו הסמג"ד ולוחם נוסף וביצעו ירי לעבר רכבי מג"ב.

התגובה הראשונית של לוחמי מג"ב היתה לנסות ולסמן שהם מכוחותינו ולא מבריחים. המסתערבים צעקו לעבר הקצין והלוחם כי מדובר בכוח מג"ב. אחד הלוחמים אף עשה ניסיון להפעיל את הצ'קלקה ולהניח אותה על גג הרכב, אך נפצע קל מקליע ביד. לוחם נוסף נפצע גם הוא.

במהלך הלילה, התרחשו כתשע הברחות סמים שכללו ירי מסיבי של חוליות מבריחים לעבר שטח ישראל במרחב החטיבה המרחבית פארן. לוחמי צה"ל, זיהו את מוקדי הירי ופתחו בירי חזרה לעבר מקורות הירי על מנת לסכל את ההברחות. הכוחות סיכלו ההברחות ותפסו כ-400 ק"ג סמים בשווי מוערך של כ- 8,000,000₪

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר