סגור

בגלל התרגיל של צה"ל: 1,500 דונם של שמורות טבע נשרפו

בצה"ל החליטו לערוך תרגיל צבאי בשמורת טבע חרמון, זאת על אף התנגדות של רשות הטבע. התרגיל בכל זאת התקיים אך נאלצו להפסיקו ברגע שפרצה השריפה. דובר צה"ל: "ההכנות לתרגיל בוצעו התיאומים מול הגורמים הנדרשים ושטחי האימון אושרו"

חדשות כיפה
יא בחשון התשפא
,
29 באוקטובר, 2020 12:00
ארכיון

ארכיוןצילום: Basel Awidat/Flash90

אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר בתרגיל המטכ"לי, הרב-מערכי ורב-מימדי "חץ קטלני", שעורך צה"ל בצפון הארץ, יחד עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי. אלא שבמהלך התרגיל בצפון צה"ל גרם לשריפה ענקית שפגעה בכ-1,500 דונם של שטח מיוער. ההחלטה לקיים את התרגיל באזור נעשתה על אף התנגדות רשות הטבע והגנים, אך בצה"ל טוענים כי קיבלו את כל האישורים על מנת לקיים את התרגיל במקום.

על פי העיתונאי גיא ורון  התרגיל נערך בשמורת טבע חרמון, אזור שאין בו אימונים כבר שנים בגלל שהפגיעה בטבע משמעותית במיוחד. צה"ל פנה לגורמים המקצועיים על מנת לקבל אישור לקיים את התרגיל שם, פנייה שנתנה 3 חודשים מראש על מנת לאפשר לגורמים המקצועיים לערער על ההחלטה לקיים תרגיל במקום. ברשות הטבע והגנים התנגדו לקיום התרגיל, אך בצה"ל לא קיבלו את ההתנגדות ויצאו לתרגיל בשמורה. צה"ל החל את התרגיל הבוקר (ה') אך לאחר מספר דקות פרצה שריפה בעקבות האימון, והתרגיל הופסק מיד. הנזק שהוסב בעקבות התרגיל הוא שריפה של כ-1,500 שטחצ מיוער, בו נהרסו עצי אלון ומספר זוחלים.

דובר צה"ל מסר בתגובה: "צה״ל מתאמן בשטחים מדמי מציאות ובניהם שטחים הרריים וסבוכים המדמים את שטח לבנון, דוגמת מרחב החרמון. התרגיל המדובר אושר על פי כלל הנהלים ובכל הרמות כנדרש.
כצעד מניעתי לשריפות אפשריות ננקטו פעולות להבטחת כיבוי מהיר. עם זאת, צה״ל יבחן את פעולותיו כדי להבטיח מזעור נזק עתידי באימונים בשטחים מסוג זה".

29.10.2020

1. חסר אחריות (אני,הטבע בנשמה.)

יערות מהם נכס חשוב למדינה שלנו. חבל שצה"ל לא בוחר לו שטחים אחרים. יש לנו כאלה בשפע ברמת הגולן. נזק ביער לוקח עשרות שנים כדי לשקם. :(

דווח על תגובה לא ראויה
29.10.2020

2. צבא של אדמה חרוכה (יהודי פשוט)

זה הצבא שאף פעם לא לוקח אחריות על כשלונות ובזיונות, רואים את זה באימונים, בשטח שמפקירים חיילים לפורעים ומיידי אבנים, מספיק לצפות בתוכנית שעת נעילה להבין מה מניע את חבורת המפגרים שמקבלים עשרות אלפי שקלים ואחרי הפרישה מתהדרים בשירות בבטחון כשאין בטחון

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ בצלאל סמוטריץ' באולפן כיפה צילום: כיפה

בצלאל סמוטריץ': "צריך לסגור את רשימת ימינה כמה שיותר מהר"

קרא עוד