לוויין הריגול הישראלי צילם מבנים בסוריה | צפו בתיעוד

לקראת מסירתו להפעלה מבצעית: משרד הביטחון והתעשייה האווירית פרסמו תמונות ראשונות ממצלמת הלוויין 'אופק 16', שצולמו מעל סוריה. גנץ: "ישראל יודעת לפעול מול אויביה מקרוב ומרחוק"

חדשות כיפה 25/08/20 19:26 ה באלול התשפ

לוויין הריגול הישראלי צילם מבנים בסוריה | צפו בתיעוד
התמונות שצילם הלוויין הישראלי, צילום: משרד הביטחון

צוותי ההנדסה של מנהלת החלל במפא"ת שבמשרד הביטחון והתעשייה האווירית ממשיכים בהכנת הלוויין 'אופק 16' לשימוש מבצעי ומפרסמים היום (ג'), לראשונה, תמונות מסוריה שצולמו על-ידי מצלמת הלוויין בימים האחרונים. בתמונות ניתן לראות את אתר המורשת העולמית 'תדמור' שבסוריה, את עתיקות העיר הקדומה ואת התאטרון הרומי המפורסם. 

לוויין הריגול 'אופק 16' שוגר בהצלחה

הלוויין "אופק 16", ששוגר בהצלחה לחלל בחודש שעבר, הינו לוויין תצפית אלקטרואופטי בעל יכולות מתקדמות. בלוויין מותקנת מצלמה פרי פיתוח וייצור של חברת "אלביט מערכות", בעלת איכות טובה ביותר, עם מאפייני יחס ביצועים למשקל הטובים ביותר הקיימים בשוק. 

התמונות שצילם הלוויין הישראליצילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

במקביל חושפת מנהלת החלל במפא"ת את התשתית הלאומית לייצור מצלמות חלל, המשותפת למשרד הביטחון ולחברת 'אלביט מערכות', שהוקמה בהשקעה של מאות מיליוני ש"ח. התשתית הלאומית כוללת מעבדות לייצור עדשות ומראות מקלות וכן תא ואקום שמדמה את התנאים בחלל ושמשמש לבדיקת מצלמת הלוויין בטרם שיגורה למשימתה בחלל.

בתקופה הקרובה, לאחר השלמת הליך הבדיקות בחלל (In Orbit Testing) על ידי התעשייה האווירית, מפא"ת ואמ"ן, יעביר משרד הביטחון את הלוויין לאחריות הפעלת 'יחידה 9900' - יחידת המודיעין הגיאוגרפי חזותי של אגף המודיעין בצה"ל, והלוויין יוכרז כמבצעי.

התמונות שצילם הלוויין הישראלי

התמונות שצילם הלוויין הישראליצילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

התמונות שצילם הלוויין הישראלי

התמונות שצילם הלוויין הישראליצילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

שר הביטחון, בני גנץ, אמר כי "ישראל יודעת לפעול מול אויביה מקרוב ומרחוק, ולהגן על אזרחיה בכל מקום, ומכל מקום. האמצעים הטכנולוגים שאנחנו מפתחים במשרד הביטחון ובתעשיות הם כלי אפקטיבי ומשמעותי בשמירה על ביטחון ישראל. נמשיך לפעול ולקדם את היתרון הטכנולוגי של ישראל, כחלק בלתי נפרד מהתמודדות עם האתגרים הניצבים בפני מדינת ישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר