גנץ הנחה את צה"ל להיערך לתקיפה באיראן

שר הביטחון בני גנץ נמצא בארצות הברית ומקיים מספר שיחות עם בכירים אמריקאים בנוגע לתקיפה באיראן שמתקרבת לאיום גרעיני, גנץ סיפר לאמריקאים כי בישראל נערכים לתקיפה באיראן

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 11/12/21 18:45 ז בטבת התשפב

גנץ הנחה את צה"ל להיערך לתקיפה באיראן
מטוס חיל האוויר. ארכיון, צילום: דובר צה"ל

שר הביטחון בני גנץ הודיע רשמית לאמריקאים כי בישראל לא מחכים למעצמות וכי הוא הנחה את כוחות הביטחון להיערך לתקיפה באיראן לאור התעצמות האיראנים בכל הנושא הגרעיני. "שראל חייבת לשמור על עליונותה הביטחונית באזור".

שר הביטחון, בני גנץ, נאם אתמול (ו') בכנס השנתי של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית IAC בפלורידה והתייחס ליחסים בין ישראל לארצות הברית בצל הגרעין האיראני, "בעלת בריתה החזקה והחשובה ביותר של ישראל מאז הקמתה ב-1948, היא ארה"ב. כל נשיא, וכל ממשל אמריקאי, תמיד תמכו בישראל וכך קורה גם היום. אנחנו אסירי תודה על כך", אמר.


(גנץ בוושינגטון).

גנץ הוסיף" "לא במקרה, הגעתי לכאן לאחר פגישות בוושינגטון עם מזכיר ההגנה ומזכיר המדינה, שם דנו ביחסי הביטחון שלנו, ובשיתופי המידע הצבאי בין המדינות. המחויבות הביטחונית של של ארה"ב לישראל חשובה היום מאוד. ההנהגה הישראלית כולה ואני, לעולם לא ניקח את התמיכה הזו כמובנת מאליה, ולעולם לא נפסיק לעבוד עם שותפינו בארה"ב, ולהעריך את התמיכה הדו מפלגתית בישראל.
בפגישותיי בוושינגטון, דנו באיראן, שהיא קודם כל אתגר בינלאומי ואזורי, וגם איום לישראל. איראן לא רק מציבה איום פיסי לישראל אלא גם איום קונקרטי לדרך החיים שלנו והערכים המשותפים לישראל ולארה"ב. 

ישראל היא המדינה היחידה בעולם, שאיראן מבקשת להשמיד, והיא בונה בימים אלו את האמצעים לשם כך. תפקידי כשר הביטחון הוא להבטיח שזה לעולם לא יקרה, ולכן אני אומר לקהילה הבינלאומית בהובלת ארה"ב – עלינו לעמוד ביחד ולפעול בעוצמה נגד השאיפות של איראן להפוך להגמון עם נשק גרעיני. רק כך נוכל להביא ליציבות במזרח התיכון. 

ישראל חייבת לשמור על עליונותה הביטחונית באזור. רק ישראל חזקה, בטוחה ומוסרית, יכולה להושיט יד לשלום ולהרחיב את הנורמליזציה עם שותפים חדשים וותיקים – ממצרים וירדן, דרך מרוקו, איחוד האמירויות, בחריין וגם עם שכנינו הפלשתינים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר