"בענווה ובציפייה גדולה": מפקד חדש למערך ההגנה האווירית

תת-אלוף גלעד בירן נכנס היום לתפקידו כמפקד המערך, והחליף את תתל אלוף רן כוכב שימונה לדובר צה"ל | מפקד חיל האוויר נורקין אמר בטקס: "מנעד האיומים גדל, מגוון הזירות מתרחב, והאחריות על כתפי חיל האוויר נערמת".

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 27/04/21 22:27 טו באייר התשפא

"בענווה ובציפייה גדולה": מפקד חדש למערך ההגנה האווירית
מפקד מערך ההגנה האווירית הנכנס, תא"ל גלעד בירן, צילום: דובר צה"ל

חילופי תפקידים בצה"ל: תת-אלוף גלעד בירן נכנס היום (ג') לתפקידו כמפקד מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר. הוא מחליף את תת-אלוף רן כוכב (רנכו) שכיהן בתפקיד בשנתיים וחצי האחרונות. כוכב מסיים את שירותו בחיל האוויר לאחר למעלה משלושים שנה כלוחם וכמפקד במערך ההגנה האווירית, ובשבועות הקרובים ייכנס לתפקידו כדובר צה"ל, במקום תת אלוף הדי זילברמן. 

טקס החילופים נערך בבסיס חיל האוויר "פלמחים" בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין ובנוכחות סגן מפקד כוח המשימה האמריקאי המשולב בישראל, גנרל גרג בריידי, מפקדים ובני משפחה.

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין אמר בטקס: "מילה אחת קצרה- 'הגנה' שהתווספה לתפיסת הביטחון הלאומי- שינתה את פניו של החיל. חיל האוויר שקלט לתוכו את מערך הנ"מ בשנות השישים בונה בשלושת העשורים האחרונים, בשותפות יוצאת דופן עם משרד הביטחון והתעשיות הישראליות, מערך הגנה אווירית שהוא פורץ דרך וחלוץ עולמי. בעודנו עומדים כאן, סוללות הגנה אווירית פרוסות בכל הארץ במשימת הגנת שמי המדינה וההגנה האקטיבית. מנעד האיומים גדל, מגוון הזירות מתרחב, והאחריות על כתפי חיל האוויר נערמת. אני יודע שיש לי על מי לסמוך ואני יודע שנעמוד באתגרים הצפויים לנו".
מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקיןצילום: דובר צה"ל

מפקד מערך ההגנה האווירית היוצא, תת-אלוף רן כוכב: "זכיתי לשרת כמפקד ההגנה האווירית בצבא ההגנה לישראל. מערך ההגנה האווירית הינו כח אווירי ייחודי. הגנת שמי המדינה היא משימתו הראשונה של חיל האוויר. גם בשעות אלו פרוסים אלפים מלוחמינו ומגינים על אזרחינו, על ביתנו, על מדינתנו. בעשור האחרון היו לנו מעל ל-2000 יירוטים ומעל ל-90 אחוזי הצלחה, ערכנו שינוי תפיסתי, הצבנו מערך ארצי כתפיסה פורצת דרך ואת הכל עשיתם אתם, פקודיי".

מפקד המערך היוצא, תא"ל רן כוכב

מפקד המערך היוצא, תא"ל רן כוכבצילום: דובר צה"ל

מפקד מערך ההגנה האווירית הנכנס, תת-אלוף גלעד בירן אמר: "בענווה ובציפייה גדולה אני מקבל היום את הפיקוד על מערך ההגנה האווירית. אני מודע היטב לגודל האחריות ונכון לממשה. מערך ההגנה האווירית הוא כוח אווירי ייחודי, המשפיע באופן משמעותי על הביטחון הלאומי. בתקופה בה האיומים מהאוויר על ישראל מתעצמים, מערך ההגנה האווירית מגן על הבית, הבית הפרטי של כל אחת ואחד מהעומדים כאן לפניי והבית הלאומי של העם היהודי בארצו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר