סגור

פרעות בלוד | "עברנו אירועים קשים, ועד עכשיו אנחנו לא מרגישים בטוחים"

תושב העיר, שלמה לחיאני, מספר לחדשות כיפה איך בנס אירוע השלכת בקבוקי התבערה הלילה בעיר לא נגמרה באסון "אני בדיוק הבאתי את מטפי הכיבוי לחמ"ל". והאם תושבי העיר יוכלו בכלל לחיות בשלום עם שכניהם הערבים: "אנחנו חיפשנו את הדו קיום, מי ששבר את האמון זו החברה הערבית"

עדיאל שביט, חדשות כיפה
יז בסיון התשפא
,
28 במאי, 2021 12:52
מחאת תושבי לוד.

מחאת תושבי לוד. צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

שבוע בלבד עבר מהפסקת האש שעצרה את מבצע שומר החומות, אך נראה כי הפרעות בעיר לוד מאיימות לחזור. במהלך שעות הלילה (ו'), 3 בקבוקי תבערה הושלכו  על דירת מגורים בה ישנה משפחה יהודית, שנאלצה לדווח גם בחמ"ל הקהילה בלוד עם המצב. שלמה ליחאני תושב העיר ושותף בכיבוי השירפה מבקבוקי התבערה סיפר לחדשות כיפה על הנס הגדול שאיפשר לעצור את המקרה בזמן לפני שקרה אסון.

"היה לנו מזל גדול שהחמ"ל של הקהילה התארגן בדיוק על עשרה מטפי כיבוי שהיו בכלל לכוננות בסוף השבוע. אחרי שקיבלנו את הדיווח על הבקבוק תבערה יכולנו לנצל אותם מטפי כיבוי כדי לכבות את השריפה ולמנוע אסון גדול יותר" מספר לחיאני. "אני הבאתי את מטפי הכיבוי לחמ"ל בדיוק הורדתי אותם מהרכב ואז 3 דקות אחרי שהורדתי אותם קיבלנו הודעה אז זריקת בקבוקי תבערה על הבית", הוסיף. לחיאני מבקש להדגיש כי מדובר בעיקר במזל ולא בסיפור גבורה אזרחי: "אני לא מחפש לתת לעצמי קרדיט באמת שזה היה יותר מזל משכל שקיבלנו את ההודעה על הבקבוק תבערה בתזמון הזה, וככה יכולנו להגיב בצורה מהירה ולמנוע אסון".

מאז סיום המבצע "שומר החומות" אתם מרגישים בכלל מוגנים?

"התשובה החלקית היא שלא התשובה המלאה לא ממש. עברנו אירועים ממש קשים, ועד עכשיו אנחנו לא מרגישים שהמשטרה עושה מספיק. אם אחרי כל מה שעברנו עדיין אין מבצע לאיסוף הנשק, אז יש לנו ביקורת גדולה. חשוב לציין שיש התמתנות משמעותית במצב, אך עדיין יש מתיחות מאוד גבוהה. תושבי רמת אשכול עדיין חיים בפחד, במיוחד אחרי שהשכנים שלהם אימו עליהם ברצח שרפו להם את המכוניות הם עדיין לא חזרו לשגרה".

קיימת בכלל אפשרות לחזרה לחיי דו קיום בין יהודים וערבים בעיר?

"הכדור לא במגרש שלנו. אנחנו חיפשנו את הדו קיום, מי ששבר את האמון זו החברה הערבית. אני אומר זאת באופן כולל, כי  המשבר הוא לא רק עם הפורעים אלא עם ככל החברה הערבית. מכל הבניינים צעקו עלינו, לא רק זורקי האבנים, ומי שלא זרק הוא גם לא גינה. החניות הערביות ריקות, ואני אומר זאת בצער, אבל אני כבר לא קונה אצלם ולא מגזענות. אני רוצה דו קיום ואני מחנך את הילדים שלי לדו קיום, אבל לא אנחנו שברנו את מערכת היחסים בנינו. לא אנחנו שרפנו בתי כנסת ורכבים, אם החברה הערבית רוצה לשקם את היחסים זה עליהם".

בזמן שיחתנו התקיימה הפגנה של אזרחים ערביים בעיר, ובחמ"ל נמצאים בהיערכות אם ההפגנה תסלים. "יש היערכות אזרחית בעיר, ההפגנה עכשיו בעיר היא מינורית, ואנחנו לא מחפשים אירועים לכן אנו לא מתערבים", מבהיר לחיאני. אבל ממהר להבהיר: " שידעו הפורעים שאם הם מתכוונים לצאת אנחנו נהיה שם, ואני אגיד זאת בשפה לודאית - חבל". לחיאני מסייג שלא מדובר בלקיחת החוק לידיים: "כל עוד המשטרה בשטח אנו נותנים להם לעשות את משימתם ולא מתערבים, אך אם המשטרה לא תוכל לתת את המענה אז אנחנו שם ואנו נתן אותו".

28.05.2021

1. מדינת ישראל מתנהגת כמו אישה מוכה. צריך לשים לזה סוף! (א)

דווח על תגובה לא ראויה
29.05.2021

2. חייבים משמר אזרחי יהודי,המפכל לא רציני (מנחם)

המפכל יותר מחויב לתקשורת,מאשר לאזרחי המדינה שומרי החוק .

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2021

3. marriage solution (Isabella Ethan)

אני מצטער לשים את זה באינטרנט אבל אין לי ברירה. האם מעולם לא האמנתי בקסמי אהבה או כישופים עד שפגשתי את הקוסם ההוא כשביקרתי את חברתי ב- isreal לפסגה עסקית השנה. אני פוגש אדם בשם דוקטור ALABA היה ממש חזק, והוא יכול היה לעזור בכישופים שיחזירו את האבודים, את המאהבים ואת כספי הקסם, הקסם או הקסם לצורך עבודה טובה או אושר. אני שמח עכשיו. אני מעידה כי הגבר שרציתי להתחתן עזב אותי 5 שבועות לפני החתונה וחיי התהפכו כי מערכת היחסים שלנו נמשכה 3 שנים. באמת אהבתי אותו, אבל אמו הייתה נגדנו ולא הייתה לה עבודה בתשלום טוב. כשפגשתי את הקוסם הזה, סיפרתי לו מה קרה והסברתי לו את המצב. בהתחלה הייתי מהססת וחשדנית, אבל פשוט ניסיתי. ובתוך יומיים, כשחזרתי לגרמניה, חבר (כיום בעל) התקשר אליי ובא אלי והתנצלתי שהכול סודר עם אמו ומשפחתו וקיבל ראיון עבודה חדש להתחתן. לא האמנתי כי ד"ר ALABA פשוט שאלה את שמי ושם חברתי וכל מה שרציתי. ובכן, עכשיו אנחנו נשואים באושר ומצפים לתינוק הקטן שלנו וגם לבעלי יש עבודה חדשה וחיינו השתפרו הרבה יותר. הדואר האלקטרוני שלו הוא: עכשיו אנחנו נשואים באושר ומצפים לתינוק הקטן שלנו וגם לבעלי יש עבודה חדשה וחיינו הפכו הרבה יותר טובים. הדואר האלקטרוני שלו הוא: עכשיו אנחנו נשואים באושר ומצפים לתינוק הקטן שלנו וגם לבעלי יש עבודה חדשה וחיינו הפכו הרבה יותר טובים. הדואר האלקטרוני שלו הוא: dralaba3000@gmail.com אתה יכול גם להעביר לו WhatsApp בכתובת +2349039885856.

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2021

4. marriage solution (Isabella Ethan)

הופרדתי מבעלי לפני שלוש שנים. לא הייתה שום תקשורת בינינו. המליצו לי על ידי משפחות וחברים לשחרר את השכחה מנישואין ולהמשיך הלאה בחיי. לא רציתי להתחתן עם מישהו אחר כי עמוק בפנים אני עדיין אוהב את בעלי. סבלתי כל כך מכאב ובלבול שקראתי המלצה ברשת על האופן שבו ד"ר אלבה איחד מחדש נישואים שבורים בעזרת כוחותיו הרוחניים. המשכתי לקרוא כל כך הרבה המלצות על איך שהוא עזר לשים סוף לגירושין ולהשיב את יקיריהם לשעבר של אנשים ואמונתי התחדשה. עלי לפנות מיד לד"ר אלאבה כעבור כמה דקות הוא ענה לי ונתן הוראות מה לעשות, לאחר שעמדתי בדרישה הנדרשת יומיים לאחר הטקס, הכישוף שינה את חיי סביב בעלי שלא לפנות אלי יותר מכך. שנתיים התקשרו אליי באמצע הלילה בבכי והתנצלו שזו עבודתם של השדים, אז אני עדיין נדהם מהנס הזה ולכן אני סולח לו. עכשיו הנישואים שלי עכשיו באיזון. טקס דרלבה עבד נהדר ונישואין חזקים מבעבר, ושום דבר לא יכול להפריד בינינו שוב. ביקרתי בכל כך הרבה אתרים שחיפשתי עזרה, זה היה חסר תקווה עד שהתחברתי עם דרלבה, האיש האמיתי שעזר לי להחלים את נישואי השבורים אם יש לך בעיה דומה בנישואיך, אתה רוצה שבעלך או אשתך יאהבו אותך שוב . , יש לך מישהו שאתה אוהב ואתה רוצה שהוא או היא יאהבו אותך בתמורה, יש לך אתגר בחיים שלך, תבנית הכישוף של ד"ר אלאבה היא הפיתרון והתשובה לבעיה שלך, whatsapp: +2349039885856, צרו איתו קשר עוד היום על ידי שליחת דוא"ל לכתובת dralaba3000@gmail.com אל תיתן לאף אחד לקחת ממך את בן / בת הזוג שלך

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: פלאש 90

פרשת הצוללות: גנץ קורא להקמת ועדת חקירה שקד וסער מתנגדים

קרא עוד