התרגיל הבינלאומי של מטוסי "האדיר" הסתיים בהצלחה

הסתיים התרגיל הבינלאומי "Tri-Lightning 2", בו השתתפו מטוסי 35-F מחיל האוויר הישראלי, מכוח המארינס האמריקאי ומחיל האוויר הבריטי. כחלק מהתרגיל, ביקרו טייסי הקרב הישראלים בנושאת המטוסים הבריטית כדי ללמוד תפעול טייסת על נושאת מטוסים

אלעד הומינר, חדשות כיפה 29/06/21 23:15 יט בתמוז התשפא

התרגיל הבינלאומי של מטוסי "האדיר" הסתיים בהצלחה
התרגיל הבינלאומי הסתיים, צילום: דובר צה"ל

התרגיל הבינלאומי "Tri-Lightning 2", בו השתתפו מטוסי 35-F, "אדיר", מחיל האוויר הישראלי, מכוח המארינס האמריקאי ומחיל האוויר הבריטי, הסתיים היום (ג׳). המטוסים בתרגיל המריאו מנושאת המטוסים הבריטית שהשתתפה לפני כשלושה שבועות בתרגיל "הכתר החמישי" שבאיטליה, והמשיכו לתרגיל בדרום הארץ. 

הכוחות תרגלו יחד מתארים אוויריים שונים, תרחישים של קרבות אוויר-אוויר, התמודדות מול מערכות טילי קרקע-אוויר מתקדמות, תקיפת מטרות בעומק ומתארי לחימה בשטח אויב.

צילום: דובר צה"ל


התרגיל נועד לחזק את שיתוף הפעולה האסטרטגי-איזורי ואת שיתוף הפעולה עם קהילת מטוסי ה35-F הבינלאומית, תוך מימוש למידה והפרייה הדדית. כחלק מהתרגיל, ביקרו טייסי הקרב הישראלים בנושאת המטוסים הבריטית כדי ללמוד איך מתפעלים טייסת 35-F על נושאת מטוסים.

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין אמר עם סיום התרגיל, כי שיתוף הפעולה עם צבאות זרים מאפשר לחיל האוויר להעצים את יכולותיו ואת כשירותו המבצעית להתמודדות עם מגוון איומים רחב. "הזירה במזרח התיכון היא דינאמית ומשתנה והיא מחייבת אותנו להתאמן ולתרגל מגוון רחב של תרחישים כדי להמשיך ולהגן על שמיה של מדינת ישראל", אמר נורקין.


(מטוס האדיר מגיע לישראל, ארכיון)

נזכיר כי לפני כחצי שנה התקיים תרגיל "הכתר החמישי", פריסה היסטורית של מערך האדיר הישראלי באיטליה, בו לקחו חלק גם שישה מטוסי F-35 של חיל האוויר. הפריסה כללה תרגיל דו שבועי בהשתתפות חיל האוויר האיטלקי, האמריקאי והבריטי. 

צילום: דובר צה"ל

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר