ספינת חיל הים - אח"י מגן הגיעה לארץ | צפו

ספינת הקרב אח"י מגן עגנה בבסיס חיל הים בחיפה, שם נערך טקס בהשתתפות נשיא המדינה ריבלין, הרמטכ"ל כוכבי ומפקד זרוע הים האלוף שרביט. הספינה היא הראשונה מתוך ארבע שעתידות להצטרף לצי הישראלי

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 02/12/20 19:07 טז בכסלו התשפא

ספינת חיל הים - אח"י מגן הגיעה לארץ | צפו
הטקס בבסיס חיל הים בחיפה, צילום: דו"צ

 טקס הגעת ספינת הטילים מדגם ׳סער 6׳ אח"י "מגן", התקיים היום (ד') בבסיס חיל הים בחיפה. ספינת אח"י "מגן" הגיעה מגרמניה אל חופי ישראל לאחר מסע שארך כשבועיים ולראשונה עוגנת בשטח ישראל.


 
הגעת ספינת אח"י ״מגן״, הספינה הראשונה מבין ארבע הספינות מדגם ׳סער 6׳ שעתידות להצטרף לצי הישראלי, הינה אירוע המסמל אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה המשאבי-כלכלי של מדינת ישראל. הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל בים.
 
בטקס נכחו נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי ומפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט. בנוסף, השתתפו בטקס צוות לוחמי אח"י "מגן" אשר שבו לביתם, למדינת ישראל, לאחר שהייה ארוכה במספנות גרמניה כמשלחת ייצוגית. במהלך החודשים הקרובים, יושלם תהליך התקנת מערכות הלחימה על גבי הספינה במספנת זרוע הים בחיפה לצורך מבצועה.

הנשיא וצוות הספינה

הנשיא וצוות הספינהצילום: דו"צ

 
נשיא המדינה, ראובן ריבלין פנה לחברי צוות הספינה ואמר: "אתם היסודות שעליהם מושתת הפרויקט החשוב הזה, ועל כן אני מבקש, בשם כל העם בישראל, לומר לכם, לכולכם, תודה. בימים האלה, של משבר לא פשוט שעובר על החברה הישראלית, אתם עוגן של ממלכתיות, של פטריוטיות, של מחויבות בלתי מתפשרת, ללא משוא פנים, לביטחון ישראל. אתם הגאווה שלנו, גאווה ישראלית אמתית".
 
"זהו אירוע חשוב- לזרוע הים, לצה״ל ולמדינת ישראל", אמר הרמטכ"ל אביב כוכבי, "מאחוריי עוגנת מכונת מלחמה מהמתקדמות בעולם, המהווה קפיצת מדרגה משמעותית ביכולתו של צה״ל להבטיח את עוצמתנו בים ובעומק הזירות. הספינה והספינות שבדרך יחזקו את חיל הים ואת השותפות בין הזרועות, יגדילו את היתרון הצבאי של צה״ל וישפרו את ההגנה על גבולות המדינה.

הרמטכ"ל כוכבי והנשיא ריבלין גוזרים את הסרט

הרמטכ"ל כוכבי והנשיא ריבלין גוזרים את הסרטצילום: דו"צ

כוכבי סיפר כי "במהלך השנה האחרונה צה״ל בלם ומנע פיגועים בכל הזירות, מנע פגיעת רקטות, חשף מנהרות וסיכל למעלה מעשרה פיגועים והברחות בממד הימי. צה״ל פועל מול שש זירות ומול מספר רב של אויבים אך לצה״ל יש ייעוד נוסף, ובימים אלו הוא מתחדד- צה״ל מהווה מודל אחדות בעם ואתם צוות אח״י ״מגן״ הדוגמה המובהקת לכך, הבאתם את הספינה אל נמל הבית יחד. נמשיך להגן בכל החזיתות, נפגע באויב ונגרע מיכולותיו, נמשיך לחזק את כוחו של צה״ל, ונמשיך להיות ארגון ערכי וממלכתי- המסמל מופת ואחדות".

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביטצילום: דו"צ

 
אלוף אלי שרביט, מפקד זרוע הים אמר: "הגעתה של אח״י ״מגן״ היא המשכו הטבעי של מהלך ארוך שנים של בניין כוח והתעצמות, של עשייה מבצעית יצירתית ונועזת. הספינה החדשה היא מענה מצוין לצורך, היא תוצר מעולה, אפקטיבי ומותאם באופן המדויק ביותר למשימתה: הגנה על אוצרות הטבע האדירים אשר בזכותם הפכה ישראל למדינה בעלת עצמאות אנרגטית. לא תמצאו שניה לה בעולם, יכולתה המבצעית תהא עוצמתית".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר