סגור

נתניהו סיכם עם ראש השב"כ על הארכת כהונתו במספר חודשים

בעוד חודש אמורה הייתה להסתיים כהונתו של ראש השב"כ, אך כעת פורסם כי נתניהו סיכם עם נדב ארגמן על הארכת כהונתו במספר חודשים נוספים. עם זאת, כתוצאה מהכאוס הפוליטי, טרם התמנה לו יורש

שירה שור, חדשות כיפה
כז בניסן התשפא
,
09 באפריל, 2021 9:53
ראש השב"כ, נדב ארגמן

ראש השב"כ, נדב ארגמןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש השב"כ, נדב ארגמן, אמור היה לסיים את תפקידו בעוד חודש בדיוק. עם זאת, לפני שעה קלה ניר דבורי פרסם כי ראש הממשלה נתניהו סיכם עם ארגמן על הארכת כהונתו במספר חודשים נוספים. אף יעל פי כן, בגלל השיתוק הפוליטי, טרם הוחלט על מחליף, בבוא היום, לארגמן ועל זהות ראש הארגון החדש.

המועמדים לרשת את ראש השב"כ הנוכחי הם ר' - סגנו של ארגמן, ר' - הסגן הקודם, שנמצא בתפקיד אחר במערכת הביטחון, וראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת.

ההחלטה על מי מהבכירים הללו ימונה, מתעכבת בשל חילוקי דעות במערכת הפוליטית והיחסים העכורים בין ראש הממשלה לשר הביטחון. נתניהו מעוניין בבן שבת, הנחשב למקורבו, על אף שהוא הצנחה מבחוץ ולא היה סגן ראש הארגון, כמקובל במינוי לתפקיד. אולם, גנץ מתנגד לכך נחרצות ומבהיר כי לא יתן לנתניהו למנות את מקורבו.

המינוי של ארגמן פוקע ב-8 במאי, עם סיום חמש שנות כהונה כפי שנקבע בחוק. אמנם כעת קיבל ארגמן הודעה על הארכת כהונתו, אך שלושת המועמדים להחליפו בתפקיד, גם אם מאוחר יותר, טרם התבשרו מי מהם ימונו לרשת אותו.

לצד זאת, גם אם תתקבל החלטה, צפוי עיכוב נוסף: המינוי לראשות הארגון מחייב את אישור הממשלה, וכאמור, אם הכאוס הפוליטי לא ייפתר, ולא תוקם ממשלה, החלטה זו צפויה להתעכב.

 

מאיר בן שבת

מאיר בן שבתצילום: עמוס בן גרשום לעמ

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר